Banner
Banner
Banner

Оргскло

лютого 24, 2012


Найвідомішим пластиком, яке виробляється понад сімдесят років є оргскло. Воно досі популярно і має відмінну репутацію. Оргскло або акрилове скло являє собою прозорий, світлорозсіюючі або світлопроникних з різним ступенем пропускання світла синтетичний матеріал складається із смол акрилу з наявністю деякого відсотка різноманітних добавок, за допомогою яких оргскла придаются певні властивості.

Для назви оргскла використовуються декілька термінів, означають в принципі один і той же матеріал:

Оргскло (органічне скло) – називається так, тому що за своїм зовнішнім виглядом і по застосуванню воно схоже із звичайним силікатним склом, але на відміну від нього виготовлено з продуктів органічної хімії;

Поліметилметакрилат (ПММА) – називається так, тому що основним продуктом у його виробництві є мономер метилметакрилат (метиловий ефір метакрилової кислоти);

Акрил (акрилове скло) – називається так, тому що виробляється з органічних продуктів, які є похідними акрилової кислоти ;

Плексиглас (плекс) – іменується так, тому що цей вид матеріалу був отриманий вперше в тридцятих роках у Німеччині на фірмі під назвою Rohm і тут же отримав свою фірмову назву Plexiglas (гнучке, пластичне скло).

Такий матеріал як оргскло, використовується досить часто і застосовується практично скрізь. Акрилове скло досить часто застосовується в будівництві громадських, а також житлових будинків, промислових, в якості деталей і конструкцій. Наочною і світлової реклами; використовується для виготовлення освітлювальної арматури в транспортних засобах, різних світильників для житлових і промислових будівель і для їх зовнішнього освітлення, а також для елементів побутової техніки, в автомобілебудуванні, у машинобудуванні, для виготовлення виробів необхідного призначення. Акрил також досить часто використовується в якості альтернативи силікатній склу. На першому плані в будівництві стоять саме ці достоїнства оргскла в порівнянні з цим матеріалом.

Завдяки таким властивостям як: легкість (легше, ніж звичайне скло практично в 2,5 рази), ударостійкість (ударна міцність даного матеріалу більше в 5 разів, ніж у силікатного скла), вологостійкість (широко застосовується для виробництва акваріумів і скління яхт), стійкість до атмосферних явищ (даний матеріал може працювати як при низьких температурах – 40 градусів Цельсія, так і при високих +80 градусів Цельсія, при цьому деформуючись і не тріска, досить стійкий, до будь-яких несприятливих погодних явищ) оргскло користується досить великою популярністю. Також акрилове скло досить просто в обробці, його можна свердлити, різати, гнути, склеювати, фарбувати, формувати. Враховуючи те, що оргскло матеріал термопластичний, то при його нагріванні воно здатне розм’якшуватися, і при охолодженні приймати задану йому форму.

Оргскло є екологічно чистим матеріалом, який не продукує абсолютно ніяких токсичних речовин і є цілком безпечним. Його можна використовувати як в приміщеннях, так і на вулиці, в тому числі в лікувальних і дитячих установах.

Після переробки оргскла його можна використовувати повторно. Акрил наділений властивістю хорошою вологостійкості, відрізняється великою стійкістю до старіння.

Не дивлячись на, те, що акрил матеріал, який легко запалюється, при горінні він практично не небезпечний, так як майже не виділяє отруйних газів. Доглядати за акрилом не складає особливих труднощів в силу застосовуваних для цієї мети засобів і методів.

Категорично не можна очищати оргскло за допомогою хімічних засобів або ж тканини змоченою розчинником.

Оргскло має гранульовану, тверду, прозору структуру. Гранули в свою чергу мають здатність розсіювати світло і можуть бути пофарбовані в будь-який колір. Забарвлюватися листи можуть «в масі», при всьому цьому кольорова палітра може бути найрізноманітнішою. Крім того, що акрилове скло випускається у вигляді листів, воно також випускається блоками, що мають товщину до двох сотень міліметрів, пустотілих панелей (стільникове) і у вигляді труб і брусків.

