Banner
Banner
Banner

Як вибрати шуруповерт

листопада 12, 2011
З усіх електроінструментів, мабуть, найбільш популярним є шуруповерт. Звичайно, Ви можете по-старому закручувати шурупи і саморізи викруткою, але це займає значний час, особливо, якщо обсяг робіт великий. Якщо ж Ви збираєтеся займатися ремонтом професійно, то вибрати собі шуруповерт – ваша першочергова задача. Скільки замовлень на збірку меблів Ви упустите, якщо будете цілий день збирати одна шафа з допомогою викрутки?Вибір шуруповерта не зводиться до вибору моделі лише по її ціні. Існує кілька важливих параметрів, за яким і потрібно вибирати новий шуруповерт. Частота обертання, крутний момент, наявність і тип акумулятора – основні параметри, на які варто звертати увагу, якщо Ви задалися питанням Як вибрати шуруповерт.Але перш ніж говорити безпосередньо про перерахованих вище характеристиках, буде кілька слів про марки шуруповертів , класу інструменту та місця його покупки. Серед виробників звичайно краще вибирати відомі і більш дорогі марки. Краще не економити, адже вибір якісного інструменту виправданий: є гарантія якості, причому гарантійна заміна і ремонт буде зроблений без заминок і проблем – солідні фірми тримають марку. Купувати треба у спеціалізованих магазинах. По-перше, так надійніше, по-друге, консультанти магазину завжди зможуть Вам підказати, як вибрати шуруповерт для Вас.Всі електроприлади діляться на професійні та побутові (аматорські). Професійні дорожче, але і розраховані на більш високі навантаження і довгий постійне використання. Відповідно вибір шурповерта повинен залежати і від обсягу тих робіт, в якому Ви будете його використовувати. Якщо шуруповерт Вам потрібен, щоб користуватися ним від випадку до випадку, наприклад, повісити поличку, повісити вішалку на стіну, то витрачати зайві гроші на професійний шуруповерт нерозумно. Якщо Ви вважаєте інакше, і основним Вашим аргументом є довічна робота інструменту, то поспішаю Вас засмутити. З часом цей вічний інструмент просто застаріє. Професійний шуруповерт варто купувати тільки, якщо Ви будете користуватися ним постійно, кожен день.

Частота обертання і крутний моментЗвичайні шуруповерти мають частоту обертання дорівнює 350-500 оборотів в хвилину і крутний момент до 20 Н / м. Цієї потужності вистачає, щоб закручувати шурупи і навіть тугі саморізи. Якщо Вам потрібен інструмент, який міг би свердлити або навіть перфорувати, то шуруповерт повинен мати частоту обертання понад 1200 обертів на хвилину і крутний момент до 80-100 Н / м. Для перфорування потрібен режим свердління з ударом. Багато хто, особливо професійні моделі шурупокрутів мають дві швидкості обертання: одну для закручування шурупів, іншу для свердління.Харчування шурупокрутівХарчуватися шуруповерти, як і інші електроприлади, можуть від джерела змінного струму (від розетки ) або від акумулятора. Шурупокрути першого типу мають два недоліки: вони важче і область їх застосування обмежена по відстані від джерела струму. Шуруповерти з акумулятором мобільні і мають меншу вагу. Їх зручно використовувати на вулиці і у видаленні від електромереж. У таких інструментах немає дроту, який постійно заважає при роботі. Існує кілька типів акумуляторів для шурупокрутів, і тому вибрати шуруповерт акумуляторний не так просто.Акумулятори для шурупокрутівІснує 3 типи акумуляторів для мобільних шурупокрутів: літій-іонні (Li-Ion), нікель-метал-гидридні (Ni-MH) і нікель-кадмієві (Ni-Cd ). У кожного типу акумулятора є свої достоїнства і недоліки.

Схожі між собою нікель-кадмієві та нікель-метал-гидридні. У середньому вони витримують 1000 і 500 зарядок відповідно. Такі акумулятори не бояться низьких температур, але володіють так званим ефектом пам’яті. Це може стати серйозним мінусом. Справа в тому, що такі акумулятори потрібно повністю заряджати перед роботою і повністю розряджати перед зарядкою, якщо не дотримуватися цього правила, то акумулятори швидко втрачають свою ємність. Літій-іонні акумулятори такого недоліку позбавлені, до того ж вони вважаються найбільш екологічними, але бояться низьких температур.Зверніть увагу на наявність змінного акумулятора для шуруповерта. Вибір шуруповерта з двома акумуляторами – правильний вибір. Змінний акумулятор позбавляє від простоїв у роботі, можна використовувати змінний акумулятор під час зарядки основного. Можна зарядити обидва акумулятора і відправитися працювати в не електрифікована місце, таким чином можна збільшити тривалість роботи в 2 рази.Ще однією важливою відмінністю шурупокрутів професійних від любительських – ємність акумулятора і час його зарядки. Акумулятори, які йдуть в комплекті з професійними моделями шурупокрутів служать довше і заряджаються в 2-4 рази швидше дешевших аналогів.

Ергономічність шуруповерта

Важливо перед покупкою потримати інструмент у руці. Він повинен бути зручним, легким, рука не повинна втомлюватися. Остання умова виконується, якщо рукоятка знаходиться в центрі ваги інструменту – зазвичай посередині. Шурупокрути пістолетного типу менш зручні.

Також рекомендуємо прочитати статтю про вибір електроінструментів. У ній Ви знайдете загальні корисні поради, а як вибрати шуруповерт Ви вже знаєте.


Як правильно вибирати електроінструменти
Пристрій водостоків

Залишити коментар. Або два. :-)

Опубліковано в: Інструменти
<