Banner
Banner
Banner

Будівництво сауни

лютого 27, 2012


Перед тим, як побудувати сауну, потрібно визначитися з місцем її зведення. Побудувати її по суті можна де завгодно: у квартирі, приватному будинку, на дачі, навіть в гаражі і підвалі. Не обов’язково фінська сауна повинна бути великих розмірів, якщо захотіти, то її можна побудувати і ванній кімнаті. Потрібно також визначитися і з будматеріалами. Зазвичай, для внутрішньої обшивки використовують м’які породи дерев: липу або осику. Підлоги по можливості краще робити не з дерева, а з кахлю і з підігрівом. Каркас сауни збирають із соснових брусків розміром 50-50 мм або 40-60 мм. У ролі утеплювачів тут виступають алюмінієва фольга, пергамін для пароізоляції, мінеральна вата (краще базальтова) безпосередньо для утеплення сауни.

Ви повинні враховувати при будівництві сауни, що монтувати конструкцію найкраще за вже наявними стін. Тому, чим більше стін, тим легше будувати. Однак, зможе підійти і одна несуча стіна, тоді споруда буде займати частину будь-якої кімнати.

Будівництво сауни складається з таких етапів: спорудження каркаса, монтування електропроводки, термоізоляція приміщення, обшивка вагонкою, виготовлення та встановлення лавок, спорудження електрообладнання та декоративних елементів. Каркас складається з соснових брусів, які кріпляться до вже наявних стінах, і в розпір між підлогою та стелею. Найкраще робити каркас стелі з широких дощок, вони набагато масивніше брусків і при прошивці їх вагонкою, вони будуть набагато менше пружинити. Паралельно один одному і бічним стінкам сауни розміщують дошки на відстані 50-70 см (граничне відстань між цвяхами кріплення вагонки), потім перевіряють їх рівнем на горизонтальність. Коли зводите каркас, спроектуйте в ньому дверний проріз і вентиляційні отвори для проведення електропроводки в металорукаве. Якщо каркас зводиться на вже наявну стіну, то перш, потрібно прокласти по стіні рулони пергаміну внахлест по 10 см, а потім накладати бруски. Не забудьте зробити в каркасі вертикальні вставки, щоб прикріпити нагрівач і дві рамки з бруса для витяжної та припливної вентиляції. Всі перетину елементів каркаса на вільних стінах повинні бути врізними. Утеплюють стіни базальтової мінеральною ватою, яку закладають у вільний простір каркаса між алюмінієвою фольгою і пергаміном. У результаті стіни сауни мають кілька шарів: зовнішня стіна, мінеральна вата, алюмінієва фольга, каркас із соснових брусів, облицювання з м’яких порід дерева. Найкраще придбати готові двері для сауни, так ви позбавитеся від зайвого нервування. Будівництво сауни передбачає і те що потрібно приділити належну увагу питанню електробезпеки всередині приміщення, адже електропечі, використовувані в сауні мають велику потужність і працюють в умовах підвищеної вологості. Провід слід прокласти для його додаткового захисту в бронекабеле, такі справи краще довірити електрикам. Проектуючи сауну, заздалегідь плануйте, де будуть розміщуватися лавки, як правило, їх кріплять до несучої стіни, тому в місцях кріплення повинні бути більш потужні перемички.

І пам’ятайте, що кожна сауна унікальна і неповторна, навіть якщо вони споруджуються за однаковими проектам. Тут все має значення: будматеріали, пар, атмосфера, дизайн. Так що, все у ваших руках.


Будівництво сауни
Вільне планування квартири

Залишити коментар. Або два. :-)

Опубліковано в: Конструкції
<