Даний вид матеріалу по відношенню до багатьох реагентів має інертністю. Він має досить добрі діелектричні властивості, не ставати крихким і не жовтіє, має високу міцність на злам. Завдяки низькій в’язкості при високій температурі, можна досягти більш точного відтворення форм при наявності складної формування.

Виготовлення оргскла

Виготовляється оргскло двома способами. Блочне оргскло (литьевое) виходить за допомогою методу заливки мономеру (з урахуванням всіх необхідних барвників, затверджувачів та інших компонентів) між двома силікатними спеціальними стеклами і подальшої його полімеризацією до стану твердого листового матеріалу, який після слід обрізати за стандартними розмірами.

< br> Другий спосіб – отриманий методом екструзії – екструзійне скло. Для даного методу характерно: поліметилметакрилат, тобто вихідна сировина, завантажують в апарат (екструзійну машину) в гранульованому вигляді, де він нагрівається до рідко-в’язкого стану, після чого масу видавлюють через екструзійну головку на дзеркальні каландри. Товщина отриманих листів безпосередньо залежить від зазору між каландри.

Що стосується відмінності у властивостях матеріалу виготовленого тим чи іншим способом, то екструзійне оргскло більш розтяжне, ніж Лістьєва. Пояснюється це тим, що екструзійне органічне скло при високій температурі наділене кілька низькою в’язкістю у ставленні до Лістьєвим оргскла.

Але слід врахувати й те, що листові оргскло значно краще полірується і більше ударостійке. Товщина листові органічного скла не обмежена, його формат – 3030х2030 мм, товщина екструзійного – 1,5 – 2 міліметри, формат – 2050х3050 мм.

З вищевказаних властивостей і характеристик видно, що ці види скла мають значну перевагу перед звичайним склом практично по всім характерним йому параметрам.

Що стосується питомої ваги органічного скла, то він значно менше, ніж у силікатного скла, також оргскло має підвищену стійкість по відношенню до атмосферних впливів, у тому числі механічною міцністю і жорсткістю.

У гравірувальних роботах добре використовується литий акрил, так як лазерна матова насічка досить добре поєднується з гладкою поверхнею решти матеріалу, тим самим створюється ефект білого інею. На екструдованим акрилі лазерний промінь буде залишати гладкий і чистий слід, не створюючи тим самим ніякого ефекту і контрасту, саме тому застосовувати його для гравіювання не рекомендується.

Гравіювання на прозорому акрилі вироблена з тильного боку буде створювати ефект висіченого зображення при його перегляді через лицьову поверхню (варто врахувати і те, що зображення для гравіювання має бути виключно дзеркальним).

Спосіб, за допомогою якого був виготовлений матеріал, значно впливає на його поведінку під час експлуатації. Матеріали, які були зроблені різними способами, відрізняються за механічним властивостям, стійкості до утворення тріщин внаслідок внутрішньої напруги, розмірної стабільністю в разі перепаду температури, і за якістю його поверхні. Лите оргскло має кращу якість, оскільки екструдіровенное акрилове скло відрізняється від нього характерними екструзії порушеннями.

На сьогоднішній день виробництвом органічного скла займаються різні країни, в тому числі і Росія, Німеччина (Plexiglas), Англія (Perspex), Таїланд (Moden Glas), Франція – Голландія (Altuglas), Словаччина (Akrylon) і багато ін

У Росії випуском листів з органічного скла займається завод в місті Дзержинську – «Оргскло».

Завдяки властивостям характерним акриловому склу він є універсальним матеріалом, чим і заслужив визнання і повагу на будівельному ринку.

Цвяхи
Автоматичні ворота

Залишити коментар. Або два. :-)

Опубліковано в: Матеріали
<