Узгодження перепланування нерухомості |
Banner
Banner
Banner

Узгодження перепланування нерухомості

лютого 27, 2012


Дуже багатьох власників квартир з тієї чи іншої причини не влаштовує їх планування, тому більшість власників на сьогодні живуть в перепланованому житло. І не важливо, ви самі перепланували свої «квадрати» або ж вони були успадковані переплановані від інших господарів, необхідно узаконити проведені зміни в плануванні.

Це буде одним з вирішальних факторів, коли виникне питання про відчуження або продаж своєї нерухомості. Для вирішення даного питання перш за все потрібно набратися терпіння, адже кількість інстанцій, які необхідно буде пройти, може ввести будь-якого в глибоку депресію.

І якщо для вирішення незначних змін, таких як установка вікон або дверей, достатньо узгодження на рівні власника будинку (ЖКК), то для більш значних змін, таких як технічні роботи з трубами, з газовою плитою, прокладка проводки, обов’язково потрібно дозвіл від водоканалу, газівників і енергетиків відповідно.

Дозвіл на проведення ремонтно-будівельних робіт видає районна держадміністрація (РДА). Заздалегідь рекомендується отримати згоду всіх мешканців квартири в письмовому вигляді, сусідів по майданчику і проживають на прилеглих поверхах.

Також необхідно попередню згоду власника будинку або його представника.

Зібравши всі ці документи разом з копіями документів на квартиру можна направити їх в РДА для отримання дозволу. Зазвичай, процес збору документів для погодження та легалізації перепланування інтер’єру квартири займає від шести місяців до півтора року, а якщо додати до цього чималі фінансові витрати, то питання про початок бажаного ремонту квартири переноситься все далі і далі.

Тому все частіше проводиться самовільне будівництво, або «самобуд», а узаконення його – після завершення будівельних робіт. Але це спричинить за собою ще більші фінансові витрати. Існує також спосіб узаконити перепланування нерухомості або легалізувати той же «самобуд» заднім числом, іншими словами – платити хабарі при продажі нерухомості.

Існують спеціалізовані контори, які вирішать питання з узаконенням, але плата за дану послугу виллється в кругленьку суму, яка може досягати і 10 тис. доларів. Чи є інші варіанти вирішення даної проблеми?

У наш час найбільш дієвим варіантом вважається узаконення перепланування квартири або легалізації об’єктів нерухомості шляхом звернення до суду.

Цей метод стає все більш популярним. І, хоч його не завжди можна застосувати в кожному конкретному випадку, його сміливо можна виділити як найшвидший, а найголовніше законний метод легалізації об’єктів нерухомості або їх узаконення.


Землі сільськогосподарського призначення від власника
Апартаменти в Іспанії, оренда і купівля апартаментів Іспанії

Залишити коментар. Або два. :-)

Опубліковано в: Нерухомість
<