Banner
Banner
Banner

Вимоги до установки газових котлів

лютого 27, 2012


Якщо ви вирішили провести автономне опалення або подачу гарячої води в своєму будинку або квартирі, то спочатку повинні дізнатися які вимоги до установки газових котлів пред’являються державою. В даний час діє СНиП 42-01-2002 «Газорозподільні системи», він і регламентує ці вимоги. Але при цьому слід знати і норми скасованого СНіПа «Газопостачання» № 2.04.08-87, так як наведені там норми до сих пір використовуються в технічних інструкціях і правилах установки та експлуатації газового обладнання.

Розміщення газових котлів в підвальних і цокольних поверхах будівлі, дозволяється тільки в одноквартирних і при цьому блокованих житлових будинках. Або якщо таке розміщення регламентовано відповідними правилами і будівельними нормами.

Діючі вимоги до установки газового обладнання в квартирі та будинку

Діючі вимоги до установки газових котлів в будинку , наказують обов’язкове їх оснащення системою контролюючої загазованість з функцією автоматичного відключення подачі газу.

Яка повинна автоматично подати сигнал у разі настання аварійної ситуації. Ця вимога не відноситься до житлових квартирах тільки в тому випадку, якщо встановлюється опалювальне обладнання потужністю менше 60 кВт. Якщо труба газопроводу, що підключається до котла, проходить всередині стіни будівлі, то вона повинна бути упакована в футляр. Дозволено прокладати частини газової труби через житлові кімнати. Не дозволяється використовувати для підведення газових труб:

 • вентиляційні камери, канали і шахти;
 • ліфтові шахти;
 • сходові клітки;
 • димоходи;
 • трубу і приміщення сміттєзбірника.
 • Категорично заборонено використовувати приховану прокладку газових труб.

  На даний момент діють такі вимоги до установки газових котлів в приміщеннях знаходяться в приватній власності, прописані в технічних інструкціях з скасованого СНіПа «Газопостачання» № 2.04.08-87:

  1. Якщо у вас на кухні встановлена газова плита, то для установки газового котла повинно виконуватися таку вимогу: «Обсяг кухні при плиті з 2-ма конфорками не менше 8 м.куб., З 3-ма конфорками не менше 12 м. куб., з трьома конфорками не менше 15 м. куб., а для установки газового котла потрібно ще додатково 6 м. куб. ».

  2. Висота стелі не менше 2м.

  3. Обов’язкова наявність в приміщенні вентиляційних каналів.

  4. Так само, вимоги до установки газових котлів у квартирі залишають можливість узгодження з санітарними службами документації та встановлення обладнання в кухонному приміщенні меншої площі, ніж написано в технічній інструкції.


  Інфрачервоний плівковий тепла підлога, монтаж і установка, відгуки про теплі плівкових підлогах
  Інфрачервона тепла підлога, монтаж і укладання плівкового теплої підлоги під плитку і ламінат

  Залишити коментар. Або два. :-)

  Опубліковано в: Опалення
  <