Banner
Banner
Banner

Цвяхи

лютого 23, 2012


Всі ми прекрасно знаємо, що в багатьох випадках найкращим способом кріплення є цвяхи. Але не всі знають, який саме тип цвяха можна забивати в ту чи іншу конструкцію. Найбільш часто трапляється так, що скріпивши цвяхами якусь конструкцію ми бачимо, що кріплення вийшов ненадійним, а причиною тому неправильно обраний вид цвяха. Так в будівництві застосовується цвяхи різного виду і розміру, з різними капелюшками.

В основному цвяхи виготовляються спеціальними машинами із сталевої жорсткої дроту. Принцип роботи такої машини полягає в тому, що вона розрізає дріт на частини заданої довжини, після чого один кінець даної дроту сплющується, надаючи тим самим форму капелюшки, а інший кінець загострюється. Ці машини можуть виготовляти сотні цвяхів в хвилину.
Цвяхи

Принцип виготовлення гранованих цвяхів трохи інший, вони вирізуються або штампуються з листового металу. Такий вид цвяхів має не круглу, а чотирикутну форму перетину. Вони значно міцніше скріплюють конструкцію, але не варто забувати про те, що не для всіх конструкцій вони підійдуть.

Так варто зазначити, що існує безліч різних видів цвяхів, і всі вони використовуються для певних цілей. Так універсальні цвяхи (звичайні) використовують для найрізноманітніших видів робіт.

Столярні цвяхи використовуються для виготовлення меблів, їм характерно мати невеликі капелюшки, тому їх практично не буде видно.

Покрівельні цвяхи – для них характерна наявність великої капелюшки. Використовують такі цвяхи для того, щоб кріпити до даху покрівельний толь або дранку. Завдяки великим капелюшках тонкий матеріал добре тримається і охороняється від розриву в місці кріплення.

Деякі цвяхи виготовляються з двома капелюшками, які розташовані одна над іншою. Забивати такий цвях слід до першої капелюшки, друга необхідна для того що б цвях можна було легко витягти. Використовуються двухшляпочние цвяхи для кріплення тимчасових конструкцій, наприклад підмостків, лісів і т.д.

Більшу частину цвяхів виготовляють зі сталі, але цвяхи які застосовуються для роботи з кам’яною кладкою або цементом виготовляють зі спеціальної загартованої сталі. Цвяхи, які використовуються для покрівлі, додатково оцинковується, щоб уникнути появи на них іржі.

Для будівництва суден використовуються цвяхи з бронзи або латуні, так як вони абсолютно не іржавіють. Довжина таких цвяхів більше п’ятнадцяти сантиметрів, а називаються вони – костильного.

Розглянемо більш докладно види будівельних цвяхів.

Як вже згадувалося раніше, найбільш поширеним на сьогоднішній день є звичайний цвях. Він являє собою подовжений стрижень, прямий, який в свою чергу має деякі нерівності на капелюшку, завдяки чому поліпшується його кріплення. Бувають такі цвяхи: оцинковані, кислототривкі, електрооцінкованние, мідні. Довжина такого цвяха може варіюватися від дванадцяти до двохсот п’ятдесяти міліметрів. Рекомендується, щоб цвяхи, які планується залишити всередині тієї чи іншої конструкції, виготовлялися з гарячеоцинкованої сталі. Так як чорні неоцинковані цвяхи придатні тільки для тимчасового кріплення, тому поява на них іржі може бути і через контакт з повітрям. Для використання у внутрішніх роботах рекомендується застосовувати елекрооцінкованние цвяхи.

Гвинтовий цвях використовується для кріплення гнучких конструкцій, наприклад статі, причалів, зовнішньої оббивки та інше. Характерним для гвинтових цвяхів може бути прихована головка, що в свою чергу в п’ять разів збільшує міцність кріплення в порівнянні зі звичайними цвяхами.

Фінішний цвях – має невелику овальну форму капелюшки, завдяки чому практично непомітний після забивання його в конструкцію. Такий вид% D0? Воздей рекомендується використовувати для кріплення: декоративного оздоблення, деталей з дерева, вагонки, лиштви, тонких рейок, паркету, жолобників та інших конструкцій, в яких необхідно приховувати капелюшки.

толевий цвях застосовується для кріплення м’якого листового кріплення (толь, руберойд, будівельний картон, покрівельна дранка, бітумне покриття).

єршоні цвях – даний вид цвяха дуже не просто буде витягнути з поверхні, в яку його вбили. Цей цвях має спеціальний конусний підголовник. Під час того, як цвях забивається, підголовник в отворі розклинюється, завдяки чому і досягається більш надійна і щільна посадка цвяха в перфорований елемент. Єршоні цвяхи рекомендується застосовувати для тих конструкцій, для яких необхідно домогтися максимальної міцності відскоків, наприклад, вони прекрасно підійдуть при складанні конструкцій з європіддонів, так як їм необхідна досить висока міцність кріплення. Єршоні цвях має поперечну насічку, за допомогою якої кріплення деталей посилюється в п’ять разів на відміну від простого будівельного цвяха. При спробі витягти такий цвях, швидше за все вона увінчається провалом, так як більше ймовірності того, що цвях зламається. Головка у єршоні цвяха має або плоску, або конічну форму.

