Banner
Banner
Banner

Кранова техніка

лютого 27, 2012


У сучасній промисловості дуже широко застосовуються різні локальні підйомні пристрої – мостові крани, механізовані талі і т.д. Зазвичай вони монтуються ще під час будівництва в певних технологічних зонах або виробничо-ремонтних приміщеннях і призначені для підйому і транспортування по даному приміщенню (це може бути і кімната в автомайстерні, і величезний ангар, а мостові крани часто використовуються взагалі зовні приміщень для транспортування вантажів по певній території підприємства).

Така техніка характерна тим, що вона переміщує вантажі в певних рамках, як це передбачено її розміщенням. Приміром, таль електрична забезпечує зручний і компактний підйом дуже важких вантажів, що дозволяє з її допомогою легко організувати автомайстерню на базі порівняно невеликого приміщення. Для цього не знадобиться навіть особлива перебудова приміщення – лише організація досить просторого місця. А для переміщення деталей і вузлів за допомогою талі вона повинна бути прикріплена до так званого мосту – рухомий сталевої конструкції з напрямними, яка дозволяє переміщати піднятий вантаж в межах довжини і ширини самого моста.

Власне, за таким принципом і працює кран мостовий. Тільки такий кран набагато більш функціональний у використанні – він може піднімати вантажі не тільки простим гаком, як таль, а й за допомогою спеціальних грейферів, магнітів, вантажозахватних пристроїв і т.д. Вантажний візок мостового крана переміщається по рейковому шляху, який може бути як наземним, так і надземних. На цьому візку розміщуються і вантажопідйомні механізми, і механізми для пересування самого візка. Легкі крани можуть використовувати електричні талі для підйомів вантажу.

Всі різновиди мостових кранів (опорні, підвісні, крюки, грейфери і ін) дуже широко застосовуються в промисловості. Без них важко уявити монтажний, ремонтний або складальний цех, виробничі склади для важких вантажів або відкриті майданчики для збирання якихось громіздких агрегатів. Вони широко використовуються і при виробництві будматеріалів (особливо грейферні крани) – на цементних, бетонних, цегляних та інших заводах. Магнітні мостові крани забезпечують найбільшу вантажопідйомність – до 40 тонн, але вони можуть працювати тільки з металевими феромагнітними матеріалами (листовим і профільним прокатом, стружкою тощо)


Будівництво сауни
Вільне планування квартири

Залишити коментар. Або два. :-)

Опубліковано в: Конструкції
<