Banner
Banner
Banner

Інженерні мережі: водопостачання і каналізація заміського будинку

лютого 27, 2012


Індивідуальне водопостачання і каналізація заміського будинку – одні з найбільш важливих інженерних систем. Розглядаючи питання про мережах, таких як, водопостачання і каналізація дачної ділянки, доводиться зіткнутися з вирішенням питань проектування та монтажу індивідуальних автономних інженерних систем. Якщо міста забезпечені централізованими міськими інженерними мережами, то для селищ, як правило, економічно не вигідно утримувати фільтрувальні та насосні станції, очисні споруди. Тому чиста вода добувалася з колодязя. Каналізація для дачі вирішувалася вигрібними ямами.

Інженерні мережі: водопостачання і каналізація заміського будинку, дачі, котеджу порівнянні з технічного оснащення з рішеннями квартирного плану. Але мають свої особливості.

Індивідуальне водопостачання заміського будинку вирішується шляхом буріння свердловин. За глибиною залягання водоносних шару свердловини діляться на три види.

Водопостачання заміського будинку може бути організовано найпростішим шляхом – викопуванням колодязя. Глибина таких колодязів складає від 8-ми до 20 метрів. Якість води, що подається прямо пропорційно залежить від наявності прилеглих промислових підприємств. І кількість води залежить від випадає дощових опадів. Якість такої води придатне для поливу присадибної ділянки, будівельних робіт та інших виробничих потреб. Водопостачання заміського будинку в період будівництва може бути організовано таким найпростішим шляхом.

Якщо потрібно домогтися більш якісних показників водних ресурсів, то водопостачання має бути розраховане на розробку водонесучих свердловини на глибину від 30 до 90м.

Таке рішення передбачає встановлення погружного насоса. Витрата води в свердловині варіюється від 1 до 20 м3/год залежно від показників водоносного горизонту. Діаметр колони піднімаються воду трубопроводів 90-160мм.

При більш глибоких водоносних шарах від 90 до 160 метрів, потрібна установка водопідйомних колон у дві-три сходинки. Насоси використовуються ті ж – занурені, але витрата води при цьому збільшується до 5-50 м3/год.

каналізація заміського дома, септик Топас Воду, призначену для питних потреб, видобуту в свердловинах, слід очищати спеціальними методами очищення. Способи очищення залежать від фізико-хімічних та біолого-хімічних показників води. У кожному разі, вода, що готується для питних потреб повинна відповідати ГОСТ 2874-82 «Вода питна».

Найдорожчим і найбільш ефективним є спосіб розробки водоносесущіх верств артезіанськими свердловинами. Глибина таких свердловин досягає 300м. Артезіанська вода – вода, розташована між водотривкими шарами у водоносних пластах гірських порід і знаходиться під гідравлічним тиском. Пробурена свердловина до водоносних шарів може виштовхувати воду на поверхню природним способом.

Індивідуальне водопостачання заміського будинку за допомогою артезіанських свердловин на сьогоднішній день є самим престижним способом. Артезіанські свердловини буряться пересувними буровими установками на базі автомобілів. Основною перевагою артезіанської свердловини є її великий дебіт порівняно з менш глибокими типами свердловин. Тому обсяг видобутої води може бути розрахований на кілька будинків. Термін служби таких свердловин розрахований до 30 років залежно від технічного оснащення інженерних комунікацій і правильного підбору обладнання.

У виборі насосного агрегату, слід зупинитися на варіантах з використанням таких торгових марок як Grundfos, Willo, DAB. Надійності насосного обладнання повинна бути приділена особлива увага у вигляді захисту від пересихання, перебоїв з напругою електричної мережі, потрапляння в водозабір дрібних каменів і інших забруднень.

Сучасна каналізація заміського будинку може бути реалізована за допомогою такої установки, як септик ТОПАС. Якщо докладніше, то септик – це резервуар, виконаний з полімерних матеріалів. Простий в установці і експлуатації. Робота септика заснована на примусовій аерації надходять в септик стоків. Автономна каналізація ТОПАС – гарант надійності роботи системи, з ефективністю очищення стоків до 98%.

У більшості випадків установка очисних станцій проводиться тільки в деякі типи грунтів. Тим не менш, септик ТОПАС – це один з тих виняткових випадків, коли монтаж проводиться практично в будь-яких умовах. Заявлені показники стали можливими завдяки використанню в конструкції станцій поліпропіленового матеріалу. Даний матеріал є дуже міцним, може витримати сильний тиск грунту і при необхідності може піддаватися впливу зовні.

Таким чином, вирішення питання про системи водопостачання та каналізації заміського будинку може викликати ряд питань. Але рішення задач водоспоживання лежить на поверхні. Інженерні технології дозволяють підібрати найбільш економічно вигідну і технічно правильне рішення по наявному бюджету господаря заміського будинку.


Все що ви не знали про жировловлювачі
Автономна каналізація заміського будинку

Залишити коментар. Або два. :-)

Опубліковано в: Каналізація
<