Banner
Banner
Banner

Закладаємо фундамент під баню

лютого 27, 2012


Ідея будівництва лазні на власній ділянці, напевно, відвідувала кожного землевласника. Але відсутність достатніх коштів і досвіду забудов багатьох лякає і змушує відмовитися від цієї ідеї. Однак будівництво лазні не займе дуже великих зусиль і капіталовкладень, якщо грамотно вибрати матеріали для забудови, а також дізнатися всю технологію. Наприклад, для фундаменту ви зможете використовувати практично всі матеріали з власної ділянки.

Які саме? Про це трохи пізніше, а для початку зазначимо, що починати варто з вибору місця. Баня повинна бути розрахована з урахуванням передбанника, роздягальні, підсобних приміщень, печі, а також мінімум 2 метрів на людину в парильні. Вибравши місце, необхідно досліджувати грунт. Можливо, ви вже зробили це, купивши, наприклад металодетектори, в надії знайти скарб. Тепер же слід з’ясувати тип грунту, залягання вод і глибину промерзання.

Тепер можна переходити до планування і закладці фундаменту. В залежності від матеріалів для зведення стін можна вибрати стрічковий або стовпчастий фундамент. Якщо конструкція буде з дерева, то цілком достатньо буде зробити палі по кутах лазні та на перетині стін. Їх слід вбити на глибину промерзання. При виборі стовпчастого фундаменту, перевірку грунту на наявність металів доведеться зробити, щоб вони потім не стали причиною необхідності перенесення лазні на інше місце – будувати, так якісно. Виявлення металів можна здійснити, вибравши garrett gti 2500.

Якщо стіни будуть цегляними або бетонними, то краще віддати перевагу стрічкового фундаменту. Його можна зробити з матеріалу, який є на самій ділянці, а також біля нього. Для стрічкового фундаменту вам знадобиться глина, пісок, цемент і дрібні камені або щебінь. З усього перерахованого доведеться купити лише цемент, все інше – збираємо самостійно.

Виривши рів під фундамент на глибину промерзання (або нижче на 20 см), заповнюємо яму дрібними і середніми камінням на 25 см.

Потім вливаємо розчин із глини, цементу і води (3:1:1). Утрамбовуємо, даємо затвердіти протягом доби. Потім кладемо наступний шар. Такий фундамент виводять трохи вище поверхні води і роблять вимощення від дощу. Внизу фундаменту деякі будівельники іноді роблять подушку з піску або руберойду. Це також дозволяє заощадити матеріали.

Ну ось – фундамент готовий – тепер можна зводити стіни і прокладати ізоляцію, щоб здійснити мрію – попаритися у власній лазні.


Будівництво сауни
Вільне планування квартири

Залишити коментар. Або два. :-)

Опубліковано в: Конструкції
<