Banner
Banner
Banner

Статистика по вітчизняному виробництву будматеріалів

лютого 27, 2012


Як відзначають фахівці з «Росстата», динаміка в цілому досить позитивна: зростання обсягів виробництва будматеріалів у Росії всього за півріччя склав 14,3%. Тим не менш, є і галузі, що показують значно менш успішні результати, а деякі сегменти навіть пішли в невеликий мінус.

Найбільшим успіхом в це півріччя може похвалитися виробництво цементу. Так обсяги виготовлення глиноземистого цементу виросли на 21% порівняно з аналогічним періодом попереднього року.

Заводи, що випускають шлакової цемент, змогли збільшити свої потужності на 17%, а інші цементні заводи в середньому на 16,4%, до загального обсягу в 24 мільйони тонн, що є кращим результатом аж з 2008 року.

Доброю новиною стало значне збільшення виробництва вітчизняних цеглин. Так Калузький цегельний завод, якому в 2010 році потрібні термінові вклади банків, щоб просто продовжити своє існування, за останнє півріччя показав зростання в 62%. А сукупні обсяги виготовлення невогненетривких керамічних будівельних цеглин возрасли на 17,2% – до 2,6 мільярда умовних штук. Разом зі зростанням випуску, ціна цих виробів, як не дивно, тільки зростає (+12% за півріччя), так що деякі аналітики вважають, що покупка цегли на даному періоді – це дуже вигідні вигідні вклади в рублях, з одночасною підтримкою вітчизняного виробника і можливістю потім перепродати їх набагато дорожче.

Проте, знизилися обсяги виготовлення інших видів цегли – вогнетривких (-7%, до 860 мільйонів умовних виробів), а також керамічної плитки (-12%, до 640 000 штук). Експерти пов’язують таку негативну динаміку з переходом багатьох великих будівельних фірм на більш дешеві матеріали. Так за словами Геннадія Недайвозова, провідного аналітика банку «ФінансПромБанк», якщо дослідити кредити і депозити фізичних осіб, то можна помітити, що люди більше налаштовані на покупку дешевих квартир з невисокими рядками будівництва. У той же час, вогнетривкі матеріали коштують досить дорого, а їх використання пов’язане зі збільшенням часу створення будинку через високі вимоги до якості підгонки виробів один до одного. Тому експерт вважає, що і надалі обсяги виробництва вогнетривких виробів в Росії будуть зменшуватися.

Натомість зростає виготовлення збірних залізобетонних деталей і конструкцій – на 10,4% за півріччя, до 12,6 мільйонів куб. м. Тут теж, за словами фахівців з «Росстата», тенденція, найімовірніше, збережеться.


Як правильно визначити ціни на будівельні ліси
Конвекційні та стелажні печі

Залишити коментар. Або два. :-)

Опубліковано в: Новини
<