Banner
Banner
Banner

Пристрій системи каналізації

лютого 27, 2012


Пристрій каналізації.

Перед тим як приступити до будь-якої справи, Ви обов’язково вивчіть доступну теорію, пов’язану з тим, що збираєтеся зробити. Адже вкрай необхідно знати умови і принцип роботи, компоненти, недоліки і вигоду майбутньої роботи.

При будівництві свого будинку всі намагаються по максимуму вникати у всі нюанси і деталі такої споруди. Таким же чином йдуть справи при самостійній установці каналізації в заміському будинку – Вам необхідно дізнатися якомога більше, перш ніж починати проектування і будівництво. У даній статті ми розглянемо всі головні моменти і складові компоненти каналізації.

Для початку потрібно усвідомити, що каналізація буває внутрішньої і зовнішньої.

Внутрішня частина каналізації – частина, що знаходиться в будівлі. Вона служить для виведення стічних вод і відходів за межі будинку. При грамотного планування каналізації передбачаються наявність наступних компонентів:

1) Стояки;

2) Випуски

3) Трубопровід (відвідні лінії);

4) Приймачі (ванни, унітази, раковини, умивальники ).

Зовнішня частина каналізації – доставляє стоки до очисних споруд і утилізують. Ця частина каналізації розташовується за межами будівлі. Зовнішня каналізація включає в себе:

1) Труби;

2) Колодязі;

3) Місця скидання стоків;

4) Локальні очисні споруди.

Вірне облаштування каналізації передбачає серйозне, зважене і продумане ставлення до всіх елементів зовнішньої і внутрішньої каналізації. Особливо важливим є правильний підбір труб (в будинку і зовні) і очисних споруд. Зупинимося детальніше на цих моментах.

Труби граю одну з ключових ролей при установці каналізації. Вся сіль в тому, що стічні відходи мають досить велику хімічну активність, через що дуже часто відбувається роз’їдання труб. Раніше для прокладки каналізації використовувались металеві та бетонні труби, сьогодні ж для цих цілей використовують полімерні труби: поліпропіленові, поліетиленові, полівінілхлоридні. Для внутрішньої каналізації найбільше підійдуть труби з поліпропілену, а для зовнішньої – поліетиленові або полівінілхлоридні труби. Головною відмінністю поліпропілену є більш висока термостійкість в порівнянні з іншими матеріалами (можу витримувати температуру близько 80 градусів за Цельсієм).

Основні переваги полімерних труб при установці каналізації:

1) Мала вага, і відповідно простота при монтажі і транспортуванні;

2) Стійкість до хімічних впливів;

3) Відсутня корозія;

4) Гладка поверхня, яка зменшує швидкість накопичення опадів всередині труб, які потрібно періодично прочищати;

5) Не токсичність (навіть при підпалі з таких труб виділяється тільки вуглекислий газ і вода);

6) Високий рівень електричної ізоляції.

Крім правильно підібраного матеріалу дуже важливим для труб є діаметр. Для труб внутрішньої каналізації необхідний діаметр 50 мм (для ванн, раковин, умивальників) і 100 мм (для унітазів). Діаметр для зовнішньої каналізації визначається в залежності від обсягу пропускаються стічних вод.

Ще одним дуже важливим компонентом каналізації для заміських будинків є вибір очисної споруди. Тут існує дуже широкий спектр вибору, починаючи з вигрібних ям і закінчуючи ультрасучасними установками. У даній статті ми розглянемо два типи очисних споруд, які виготовляються промисловими способами – установка біологічного очищення і септик. Дані способи забезпечують найефективнішу очищення стічних вод, через що користуються великою популярністю у приватних секторах. На сьогоднішній день септ можна вважати найефективнішим засобом очищення за співвідношенням «ціна / якість».

Установка системи каналізації приватного будинку із застосуванням септика дає можливість не тільки накопичити (як у вигрібній ямі), а й очистити стічні відходи ( найпростіший септик дає 35% якість очищення). Септиком є ??резервуар (найчастіше трехамперний), в якому накопичуються і очищаються стоки в результаті осідання твердих частинок у вигляді мулу, а бактерії усередині септика сприяють розкладанню органічних відходів на неорганічні елементи.

Обсяг септика повинен бути не менше трикратного припливу відходів на добу. Це дозволяє забезпечити триденне відстоювання води і захищає від незапланованих переповнень септика.

