Banner
Banner
Banner

Вибір палива для опалювального котла

лютого 27, 2012


Сучасні котли опалення працюють на всіх видах палива і на електриці. Асортимент в наших магазинах величезний і включає в себе моделі провідних європейських виробників. Вибір за вами. Простіше за все тим, у кого будинок газифікований. У нашій країні з усіх видів палива газ – найдешевший. Газове опалення найбільш зручно для користувачів, а тому найбільш поширене. Газові котли опалення випускаються в різних модифікаціях: настінні, підлогові, атмосферні, турбовані та конденсаційні. Останні недавно з’явилися на нашому ринку. Особливість конденсаційних котлів у використанні теплоти конденсації в якості додаткового джерела енергії, що дозволяє на третину зменшити витрату газу.

Якщо ж газова магістраль вам недоступна, то ви можете вибрати котли опалення, що працюють на інших видах палива. По зручності експлуатації рідкопаливні котли не поступаються газовим, але використання рідкого палива обійдеться дорожче. Якщо газифікація вашого будинку планується в найближчому майбутньому, то має сенс придбати універсальний котел. Для переходу з рідкого палива на газ досить замінити пальник.

У тих районах, куди газ не проведений, а використання рідкого палива занадто дорого, поширені системи опалення на твердому паливі: вугіллі, коксі і навіть звичайних дровах. Крім більш низької ефективності використання палива в таких котлах і утворення відходів у вигляді золи до недоліків твердопаливних котлів слід віднести їх нездатність працювати в автономному режимі і неможливість плавного регулювання нагріву. За ними потрібно весь час стежити і регулярно (2-4 рази на добу) підкладати нові порції палива.

Мабуть, найбільш безпечними, легенями в управлінні і зручними в експлуатації є електрокотли, але обходитися опалення буде значно дорожче, ніж у випадку використання газу. Проте електричні опалювальні котли часто є найбільш прийнятним варіантом.

Визначившись з видом палива, на якому буде працювати ваш котел опалення, необхідно звернути увагу на вироблену ним потужність і опалювальну площу вашого житла. Для попереднього розрахунку потрібно знати, що для опалення одного квадратного метра площі в добре утепленому будинку з стелями не вище трьох метрів потрібно близько 100 Ватт. У реальності це значення може сильно відрізнятися, оскільки тепловий розрахунок вимагає знання багатьох параметрів будівлі. Якщо ви бажаєте жити в будинку з комфортною температурою, не витрачаючи зайвих грошей, то краще довірити всі розрахунки фахівців, які підберуть котли опалення найбільш підходящі для вашого будинку.


Інфрачервоний плівковий тепла підлога, монтаж і установка, відгуки про теплі плівкових підлогах
Інфрачервона тепла підлога, монтаж і укладання плівкового теплої підлоги під плитку і ламінат

Залишити коментар. Або два. :-)

Опубліковано в: Опалення
<