Banner
Banner
Banner

Облаштовуємо автономну каналізацію

лютого 27, 2012


При веденні будівництва будь-якої будівлі підрядник повинен дотримати ряд санітарно-гігієнічних вимог, зокрема, правильно вибрати і змонтувати каналізаційну систему.

В даний час в конструкціях житлових будинків використовуються труби, які мають діаметр понад 25 мм. Всі зовнішні елементи повинні відповідати державним стандартам, санітарним нормам і технічним умовам.

Фахівці пропонують вибирати каналізаційні труби з декількох різновидів. Дуже популярні сьогодні легкі сталеві оцинковані вироби (що мають умовний прохід 25-65 мм) та чавунні (50-100 мм) з фасонними частинами. Якщо трубопровід є безнапірним, то можна використовувати азбестоцементні конструкції, що мають діаметр більше 100 мм, а також вініпластовие та пластмасові труби з умовним проходом більше 10 мм. В системах виробничої каналізації застосовні керамічні та полівінілхлоридні конструкції.

Отже, перейдемо до питання прокладки труб. Фахівці рекомендують облаштовувати відвід стоків за допомогою закритих самопливних трубопроводів, при цьому ділянки мережі повинні бути розташовані прямолінійно. Фасонні елементи відповідають за зміну напрямку руху трубопроводу. Зверніть увагу на те, що на горизонтальних ділянках не повинен змінюватися ухил. Трійники і косі хрестовини дозволяють приєднати труби до стояка.

Така внутрішня каналізація передбачає використання ущільнюючих матеріалів, в якості яких може виступати пакля або деревна смола, наприклад. Залежно від особливостей конструкції будинку каналізація може бути прихованою або відкритою. У першому випадку трубопровід поміщають під підлогу або ховають у спеціальні перекриття, а в другому – під труби відводять окреме приміщення.

При веденні робіт необхідно дотримуватися кількох правил. Внутрішні каналізаційні мережі не можна монтувати під стелею, в підлогах житлових кімнат і в стінах таких приміщень, в електрощитовій будинку, а також під стелею кухні (відкрито чи приховано).

Сучасна мережа побутової каналізації, яка відповідає за відведення стічних вод в зовнішню каналізацію, в обов’язковому порядку повинна вентилюватися через стояки. Зверніть увагу на те, що дані конструкції мають витяжну частину, виведену через покрівлю на висоту 0,5 м. Згідно нормативам, витяжні частини каналізаційних каналів не можна з’єднувати з димарем. Для забезпечення довговічності системи діаметри стічної і витяжної частин каналізаційного стояка повинні збігатися.


Все що ви не знали про жировловлювачі
Автономна каналізація заміського будинку

Залишити коментар. Або два. :-)

Опубліковано в: Каналізація
<