Banner
Banner
Banner

Водостічні системи

січня 14, 2012


Що таке водостічні системи і навіщо вони потрібні? У принципі, що це таке знають всі і бачили, під дахами будинків, уздовж їх, протягнуто щось на зразок труб, по яких вода після дощів стікає вниз, на землю, не ушкоджуючи тим самим цоколь будинку і його зовнішні стіни.

Без наявності водостічної системи дах вважається не доробити. Для того, щоб щороку не міняти водостічну систему краще використовувати більш якісний будівельний матеріал. Найбільш поширеними вважаються водостоки, виготовлені з ПВХ, вони найкраще переносять атмосферні і механічні пошкодження, а так само менш податливі іржавіння. До того ж їх простіше транспортувати і встановлювати. Водостічні системи, виготовлені з полівінілхлориду, не тільки можуть похвалитися високою якістю сировини, а й тим, що з часом не вигоряють на сонці. При їх правильної експлуатації вони можуть служити близько п’ятдесяти років. Один великий недолік пластикових водостоків – це те, що вони схильні до лінійного розширення через перепади температури. Внаслідок чого, не рекомендується їх встановлювати в місцях з істотними добовими температурними перепадами.

Найбільш використовуваними на сьогоднішній день є металеві водостоки покриті пластиком. Виготовляють їх з досить міцної оцинкованої листової сталі, після чого покривають двосторонньої захистом із пластику, це може бути пластизол або ж пурал. Завдяки такому покриттю, метал, не піддається корозії, впливу ультрафіолету, подряпин і значно збільшує термін експлуатації водостоку до п’ятдесяти років, але з урахуванням того що захисний шар не буде пошкоджений. Ще один плюс цих відсотків полягає в тому, що вони не боятися морозу і здатні витримати досить великі навантаження.

Водостоки, що виготовляються з металу, не можуть порівнюватися за якістю понад перерахованими пластиковими водостоками, оскільки металу властиво піддаватися корозії, а покриття з цинку здатне окислюватися при кислотних дощах. Для даних водостоків необхідно врахувати і те, що вони мають не достатню теплову розширюваність, що в свою чергу при утворенні крижаної кірки взимку, водостік може лопнути. Термін служби металевих водостоків не великий сім – десять років, але і ціна значно менше ніж на інші.

Розглянемо конструкцію водостоків. Система водостоків в основному складається з труб, жолобів і фітингів. Вода стікає в жолоби, потім по водоприймача потрапляє вже у водостік. Для того, щоб вода не виходила в не потрібному місці на початку жолоби ставиться заглушка, самі його частини скріплюються між собою за допомогою муфт і перехідників. Внутрішні і зовнішні кути на 90, 120, 135тградусов використовують при вигинах жолоба. За допомогою спеціального коліна можна обігнути виступи фасаду або використовувати для з’єднання труби з воронкою. Трійники-розгалужувачі застосовуються для того, що була можливість розводити воду в різні кути даху. В самому кінці труби необхідно зробити слив. Жолоб підвішується по краю покрівлі за допомогою спеціальних гачків, труба в свою чергу кріпиться до стінки хомутами. Пристрої кріплень часто удосконалюються виробниками і випускаються спеціальні набори комплектуючих практично для будь-якої будівлі.

До водостічній системі можуть додаватися в комплекті також і зливоприймачі (з’єднують водостічні труби і зливову каналізацію), спеціальні сітки та кошики для воронок (попереджають потрапляння в труби листя), капельники (встановлюються на покрівельної дошці і не дають можливості їй збиратися під дахом, покращуючи її скочування).

Що потрібно знати для проектування водостічних систем

Труби бувають найрізноманітніші, великі і маленькі. Якщо необхідно спроектувати водостічну систему для невеликого будинку або ж дачі, альтанки, навісу або козирка, то цілком достатньо буде жолобів мають перетин 70 – 115 міліметрів, а труби – 75 – 100 міліметрів. Для будинків мають досить велику площу поверхні даху, найкращим чином підійдуть жолоба з перетином – 140 – 200 міліметрів, а труби – 90 – 160 міліметрів.