Для самостійного будівництва септика можна використовувати залізобетон, бетон, цегла і камінь. На сьогоднішній день промисловість виготовляє септікііспользует поліефірний та поліетиленовий склопластик. Перевагами використання при установці каналізації таким матеріалів є:

1) Герметичні з’єднання;

2) Легкість;

3) Довговічність;

4) Відсутність корозії;

5) Непопулярність у підземних гризунів.

Септик, який розрахований на об’єм води в 1м3/суткі повинен мати розміри 1 м на 1,5 м (якщо септик круглої форми, то 1,5 м в діаметрі) і глибину 2,5 м. Встановлювати його необхідно на відстані від 5 м до 20 м від будинку. Принцип роботи трехамперного септика досить простий: доставлені в першу камеру стічні води відстоюються, потім потрапляють в другу камеру, де відбувається відстоювання і бактерицидна очищення, потрапивши в третю камеру – відбувається доочищення. У зв’язку з не повним очищенням стічних вод септиком – їх бажано направляти на доочистку у фільтраційних полях. При такій проводці каналізації необхідно враховувати потребу в додаткових територіях.

Установка системи каналізації з використанням біологічного очищення є найбільш ефективним способом утилізації стоків.

Основою даного методу є багаторазово активованих бактерій перетворювати органічні відходи в неорганічні. При такому влаштуванні системи каналізації ступінь очисти, дуже часто досягає 98%, внаслідок чого на виході виходить технічна вода і мул. Отримані матеріали можна використовувати при поливі або як добрива. Існують анаеробна (без кисню) і аеробна (з киснем) біологічна очистка, а так само їх поєднання для більш глибокого очищення.

У будь-якому випадку при установці системи каналізації в приватному будинку, все залежить тільки від Ваших побажань і можливостей . Так само необхідні постійно бути в курсі всіх новинок на ринку каналізаційних систем.

Функції каналізації.

Головне призначення каналізації – висновок з будівлі, зберігання, очищення і утилізація водних стоків, утворені в результаті промислової і господарської діяльності. Різноманітні системи каналізації здійснюють або окремі, або всі функції. Наприклад, вигрібні ями є одним з видів каналізації, основна функція яких – зберігання стічних вод.

Види каналізації.

Каналізаційні системи маю досить широкий спектр класифікацій по різних категоріях. Розглянемо основні.

Залежно від ступеня участі людини в процесі очищення каналізаційних стоків – Вироблять штучні та природні системи. Штучні системи використовують властивості води і грунту, роблячи їх максимально інтенсивними. Через гігантських розмірів відходів сучасного світу, практично всі використовувані очисні системи штучні, в іншому випадку ми вже загрузли б у власних продуктах життєдіяльності. Природничі очисні системи так само грунтуються на природних здібностях води і грунту до окислення органічних речовин до сполук, які можуть пророблятися рослинами. Системами природної каналізації є біопрудах (очищення водою) і поля фільтрації (фільтрація через грунт).

Так само каналізації можна розділити на побутові і промислові. Промислові системи каналізації використовуються для очищення стічних вод виробництва у великих обсягах. Через що в таких випадках необхідне використання потужних установок і складних технологій.

До побутової каналізації відносяться каналізаційні системи приватних і міських будинків. Такі системи так само є досить складними і призначені для утилізації продуктів життєдіяльності людини.

Побутові системи каналізації можна розділити на часткові і повні, в залежності від складності і призначення.

Часткові системи каналізації призначені для відводу води тільки душовою і кухні, а повні – і душовою, кухні та туалеті. На сьогоднішній день існує три різні способи часткової очищення відходів:

1) Фільтруюча траншея;

2) Фільтруючий колодязь;

3) Підземна фільтрація (поля підземного зрошення).

Головним вимогою при створенні подібних систем каналізації є низькі рівні грунтових вод. Часткова система застосовується при відсутності водопроводу, оскільки повна система в такому випадку неможлива. Це пов’язано з тим, що повна система каналізації передбачає виведення та утилізацію стоків з вбиралень, для яких потрібна дуже велика кількість води.

Вибір необхідної каналізаційної системи дуже важлива складова при проектуванні будь-якого будинку. Тут необхідно дуже ретельно підходити до вирішення даної проблеми з усією серйозністю, оскільки неправильні рішення в подальшому можуть дуже сильно ускладнити Вам життя.

Оргскло
Цвяхи

Залишити коментар. Або два. :-)

Опубліковано в: Матеріали
<