Banner
Banner
Banner

Ковані світильники

грудня 18, 2011


Ковані світильникиЛюдина істота сонячна і світлолюбна. Згадайте, в який настрій нас призводить похмура погода? А ясна? Здавна слов’яни, як і багато народів світу, поклонялися Сонцю – джерелу світла та енергії для нашої планети. Свою любов і повагу ми перенесли на світильники, які дарують нам радість, спокій і затишок і в темний час доби, і зимовими довгими вечорами. З кожним століттям люди придумували все досконаліші і функціональні моделі, давно ніхто не використовує лучину, гасову лампу або вогонь. Але, разом з тим, стародавні майстри створювали такі технології, від яких просто гріх відмовлятися. До них, без сумніву належить ковка. Бо створення кованого світильника в самій суті своїй тісно пов’язане зі світлом. Метал нагрівають до дуже високих температур, так, що він починає світитися. Над ним старанно працював майстер. І якщо душі матеріалу і художника співзвучні, то виходить справжнісіньке диво, призначене дарувати світло. Метал остигає, але в ньому ніби залишається пам’ять про променисту енергію, яка змінила його форму.
Незважаючи на вагу і фактуру, з металу методом кування можна виготовити і масивний вуличний світильник, і маленький повітряний свічник.

Традиційно великі світильники вивішувалися на зовнішній стороні будинку. Раніше вони були єдиними джерелами освітлення на вулиці. Існували навіть спеціальність така – ліхтарник. Ці люди запалювали і гасили ліхтарі довгими палицями із закріпленими ковпаками. Нині такий кований світильник не вимагає стільки праці, сучасні технології дозволяють включати і вимикати його за бажанням господаря. Але всю свою чарівність він зберіг. Уявіть собі почуття ваших гостей, звичайних перехожих, та й ваші власні, після повернення, наприклад, з відрядження, коли здалеку буде видно світло у вашого будинку.
А сад, навіть невеликий, миттєво стане таємничим і романтичним, варто встановити в ньому кілька кованих світильників. Можна підключити фантазію. Використовуючи світильники з різною висотою, ви можете створити в саду окремі світлові зони, наприклад – активного і пасивного відпочинку. Чи не загубляться шикарні ковані світильники і вдень, тим більше що їх можна прикрасити підвісними горшками з кучерявими рослинами. У такому зігрітому світлом саду не побоїться гуляти в сутінках навіть дитина.

І в будинку, і навіть в квартирі ковка не виглядатиме чужорідною. Адже умілий коваль створює ексклюзивну річ, яка впишеться в будь-який інтер’єр. Кований світильник завжди буде привертати увагу і вдень, і вночі. Вранці він буде відбивати сонячні промені, які підкреслять витонченість підсвічника або люстри, а ввечері сам стане зосередженням світла. І зовсім незамінні для створення романтичної атмосфери запалені свічки. Разом з куванням вони створять неповторну атмосферу ніжності і надійності, об’єднуючи енергії чоловічих і жіночих початків, втілених у воску і металі. Ексклюзивну колекцію кованих підсвічників виберуть люди, які цінують затишок, красу та індивідуальність в створенні домашнього інтер’єру.

Одним з найбільш функціональних варіантів для житла є кована люстра. Її можна використовувати як у вітальні, так і в спальні, кухні, гостьовий, коридорі. Спрямованість і зони освітлення вибирають самі замовники, прислухаються до їх побажань і в плані кількості ламп, їх потужності. У разі необхідності завжди допоможуть порадою. Такий варіант освітлення створить атмосферу захищеності і сили. Адже метал підкоряється тільки цільним, вольовим і працьовитим людям. До нього треба знаходити підхід, його необхідно відчувати шкірою, нервами. Справжній майстер здатний почути голос металу і втілити його саме в ту форму, до якої він призначений. Але такої майстерності досягає не кожний. Століттями людство використало метал для створення знарядь праці, який допомагали обробляти землю, зброї, яка дозволяло її захищати. І метал пам’ятає про це, в якому б вигляді він не приходив у ваш будинок. Кований світильник дарує трохи інший світ, він відрізняється від звичайних ламп, від сонця, це досить легко перевірити. Достатньо один раз побачити на власні очі це загадкове сяйво, яке множиться відображенням металу.

Залишити коментар. Або два. :-)

Опубліковано в: Ковка
<