Banner
Banner
Banner

Монтажна піна

лютого 19, 2012


З’явившись не так давно на будівельному ринку, сьогодні монтажна піна користується досить великою популярністю. Вона досить проста у використанні, багатофункціональна, надійна, тому нею користуються не тільки професіонали будівельники, але любителі.

Монтажна піна поставляється в аерозольних балонах, об’ємом 1 літр, з них 750 міліграм становить поліуретановий компонент, а вся інша частина балона заповнена газом, який знаходиться під тиском. Часто вживаний термін монтажна піна, не повністю відображає суть даного матеріалу. Так як його основне призначення – це заповнення різних отворів, тріщин, пустот, а не монтаж конструкцій.
Монтажна піна

Отже, правильною назвою даного матеріалу є поліуретанова піна. Не дивлячись на різноманітність будівельних матеріалів, широко застосовуваним методом для герметизації дверей і вікон є заповнення стиків між стіною і коробкою поліуретановою піною. Перевагами даного методу є хороша теплоізоляція, стійкість до вітрових навантажень і механічних напруг, герметизації, низька вартість і простота використання. Але що потрібно відзначити так це те, що в масовому, і не завжди обдуманому застосуванні цього способу ізоляції може призвести до неприємних наслідків.

У твердому стані поліуретанова піна являє собою речовина хімічно стабільне – пінополіуретан. Для виробництва такого роду піни використовуються такі компоненти: пропелент (пропан-бутанової суміш), поліізоціонат, каталізатори (прискорювачі хімічних процесів), речовини, які підвищують вогнетривкість і поверхнево-активні речовини (підвищують адгезію). Також варто зазначити, що існує два види монтажної піни: однокомпонентні і двокомпонентні.

Що являє собою однокомпонентна поліуретанова піна.

Застосування в будівництві однокомпонентної поліуретанової піни триває вже протягом тридцяти років. Під час її виготовлення її основні частини в заводських умовах змішуються, після чого упаковуються в герметичну упаковку, невеликі металеві балони. Після того як піна розпорошується, полімер вступає у взаємодію з вологою, яка в свою чергу міститься в навколишньому повітрі, і збільшується в об’ємі, після чого твердне і утворюється стійка жорстка піна.

Завдяки впливу вологи монтажна піна значно збільшується в обсязі (залежить від виду) від п’ятдесяти до двохсот – двохсот п’ятдесяти відсотків, твердне вона протягом доби при температурі від п’яти до тридцяти п’яти градусів Цельсія вище нуля і при вологості повітря не менше шістдесяти відсотків. Для зимового періоду використовуються монтажні піни, модифіковані спеціальними добавками, застосовуються при температурі від десяти градусів нижче нуля, до тридцяти градусів вище нуля, з умовою, щоб вологість повітря сягала тридцяти п’яти відсотків. У випадку, коли вологість повітря менше, монтажна піна не твердне. Поліуретанова піна наділена відмінною адгезією по відношенню до багатьох будівельних матеріалів, крім тефлону, поліетилену, силікону, поліпропілену, воску.

Поліуретанова піна має досить хорошими звукоізоляційними і теплоізоляційними властивостями. У затверділому вигляді монтажна піна добре заповнює тріщини, щілини, нерівності поверхні і різні отвори. Пінополіуретан досить стійкий по відношенню до механічних впливів, але його мінус в тому, що він не стійкий до дії ультрафіолетового випромінювання. Застосовуватися поліуретанова піна може як для внутрішніх робіт, так і для зовнішніх. Якщо на піну не виявляється вплив прямих сонячних променів, то вона буде стійка до старіння. Варто врахувати і те, що поліуретанова піна в жодному разі не є гідроізоляційним матеріалом. Їй властиво добре вбирати вологу, тому її слід захистити від впливу атмосферних опадів.

Монтажна піна досить проста у використанні, а завдяки наявності еластичною трубки її можна застосовувати у важкодоступних місцях. Після того як піна остаточно затвердіє, її можна фарбувати.

