Створюємо затишний інтер'єр за допомогою світла |
Banner
Banner
Banner

Створюємо затишний інтер'єр за допомогою світла

лютого 27, 2012


Можна замовити найдорожчу меблі, обставити приміщення високотехнологічним обладнанням та антикварними речами, але це зовсім не гарантія того, що вам вдасться створити комфортно простір. Один з головних «козирів» будь-якого дизайнера – це світло, вміле використання якого дозволяє втілити, здавалося б, сумне приміщення в затишне місце для відпочинку або розваг. Якщо вміло «грати» з світлом, можна візуально збільшувати або зменшувати простір і навіть ефектно зонувати його, виділяючи робочі та ігрові зони.

Житло сучасної людини неможливо уявити без штучного освітлення, яке може формуватися різним обладнанням – це можуть бути бра світильники, люстри, точкові лампи та багато-багато іншого.

Головне правильно визначити яскравість, спрямованість і кольору світлового потоку. Важливо розуміти, що штучне освітлення зовсім інакше представляє елементи інтер’єру, ніж природне. Напевно, багато хто з нас стикалися з ситуацією, коли обрані при природному освітленні шпалери здавалися непривабливими і бляклими, будучи представленими штучним потоком світла.

Багато дизайнерів підбирають світлове обладнання вже після того, як остаточно затверджено план внутрішньої обробки приміщення. Навіщо? Щоб придбати такі лампи, рівень передачі кольору і яскравості яких відповідає конкретним вимогою. Передачею кольору ламп називають характеристику, що визначає можливість спектру світла точно передавати кольори. Дана характеристика повинна наводитися на всіх лампах і визначається буквами Ra. Оптимальним вважається світлове обладнання, перенесення кольорів якого знаходиться на рівні 90-100 Ra.

Відтінок випромінюваного світла – ось та характеристика, на яку багато хто не звертають уваги, але ж саме вона визначає «температуру» світлових променів. Розрізняють холодний, теплий і денне світло. Промені з жовтуватим відтінком – теплі, з голубуватим – холодні. Професіонали використовують у своїй роботі спеціальні колористичні таблиці, в яких представлена інтенсивність зміни кольору об’єктів під впливом холодних і теплих променів світла. Великі супермаркети облаштовують спеціальні стенди з різними типами освітлення, що дозволяє піднести, скажімо, зразок підлогового покриття під різний світло і визначити для себе оптимальне світлове обладнання або будівельний матеріал.

Бра, підлогові світильники, люстри в Москві і будь-яких інших великих містах представлені в самому широкому асортименті, але їх естетичні властивості визначаються не тільки зовнішнім виглядом, але і якістю підібраних для них ламп.


Секрети освітлення інтер'єру
Створюємо затишний інтер'єр за допомогою світла

Залишити коментар. Або два. :-)

Опубліковано в: Освітлення
<