Шиферний цвях також відноситься до будівельних видів цвяхів, але він має одну відмінність. Капелюшок шиферного цвяха має великий діаметр і виготовлена ??з оцинкованої сталі, але ось, що стосується стрижня, то вони з ним не є одним цілим. Судячи з назви можна зрозуміти, що такий вид цвяхів застосовуватися для кріплення шиферу та інших схожих матеріалів. Розмір шиферного цвяха варіюється від сімдесяти до ста двадцяти міліметрів. Капелюшок даного цвяха має розмір у діаметрі – чотирнадцять міліметрів і виготовлена ??з антикорозійного металу (оцинкована сталь). При виборі шиферних цвяхів варто враховувати висоту шиферних гребенів. Гвоздь в обов’язковому порядку повинен бути на десять – п’ятнадцять міліметрів вище, ніж шиферний гребінь і більше товщини обрешеточной дошки. Це все необхідно для того, щоб кінець шиферного цвяха можна було б, потім загнути, так як це в свою чергу буде додатковим кріпленням від сильного вітру. Необхідно також відзначити і те, що шиферний цвях обов’язково повинен убиватися в гребінь шиферної хвилі.

Такі цвяхи як шпалерні, штукатурні, толеві застосовуються для кріплення до жорсткій основі маломіцних матеріалів. Так як вони мають широку плоску капелюшок і більш короткий стрижень.

Гвинтові, рифлені, єршоні і трефові цвяхи мають стрижень з поперечними, подовжніми, гвинтовими борозенками, задирками і вм’ятинами. Мають досить великою опірністю при витяганні.

Що потрібно знати при забиванні цвяхів:

- що б в процесі забивання цвяхів молоток не залишав на поверхні вм’ятини, необхідно використовувати Зенкер;

- забиваючи дрібні цвяхи потрібно використовувати спеціальні пристосування;

- необхідно врахувати, що стрижень цвяха повинен входити в нижню з скріплюються деталей на 2 / 3 своєї довжини;

- що б уникнути розщеплення дошки товстим цвяхом, слід його гострий кінець зробити злегка округленим;

- цвяхи, які забиваються під кутом, роблять більш міцним стик деталей;

- надалі перебуває в поверхні головка цвяха повинна бути заглиблена і зашпатлевать;

- цвях, розрахований під вантаж, необхідно забивати в стіну під кутом зверху вниз;

- кінець цвяха, який проходить наскрізь деталі, добре загинати за допомогою тригранного напилка (старого);

- у випадку, коли деталь підлягає демонтажу, краще всього використовувати шуруп, а не цвях.

Завдяки новітнім технологіям, на сьогоднішній день поняття рідкі цвяхи вже не новина. По своїй надійності та ефективності вони нітрохи не поступаються звичайним традиційним цвяхах.

Рідкі цвяхи

Розглянемо більш докладно, що ж насправді являють собою рідкі цвяхи.

До складу рідких цвяхів входить каучукова і синтетична основа, полімерні сполуки, в результаті чого такий вид цвяхів може витримувати досить великі навантаження. Аргументом на захист рідких цвяхів може слугувати той факт, що вони значно перевершують по міцності, ефективності і надійності традиційний клей ПВА. Характеристика міцності рідких цвяхів становить від п’ятнадцяти до вісімнадцяти кілограм на сантиметр квадратний. Одним з головних переваг рідких цвяхів є їх висока міцність, а так само те, що рідкі цвяхи не деформуються і не піддаються корозії.

Сфера використання даного виду цвяхів може бути найрізноманітнішою. Їх можна використовувати при склеюванні гіпсокартону, деревинно-стружкових плит, пластика, скла, гіпсу, металу, стельових плиток і т.д. Але варто врахувати, що, незважаючи на, настільки великий і різноманітний список будматеріалів, ні в якому разі не можна склеювати за допомогою рідких цвяхів такі поверхні як поліетилен і поліпропілен.

Рідкі цвяхи бувають декількох видів: для металу, пластика, для використання, як у вологих, так і в сухих приміщеннях, так само існують універсальні рідкі цвяхи, за допомогою яких можна склеїти будь-яку поверхню, даний тип цвяхів високопрочен, швидко схоплюється і стійкий до грибків. Час, за який рідкі цвяхи схоплюються, варіюється від п’ятнадцяти до тридцяти хвилин, що стосується повної полімеризації, то вона настає після закінчення дванадцяти – двадцяти чотирьох годин.

Знаючи ключову інформацію про види та характеристики цвяхів, Ви можете сміливо приступати до роботи.

Автоматичні ворота
Монтажна піна

Залишити коментар. Або два. :-)

Опубліковано в: Матеріали
<