Що стосується двокомпонентної піни, то це високоякісна поліуретанова піна, що володіє високою щільністю і адгезією до більшості будівельних матеріалів, таких як бетон, цегла, дерево, камінь, алюміній, ПВХ, і до інших поверхонь покритим глазур’ю, порошковими фарбами і т.д.

Даний вид поліуретанової піни має високі термічними, ізоляційними і акустичними властивостями. Для затвердіння їй необхідно трохи часу, тобто її можна вже обробляти через тридцять хвилин (при 20 градусах Цельсія). Причому варто врахувати і те, що швидке затвердіння відбувається, не залежно від того, який рівень вологості в повітрі. Даний вид монтажної піни не містить озоноруйнуючих газів. Двокомпонентна поліуретанова піна застосовується для встановлення зовнішніх віконних і дверних коробок, при цьому не потрібно застосування механічних фіксаторів. Також вона призначена для заповнення пустот в закритих приміщеннях, де немає доступу вологості. Застосовується для герметизації різноманітних отворів у конструкціях покрівлі.

Підвиди монтажної піни

Також монтажна піна ділиться на кілька підвидів, які ми розглянемо більш докладно.

Поліуретанова професійна піна або як називають її виробники – пістолетна піна. Така піна має робочі клапани балонів, а це в свою чергу означає, що її використовують за допомогою спеціального монтажного пістолета. Монтажний пістолет являє собою пристрій, який надягає на особливий клапан балона, який в свою чергу і призначений спеціально для нього, з його допомогою і проводиться подача і дозації монтажної піни в щілини і порожнини. Чому її називають професійною? Відповідь проста: даний монтажний пістолет коштує набагато більше, в десять, а то і в п’ятнадцять разів дорожче ніж сам балон з піною. Отже, безглуздо купувати його для одноразової роботи по господарству. Такі монтажні пістолети використовуються професіоналами, будівельниками та ремонтниками, які щодня працюють з пенополіуретановим герметиками.

Використовувати монтажний пістолет досить зручно за рахунок його ергономічною рукоятки і курку-дозатора, крім цього пістолет має металевий довгий стовбур, який в свою чергу дозволяє працювати в важкодоступних місцях. За пістолетом необхідно доглядати, тобто видаляти за допомогою спеціального розчину з його робочих порожнин залишки ще не затверділої піни. Застосовується в цих цілях чистячий засіб також знаходиться під тиском в балоні, який має спеціальні насадки, що спрощують процес очищення. Продається професійна монтажна піна в упаковках 300, 500, 750 мл перебувають під тиском з наявністю розпилювача і еластичного шланга. Даний вид монтажної піни призначений для роботи пістолетом з аплікатором.

Завдяки використанню монтажного пістолета зменшується час необхідний для нанесення піни, а також спрощується контроль над дозуванням. Крім усього цього пістолет дозволяє працювати за допомогою тільки однієї руки, при цьому другий рукою можна підтримувати монтуємий елемент конструкції, а це в свою чергу, погодьтеся, полегшує і прискорює весь процес.

Поліуретанова піна в аерозолі застосовується для роботи в зимовий період часу. Температура при якій можна застосовувати таку піну варіюється від – 10 до +30 градусів Цельсія. Остаточне затвердіння піни відбувається при плюсовій температурі. Така монтажна піна досить зручна для застосування її у важкодоступних місцях, так як не потребує перевертанні балона під час її нанесення. А також з її допомогою можна закладати щілини, які знаходяться під стелею.