Якщо не правильно підібрати водостік, можуть з’явитися ускладнення. У разі встановлення меншої водостоку для габаритної даху або не правильно розрахувати кількість гаків жолобів, водостічна система може не витримати всього навантаження. Що б уникнути такої курйозної ситуації існує спеціальна обчислювальна формула, за допомогою якої можна розрахувати ефективну площу Вашого даху, з якою водостічна система і буде відводити воду.

S = (В + Н / 2) х L

S – це і є ефективна площа покрівлі, вимірюється в метрах квадратних,

В – це довжина горизонтальної проекції краю ската даху, вимірюється в метрах ,

Н – висота самого даху, вимірюється в метрах

L – довжина даху, вимірюється в метрах

Чим менше відстань, тим власне менше і можливість того що вода в зимовий період замерзне, а восени водостік засмітиться листям. Якщо дах чотирьохскатний рекомендується застосувати спарене розташування компенсаторів і воронок.

У випадку, коли по периметру будинку знаходяться зливоприймачі, то воронки варто розмістити над ними. Не варто забувати і про те, що при розміщенні водостічної системи необхідно врахувати розташування вікон і дверей, архітектурні особливості будинку, що б надалі нічого не заважало і не заступало.

Водостоки монтуються одночасно з дахом. Якщо установка водостічної системи проведена не правильно, жолоб може не витримати навантаження, потріскається і прогнеться, а вода відповідно буде проливатися за його краю, труби будуть текти, а якщо волога замерзне, то в підсумку вони лопнуть. Крім того що при установці водостоків необхідно врахувати матеріал з якого він зроблений, види кріпильних елементів і способів установки, є ще й правила як слід правильно встановлювати водостічні системи.

Особливу увагу необхідно звернути на правильне закріплення жолоби безпосередньо до самої покрівлі . Кронштейни потрібно пригвинтити до рівно встановленої лобовій дошці, якщо її немає, тоді їх необхідно закріпити до покрівельної дошці або до крокв. Кронштейни з металу можна закріплювати в цегляні стіни.

Для кожної конструкції рекомендується певну відстань, на якому мають бути закріплені кронштейни. Для конструкцій із пластику відстань повинна бути – 50 – 60 сантиметрів, для конструкцій з металу – 70 – 150 сантиметрів. Кронштейни необхідно кріпити по обидві сторони від кутів жолоба і воронок. Ухил для жолоба може бути дорівнює 2 – 5 міліметрів на один метр довжини. Встановити жолоб необхідно так, щоб під час сильного дощу вода не перехльостували за його край. Що б забезпечити більш легке надходження води у водостічну систему, рекомендується встановити капельник. Його слід пригвинтити до покрівельної дошці, з урахуванням того щоб він заходив в профіль жолоба на 15 міліметрів.

Відстань, на якому повинна знаходитися водостічна труба від дому – 3 – 8 сантиметрів. Якщо ж труба щільно прилягає до стіни, то та буде відволожуються. Під кожним місцем, де проходить з’єднання труб, повинні бути встановлені кріплення, на відстані 1 – 2 метри, необхідно також врахувати, наскільки велика буде навантаження на жолоб. Між грунтом і зливом води рекомендується залишити відстань близько 30 сантиметрів, у разі наявності водовідведення – 15 сантиметрів.

Що б Ваш водостік прослужив довго і надійно за ним треба доглядати. Слідкувати, щоб труби, жолоби і водостоки не були засмічені листям, для цього у воронці слід встановити спеціальні грати. Їли труба засмітилася не варто чистити її за допомогою гострих предметів, бруд, яка утворилася з зовнішньої сторони труби, рекомендується змивати за допомогою шланга.

Ще один дієвий спосіб збільшити термін служби експлуатації водостічної системи це встановити в жолобі нагріває кабель, завдяки якому вода не буде замерзати. Але якщо у Вас встановлені якісні труби, то навіть у разі повного замерзання з ними нічого не повинно трапитися.

Якість з’єднання всіх елементів водостічної системи грає велику роль в ефективності водостоку протягом тривалого часу. Особливо важливу роль це відіграє для водостічних систем з ПВХ. Для того щоб їх зібрати застосовується спеціальний склеювальний склад або гумові ущільнювачі. Найлегше змонтувати водостічну систему за допомогою гумових ущільнювачів. У водостічних пластикових системах гумки не тільки виконують функцію захисту від протікання, а й функцію компенсатора: при тепловому розширенні, навантаження нагрівання припадає саме таки на гумку, а не на елементи конструкції. Але гумку бажано використовувати в умовах м’якого клімату, так як при різких перепадах температури вона швидко зношується. У таких випадках винятком служать ущільнювачі з каучуку. Термін служби такого ущільнювача набагато більше ніж гумового.

