Banner
Banner
Banner

Зварювальні електроди ТМУ-21У

лютого 27, 2012


До складу групи зварювальних електродів для вуглецевих сталей і сталей конструкційних низьколегованих з опором розриву до п’ятисот вісімдесяти МПа входить і марка електродів ТМУ-21У.

Нова марка ТМУ-21У розроблена спеціально з такими властивостями, які дозволяють виробляти ними зварювання трубопровідних стиків та інших, подібних їм відповідальних конструкцій та їх елементів, у всіх положеннях просторових, з сталей низьколегованих і вуглецевих, струмом полярності зворотною.

Зварювальні електроди цієї марки були розроблені у зв’язку з виниклою необхідністю усунення ряду недоліків в аналогічних електродів з основним покриттям марки УОНИ-13/55. Справа в тому, що не дивлячись на своє широке поширення в промисловості, УОНИ-13/55 володіють наступними відомими фахівцям-зварювальникам недоліками – підвищений пороутворення в момент запалювання дуги, і при навіть не великому забрудненні кромок поверхонь, що з’єднуються, недостатньо висока маневреність технологічна електродів УОНИ -13/55, у зв’язку з необхідністю працювати короткою дугою. Крім того, марки УОНИ-13/55, мають недостатньо задовільну шлакоотделяемость від зварювального валика. Всі названі недоліки особливо контрастно видно при роботі цими матеріалами в умовах монтажних.

Виходячи з вищесказаного, була розроблена нова марка зварювальних електродів, позбавлена названих недоліків. Це ТМУ-21У – електроди з основним покриттям, на стержні з дроту СВ08А. Ці матеріали були в останні роки доопрацьовані технічними фахівцями «СпецЕлектрода». Нова марка ТМУ-21У помітно перевершує за якістю УОНИ-13/55. ТМУ-21У характеризується стійким горінням дуги, відсутністю схильності до утворення пір, що наочно видно на стиках труб. Крім того, можлива робота на довгій дузі зварювальної, що не призводить до пороутворення. Отделяемость шлаку у ТМУ-21У від зварювального шва – хороша.

При цьому марка ТМУ-21У створює шов, здатний працювати у виробі при навантаженнях в умовах до мінус сорок один градус Цельсія. Наплавлений метал ТМУ-21У має нізкозерністую структуру, він якісніше, ніж у марки УОНИ-13/55. У електродів ТМУ-21У практично відсутня схильність до утворення тріщин як гарячих, так і холодних, це значно підвищує експлуатаційну надійність шва.

Межа плинності ТМУ-21У – 430 МПа, ударна в’язкість – 200 Дж/см2, подовження відносне – 24%. Витрата електродів з основним покриттям марки ТМУ-21У – півтора кілограма на один кілограм шва.


Пістолет для в'язки арматури
Плиткорез ручний і електричний, як користуватися плоскорізом, технологія різання плитки плиткорізів

Залишити коментар. Або два. :-)

Опубліковано в: Інструменти
<