Що стосується напівпрофесійної піни, то це поліуретанова піна, при використанні якої не потрібні ніякі додаткові пристрої, у тому числі і монтажні пістолети. Для розпилення такого виду поліуретанової піни на клапан необхідно надіти спеціальну пластмасову трубочку з адаптером (важелем), яка в обов’язковому порядку додається до кожного балона. Це досить зручно, якщо обсяг роботи невеликий. У випадку, коли витратиться не вся піна, то трубочку можна зняти, промити за допомогою спеціального миючого засобу або ж ацетону і відкласти разом з балоном монтажної піни до наступного разу. На балонах з літньою монтажною піною вказана температура від +5 до +35 градусів Цельсія, це в свою чергу означає, що температура поверхонь, які обробляються монтажною піною, повинна варіюватися в межах цих температур. Але варто врахувати і те, що це не відбивається на температурній стійкості вже отверділої піни, так як і в літній, і в зимовій вона коливається від – 50 до +90 градусів Цельсія.

Що стосується зимової піни, то її робоча температура коливається в проміжку від -18 (-10) до +35 градусів Цельсія. Слід зазначити і те, що після розпилення і розширення (вихід піни) об’єм піни зменшується пропорційно до того як знижується температура повітря. Отже, вихід піни з балона об’ємом 300 мл при температурі +20 градусів Цельсія дорівнює 30 літрам, при температурі 0 градусів Цельсія – 25 літрів, при температурі – 5 градусів Цельсія – 20 літрів, при температурі – 10 градусів Цельсія – 15 літрів.

Всесезонна піна втілює в собі всі кращі модифікації від літньої і зимової монтажної піни, її спеціальна формула сприяє більшому виходу піни, швидкому процесу полімеризації і з нею можна працювати при температурах до – 10 градусів Цельсія, при цьому, не прогріваючи балон. Так як всесезонна монтажна піна є новинкою в цій області, тому присутня не у всіх виробників.

Область застосування монтажної піни та її технічні характеристики.

Перед тим як почати роботу з монтажною піною поверхню необхідно зволожити, так як лише під впливом вологи, яка знаходиться в повітрі, пені властиво полимеризоваться. Після того, як піна вийшла з балона вона активно розширюється і вже через годину перетворюється на еластичну пористу масу. Після того як вона остаточно висохне її можна штукатурити, різати, обклеювати шпалерами. Завдяки своїй дрібнопористою структурою вона не дає усадки, залишаючись еластичною. Вже застиглу піну слід оберігати від попадання ультрафіолетових променів, як всередині приміщення, так і зовні, оскільки під їх впливом вона руйнується протягом декількох тижнів. Захистити монтажну піну від ультрафіолетових променів можна за допомогою спеціальної стрічки або ж за допомогою шпаклівки або штукатурки.

Важливу роль відіграють такі властивості монтажної піни як еластичність і пористість. Так як даний матеріал служить для того, щоб заповнювати порожнечі і тріщини, він не повинен висипатися, тріскатися, а зберігати еластичність. Звукоізоляційні і теплоізоляційні властивості монтажної піни безпосередньо залежать від розміру клітинок і однорідності їх структури. Одним з головних властивостей монтажної піни – прилипання до багатьох будівельних матеріалів: цегли, дерева, бетону і т.д. Завдяки характерному їй властивості інтенсивного розширення, монтажна піна – це кращий заповнювач для різноманітних пустот, отворів, вибоїн, діллатаціонних швів, тріщин і щілин як зовні приміщення так і всередині нього. Найбільш часто монтажну піну застосовують при монтажі ізоляційних труб, дверей, вікон, розподільних мереж, електропроводок. Властива піні пористість надає їй як звукоізоляційні, так і теплоізоляційні властивості, а це в свою чергу є великим плюсом при використанні її для теплоізоляції систем охолодження та опалення. Вона дозволяє знизити шуми, які виникають при роботі кондиціонерів, трубопроводів і т.д.

Правила вибору піни

При виборі піни варто керуватися ще й такими правилами:

Показник який вказує на обсяг виходу піни з балона не є її головним показником при покупці. За технічними даними максимальний вихід піни з балона дорівнює 45 – 50 літрів, але це при ідеальних умовах роботи, коли температура повітря і його вологість оптимальні, при вільному її вспіненні. А що стосується робочих умов, то тут обсяг виходу монтажної піни з балона може значно відрізнятися. Так при застосуванні побутової монтажної піни вихід буде дорівнює близько 25 літрів, при використанні ж професійної монтажної піни – близько 35 літрів.

