Banner
Banner
Banner

Свідоцтво про допуск до інженерних та будівельних робіт. У яких випадках воно потрібне

лютого 27, 2012


Будівельний і монтажний ринок пропонує сьогодні широкий вибір можливостей. Чи необхідно встановити компанії жировловлювач для ресторану чи рядовому споживачеві замовити організацію системи опалення власного будинку, в усіх випадках пропозиції від обслуговуючих фірм не змусять себе чекати.

Попит за традицією народжує пропозицію. От тільки далеко не всі вони при цьому є прийнятними. Необхідно розуміти, що далеко не всяка компанія має допуск до здійснення тих чи інших видів робіт.

Ліцензії в будівельній сфері скасовані, але це зовсім не означає відсутність державного контролю за даним видом діяльності. Тепер будь-яка компанія, що здійснює роботи, здатні вплинути на безпеку об’єктів капітального будівництва, повинна бути членом СРО. Саме саморегульована організація видає свідоцтво про допуск до тих чи інших робіт.

Відсутність даного документа в подальшому можуть обернутися серйозними проблемами для власника будівлі. Якщо передбачені законом заходи будуть виконані неуправомоченного компанією, об’єкт або окремі інженерні системи не приймуть в експлуатацію. Чи варто говорити, наскільки серйозними збитками це загрожує власникові нерухомості?

Ось чому перед тим, як замовити ті чи інші будівельні роботи, будь то система каналізації для дачі або організація системи опалення, слід з’ясувати, чи потрібно спеціальний дозвіл в даному випадку і чи має його компанія-підрядник.

Зрозуміло, далеко не на всі види робіт необхідно отримувати допуск. Перелік випадків, в яких це є обов’язковим, затверджений Наказом Мінрегіону Росії від 09.12.2008 № 274. Взяти, приміром, організацію системи опалення. Згідно зі згаданим документом, пусконалагоджувальні роботи парових, водогрійних теплофікаційних котлів, котельно-допоміжного і теплосилового устаткування, можуть здійснюватися тільки членами СРО і тільки при наявності відповідного допуску від вказаної організації.

Зрозуміло, як це часто буває, без винятків не обійшлося і в цьому випадку. Так, перелік робіт, для яких потрібно мати спеціальний допуск, не включає в себе види діяльності щодо об’єктів індивідуального житлового будівництва. Таким чином, пусконалагоджувальних робіт, пов’язані з налаштуванням і налагодженням побутових опалювальних котлів спеціального дозволу не потребують і можуть виконуватися компаніями, які не є членами СРО. Як бачимо, в кожному конкретному випадку інформацію про необхідність наявності свідоцтва від саморегулівної організації потрібно з’ясовувати окремо.


Як правильно визначити ціни на будівельні ліси
Конвекційні та стелажні печі

Залишити коментар. Або два. :-)

Опубліковано в: Новини
<