Збірка водостічної системи за допомогою клею набагато складніше, тому що після склеювання її не можна вже буде роз’єднати. Отже, якщо щось піде не правильно шматок труби доведеться відрізати і натомість купувати новий. Якщо виникне необхідність у заміні елемента системи, Вам також необхідно буде розрізати всю конструкцію.

Підраховуючи вартість Вашої майбутньої водостічної системи, необхідно врахувати те, що для металевих систем необхідно меншу кількість кронштейнів, ніж для пластикових.

Найбільш популярними водостічними системами прийнято вважати:

Водостічні системи ПВХ

Ці водостічні системи стали досить затребувані на споживчому ринку, вони мають значні переваги. Наприклад: не схильні до корозії, досить тривалий термін служби, вигідна ціна і якість. Вода по даній системі стікає безшумно, труби при цьому залишаються чистими, що є ще одним важливим плюсом. Колірна гамма їх досить різноманітна. Підходять до будь-яких архітектурних споруд завдяки різноманітності деталей, жолобів, труб. Але їх мінус полягає в тому, що вони схильні до механічних пошкоджень.

Водостічні системи з алюмінію

Водостічні системи з алюмінію і органічного лакофарбового шару здатні витримувати будь-які атмосферні дії. Їх переваги в тому, що вони досить легкі, стійкі до корозії і довговічні. Цей вид водостічної системи дозволяє втілити в життя всі архітектурні задуми.

Водостічні системи з міді

Такого роду водостічні системи виглядають досить стильно і розкішно. Термін експлуатації досить великий. З’єднуються жолоби і труби в даній системі за допомогою споювання. Завдяки цьому мідні водостоки можуть обігнути самі мудрі обриси Вашого будинку.

Водостічні системи тітаноцінковие

Водостічні системи, виготовлені з титану і цинку зовні дуже красиві і естетичні. Надійні і довговічні в експлуатації. Ціна їх значно нижче, ніж на алюмінієві або мідні водостічні системи. Недоліком тітаноцінкових водостоків є те, що вони погано переносять дотику до них міді або заліза, у разі якщо вони не досить ізольовані. Що й приводить надалі до виникнення корозії.

Кріпимо водостічну систему своїми руками:

1) необхідно прикріпити слив під дахом в її нижній точці

2) закріпити тримачі на відстані, що рекомендується в інструкції з монтажу даної системи

3) встановити тримач в крайній найвищій точці даної системи, рівень необхідно контролювати за допомогою спеціальної нитки

4) після, кріпляться всі залишилися утримувачі, з урахуванням потрібного кута ухилу

5) кріпляться сполучні муфти для жолоба

6) жолоб необхідно укласти в утримувачі і добре закріпити

7) кутові елементи з’єднати з жолобом
8) на жолоб слід прикріпити бічні заглушки

9) далі монтуються зливні труби, зверху вниз

10) необхідно з’єднати труби за допомогою муфт, і потім прикріпити хомутами до стіни

11) у разі необхідності слід встановити розгалужувачі труб

12) в укладенні кріпиться нижній відвід водостічної труби

Варто звернути свою увагу на те, що болгаркою різати металеві жолоби і труби не рекомендується, тому що порушується захисне покриття, краще всього використовувати ножиці по металу. Краю і зрізи труб необхідно зафарбувати спеціальною фарбою, з тієї ж причини.

Для водостічних систем з ПВХ найкращим варіантом буде, якщо його кріпити саме до звису даху.

Злив з даху будинку можна буде вивести в спеціально прокладений дренажний канал, який буде знаходитися під землею.

Не варто забувати про те, що водостічна система Вашого будинку, робить свій безпосередній вплив на нього. Від неї залежатиме, наскільки висока буде вогкість в будинку в негоду і т.д. Тому рекомендується з максимальною відповідальністю підійти до монтажу водостічної системи.

Сонцезахисні плівки
Вибір шпалерного клею

Залишити коментар. Або два. :-)

Опубліковано в: Матеріали
<