Точкові світильники для підвісних натяжних стель, монтаж і схема підключення світильників |
Banner
Banner
Banner

Точкові світильники для підвісних натяжних стель, монтаж і схема підключення світильників

лютого 27, 2012


У сучасних інтер’єрах штучного освітлення приділяється чимала роль. У розділ ставиться питання ефективності застосовуваних світильників і достатнє насичення світлом найважливіших зон кімнати.

Але при максимальній практичності світильники повинні бути ще й економними, недорогими і декоративними. Також вони повинні поєднуватися з сучасними оздоблювальними матеріалами. Особливо актуальне це питання для натяжних стель – тут традиційна люстра не тільки не доречна, але й проблематично буде її при бажанні розмістити.

Точкові стельові світильники для натяжних підвісних стель

Найчастіше для таких стель застосовують точкове або модульне освітлення. Точкові світильники для підвісних стель бувають різного типу: люмінесцентні, галогенні, енергозберігаючі, з ниткою розжарювання та інші.

расположеніе точкових светельініков
точкові світильники для підвісних стель
установка світильників на стелю

Потужність ламп розжарювання може бути різною, але якщо при установці ви не використовуєте термоізолююча кільце, то не варто встановлювати для натяжних стель світильники могутніше 50 Вт Якщо ж вам потрібно більш яскраве освітлення, то встановіть енергозберігаючі світильники на стелю , не нагріваються так сильно і споживають мало електроенергії.

Крім того, розташування точкових світильників зазвичай – групове. Тому немає необхідності робити кожну точку занадто потужної – загальне світло дасть не менш яскраве, але розсіяне освітлення. При груповому підключенні особливу увагу слід приділяти типу використовуваних ламп. Деякі з них, наприклад низьковольтні світлодіодні точкові світильники , можна підключати послідовно, в той час як галогенні і звичайні лампи розжарювання так підключати не можна – через падіння сили струму перша в ланцюзі точка буде горіти яскравіше останньої. < / p>

Енергозберігаючі моделі світильників непрактичні при використанні в туалетах і ванних кімнатах, оскільки чутливі до перепадів напруги і виходять з ладу при частому включенні. Тут краще застосовувати вологозахищені точкові світильники для ванної зі світлодіодними лампами. Незважаючи на високу вартість, вони виявляться вигідніше, адже здатні служити в 10-12 разів довше звичайної лампочки.

Установка, монтаж і схема підключення світлодіодних світильників

Установка світильників на готовий натяжна стеля можлива, але вибір обмежений тільки накладними моделями, тому монтаж точкових світильників починається ще до натяжки полотна.

Насамперед визначаються місця монтажу і тут споруджуються конструкції з арматури для закріплення світильників. Між стійками простягають і закріплюють живлять дроти. Схему підключення точкових світильників продумують заздалегідь, оскільки після натяжки полотна змінити що-небудь буде вкрай складно.

Слід уникати роз’ємів і з’єднань проводів за стелею і виконувати монтаж цільними відрізками. Будь-яке з’єднання підвищує небезпеку загоряння проводки, тому дуже бажано використовувати для освітлення натяжних стель понижуючий трансформатор з безпечним напругою 12 або 24 вольт. Помістити обладнання можна там же за полотном стелі.

Після монтажу підвісної стелі навпроти змонтованих стійок на полотно наклеюють спеціальні кільця, що дозволяють зробити розріз без ризику надриву. По внутрішньому краю вирізується круглий отвір і перед тим, як підключити точкові світильники , проклеюється термоізоляція. Якщо використовуються низькотемпературні лампи, то можна обійтися без неї.

Після завершення цієї операції під’єднують точки освітлення, кріплять їх в стійках і вирівнюють полотно, регулюючи висоту стійок. Світильники бажано використовувати закриті, не пропускають світло і тепло у зворотний бік.


Секрети освітлення інтер'єру
Створюємо затишний інтер'єр за допомогою світла

Залишити коментар. Або два. :-)

Опубліковано в: Освітлення
<