Banner
Banner
Banner

Заміна радіаторів опалення в квартирі своїми руками, установка і монтаж, вартість установки

лютого 27, 2012


Заміна радіаторів опалення – дуже часта проблема, що виникає при ремонті в будинках старої споруди. Особливо там, де використовувалася однотрубна система опалення.

Зараз безліч компаній готові допомогти при ремонті прорахувати, спроектувати і замінити систему опалення, але ми розповімо, як установити радіатори опалення в квартирі самостійно, не вдаючись до послуг сторонніх фірм.

Установка радіаторів опалення в квартирі, монтаж і заміна своїми руками

Найбільш часто доводиться виконувати установку радіаторів опалення в квартирах з однотрубної системою опалення, коли гаряча вода під великим тиском послідовно проходить по поверхах через всі квартири на стояку. Буває, що до вас вона доходить недостатньо гарячою або ж навпаки, ви не можете зменшити температуру в кімнатах. Така система опалення виключає можливість її демонтажу або переробки мешканцями під час опалювального сезону.

установка і монтаж радіатора опалення своїми руками
вибір радіатора опалення
заміна радіаторів опалення в квартирі

Монтаж радіаторів опалення в такому випадку проводиться тоді, коли зі стояка спущена вода, тобто в неопалювальний період. При виборі елементів опалення слід також звертати увагу на їхній робочий тиск – воно повинно бути не менше 16 атмосфер.

У будинках з двотрубної циркуляцією гарячої води провести установку радіаторів своїми руками набагато легше в будь-який час – навіть в опалювальний сезон. Крім того робочий тиск в такій системі набагато нижче і ви більш вільні у виборі труб, обігрівачів і фітингів.

Установка радіаторів опалення в квартирі можлива різними способами, залежно від конструкції, розмірів і необхідних умов експлуатації.

Існує безліч способів підведення труб при монтажі, але більшість з них мають спільні елементи. Так, практично завжди, кожен радіатор оснащується кранами або запірною арматурою, що відрізує подачу і вихід води, а також монтуються перемички між впускний і випускний трубою для можливості простого зняття радіатора в опалювальний сезон без розриву системи і втрати тиску. Саму перемичку теж бажано забезпечити краном, щоб мати можливість направляти струм води за допомогою одного з контурів.

Монтаж чавунних, біметалічних, алюмінієвих радіаторів опалення своїми руками

При заміні радіаторів в квартирі встановлюються секції різної конструкції і з різних матеріалів, але найпопулярнішими залишаються чавунні і сталеві елементи опалення. Обидва типи витримують високі тиску, проявляють стійкість до засобів промивки системи і характеризуються хорошою тепловіддачею.

Алюмінієві радіатори набагато ефективніше по тепловіддачі, але не пристосовані до умов систем центрального опалення, тому їх краще використовувати в автономних системах і приватних будинках.

Кращим радіатором опалення в може виявитися біметалічний, зі сталевими трубами і алюмінієвими ребрами, але такі радіатори досить дороги.

Щоб розрахувати кількість секцій, необхідних для опалення будь-якої кімнати, потрібно площу приміщення розділити на 1,5 для біметалічних, або на 2 для алюмінієвих радіаторів.

Також від кількості зібраних разом секцій залежить спосіб установки радіаторів опалення своїми руками . Для установки двох секцій достатньо закріпити їх на два гака – по одному вгорі і внизу. Якщо радіатор має до дев’яти секцій, то буде потрібно три гака: два внизу і один вгорі. Для більш потужних обігрівачів використовується чотири крюка.

Згідно будівельним нормам, установка радіаторів опалення в квартирі ведеться на відстані мінімум 60 мм від підлоги та 50 мм від підвіконня. Не обов’язково при заміні радіаторів опалення своїми руками встановлювати їх точно на місці старих, але для кращого теплообміну та усунення протягів бажано ставити елементи опалення під віконними прорізами.


Інфрачервоний плівковий тепла підлога, монтаж і установка, відгуки про теплі плівкових підлогах
Інфрачервона тепла підлога, монтаж і укладання плівкового теплої підлоги під плитку і ламінат

Залишити коментар. Або два. :-)

Опубліковано в: Опалення
<