Також при виборі монтажної піни необхідно звернути свою увагу на масу балону, стандартний балон повинен важити 900 грам. Щоб не бути обдуреним, варто звертати свою увагу на інформацію, яка знаходиться на упаковці, так як виробники якісного товару завжди вказують свої координати.

Загальні вказівки щодо використання монтажної піни.

Після того, як була встановлена ??дверна або віконна коробка з допомогою розпірок і дюбелів, необхідно ретельно досліджувати поверхню, на яку буде наноситися монтажна піна. Там де необхідно, очистити поверхню від масел, сміття, пилу та інших забруднень. Бризки свіжої піни змиваються за допомогою спеціальної рідини для монтажної піни або ж ацетоном, якщо піна затверділа, то її можна видалити механічним способом. Після того як поверхня буде очищена її слід рясно змочити водою (пульверизатором). Завдяки зволоженню поверхні відбувається краще розповзання і прилипання піни до необхідної робочої поверхні. Перед тим як приступити до роботи балон з монтажною піною необхідно нагріти до температури 20 градусів Цельсія. Для цього балон потрібно помістити в ємність з водою необхідної температури. Перед самим застосуванням балон з монтажною піною необхідно струснути протягом 30 секунд, це посприяє гарному перемішуванню вмісту та поліпшить властивості пінополіуретану і відповідно зменшить його витрату.

Якщо необхідно зробити монтаж сильно деформованих елементів, то в такому випадку необхідно скористатися спеціальною піною з більш низьким рівнем освіти піни, вона збільшує свій розмір лише на 50%. Переваги такої піни: висока стійкість до механічних пошкоджень; більш регулярним і меншим за розміром розташуванням пор; більш низьким водопоглинанням; економічністю; затвердіння відбувається швидше, протягом 30 хвилин.

Після того як піна затвердіє вона в жодному разі не повинна перевищувати 3 сантиметри в діаметрі. Якщо ж порожнину яку необхідно заповнити значно більше даних розмірів, то в цьому випадку піну необхідно накладати в кілька шарів (після того як затвердіє один шар, змочити поверхню і наносити інший, і так по черзі).

До того моменту поки піна не затвердіє остаточно чіпати її не можна. Тільки після того, як вона повністю затвердіє можна видаляти надлишки і захищати її від ультрафіолетових променів, фарбувати, штукатурити і т.д.

Зберігати балони з поліуретановою піною необхідно при температурі від +5 до +25 градусів Цельсія. < br>

Як змити з рук монтажну піну?

Щоб уникнути потрапляння на руки монтажної піни рекомендується користуватися рукавичками, але якщо, все ж, піна потрапила на шкіру рук її не так-то просто змити. Для початку необхідно акуратно прибрати піну з допомогою палички або ганчірочки, намагаючись не розмазати піну ще більше. Просто витерти або відмити піну з шкіри рук не вийти, тому, що б видалити монтажну піну повністю можна вдатися до одного з таких способів: можна вимити руки бензином, протерти ацетоном або ж очищувачем для монтажної піни. Також підійде рідина для зняття лаку. Якщо нічого подібного немає під рукою, потрібно діяти досить швидко, поки піна не застигла. Треба взяти тазик, наповнений теплою водою, додати туди кухонної солі, потримати в цьому розчині руки і за допомогою пемзи або жорсткої мочалки спробувати відтерти піну.

Також очистити монтажну піну можна за допомогою підігрітої олії.

Не варто забувати, що в таких випадках діяти потрібно як не можна швидко, так як після застигання піну видалити набагато складніше, іноді це відбувається лише з природним відшаруванням клітин шкіри.

Дізнавшись досить багато про монтажній піні, можна сміливо приступати до ремонтних робіт з безпосереднім її застосуванням.

Шпалери під фарбування
Сонячні батареї

Залишити коментар. Або два. :-)

Опубліковано в: Матеріали
<