Banner
Banner
Banner

Як вибрати електродриль?

лютого 27, 2012


У 1895 році німецьким інженером був винайдений перший в історії електроінструмент під назвою електродриль. Масове виробництво почалося тільки в 1955 році.

Іноді, при ремонті або під час будівельних робіт, перед нами постають такі завдання і проблеми, вирішити які можна тільки за допомогою електродрилі. А й справді, цей інструмент став одним з найпопулярніших і затребуваних у будівельній галузі. Купити її можна практично в будь-якому лад магазині. У наш час виробники надають нам широкий вибір цього товару. А от зробити правильний вибір буде набагато важче.

Дуже часто електродриль використовують в дизайнерських і побутових роботах. У таких випадках, бажано використовувати не будівельну, а більше маленьких розмірів і з меншою потужністю.

При виборі цього інструменту потрібно враховувати як основне її застосування, так і кількість робочого часу. Електродриль своєрідний інструмент, який вимагає не тільки особливого догляду, а й знання про нього для більш правильного і точного використання. Якщо додержіваться всіх вказівок, то вона прослужить вам довгі роки.

У побутових умовах найчастіше використовується для свердління отворів у стінах. Це допомагає в кріпленнях, як навісних стель, так і карнизів, дзеркал, бра і інших побутових призначень. Так як у наш час до волі таки модними стали конструкції з залізобетону, кахлю, пластика, металопластика то цей інструмент стане вам гарним помічником.

Електродриль найчастіше представляє собою прилад у формі пістолета. Внутрішня начинка становить пусковий вимикач, тягової перетворювач, реостат або ж тиристорний регулятор потужності, реверс, електродвигун який часто оснащений ударним механізмом. Для установки будівельних або слюсарних насадок на шпинделі дрилі закріплений патрон. У більш потужних дрилів в валу є посадка «конус Морзе» для фіксування в ній свердла. Так само дуже часто використовуються насадки для шліфування, або спеціальні штативи, які перетворюють звичайну ручну електродриль в свердлильний верстат, за допомогою якого, можна виконати максимально великий оббьем роботи. Кут нахилу свердла дозволяє плавно змінювати подачу.

Деякі прогресуючі фірм – виробники все частіше вводять нові ноу-хау, що багато в чому позначається на споживчих властивостях інструментів.

Застосування електродрилі

Як же, все-таки, працює електродриль? При введенні її в робочий стан починається обертання патрона, яке призводить насадку в механічний рух. За допомогою реверсу можна регулювати напрямок, а за допомогою реостата швидкість обертання, яка вимірюється числом оборотів за одиницю часу.

Існує два режими роботи дрилів: простий і з ударом.

1. Простій – характерний для слюсарних і столярних робіт.

2. Для свердління отворів у камені, бетонної або цегляної кладки використовується ударна дриль. Режим удару дозволить за короткий час пробивати твердий шар стіни і заощадить Ваш час. Вся справа в тому, що свердло не тільки обертається, але і робить зворотно-поступальні рухи. Спеціальний наконечник, з підвищеною твердістю, призначений для свердління каменю, бетону, цегли та іншого будівельного сировини.

Найчастіше, ударну дриль розглядають як повноцінний перфоратор, але не варто забувати, що за ефективністю це два абсолютно різних інструменту. Коли є ризик розколу матеріалу, не варто використовувати свердління з ударом. Такими прикладами можу бути краю стін, пробивання отворів в черепиці або керамічній плитці.

Дриль можна використовувати не тільки в свердлінні, так само багато укрученні або викручуванні гвинтів і шурупів. Закріпивши патрон у дрилі, ви можете користуватися насадками для шліфування і відрізання матеріалів.

Будьте гранично обережні під час роботи з цим інструментом. Щоб уникнути потрапляння дрібних частинок, оброблюваного метала, в очі необхідно користуватися захисними окулярами.

Кулачковий патрон

Багато електродрилі оснащені кулачковими патронами. Це порожнистий циліндр, по поверхні якого рухається регулювальна гільза або кільце. Сам циліндр однією з підстав прикріплений на валу дрилі, а в інше закріплюються насадки.

Всередині циліндра, по спеціальних напрямних, рухаються металеві кулачки при обертанні регулювального кільця. Залежно від напрямку обертання, вони то зближуються, то віддаляються один від одного. У корпусі є отвір патрона з конусної поверхнею або різьбленням для кріплення на вал дриля.

Кулачковий патрон закріплює насадки, як циліндричної форми, так і будь-якого діаметру. Більш придатними діапазонами є 0,8-10 мм і 1,5-13 мм.

Напрямок обертання і регулювання кутової швидкості

Зміна включення електродвигуна сприяє зміні напрямку обертання. На корпусі дриля встановлений перемикач, який розташований біля рукоятки. Перемикання під час роботи перевантажує двигун, тому пусковий механізм влаштований так, що б перемикання було не можливим без виключення.
Регулювання кутової швидкості використовується в таких випадках свердління:

• Свердління легкоплавких металів;

• Отворів великого діаметра;

• Для зниження швидкості при закручуванні і відкручування шурупів;

• на початку свердління.

Вибір електродриля

При купівлі електродрилі керуйтеся її цільовим призначенням, від цього залежить і співвідношенні ціни – якості. Так само, не останнє місце в цьому питанні, займає термін служби, активність користування і функціональні можливості купується інструменту.

Існує кілька принципів, за якими слід вибирати моделі дрилі для домашнього використання. Розглянемо їх.

У домашніх умовах, електродриль служить для свердління отворів, навішування стель та інших предметів побутового призначення. На даний момент найчастіше, в сучасному будівництві, використовують такі матеріали як залізобетон, кахельна плитка, металопластик. Але й дерево, цегла, метал, теж не є винятком.

При виборі та користуванні дрилі потрібно врахувати всі плюси і мінуси даного товару.

Введення кабелю електроживлення в рукоятку інструмента є одним із слабких місць електрифікованої приладу. Перегинання призводить до руйнування ізоляції струмопровідних жил. Але не варто засмучуватися при такій поломці, так як виправити це можна таким чином:

• можна розібрати інструмент і замінити шнур;

• при храпении інструменту шнур не перегинається;

• зберігати інструмент без приєднаного шнура.

Якщо Ви збираєтеся придбати електрорубанок, електролобзик, і у вас в господарстві вже є електродриль, то дуже корисною річчю буде знімний кабель живлення (в тому випадку якщо всі інструменти однієї марки і однієї фірми).

AntiVibrationSystem – антивібраційна система, розроблена для зниження шкоди вібрації на людину, знижує вплив приблизно вдвічі. Якщо ж ви користуєтеся електродрилем в окремих випадках, то така система не особливо актуальна. Ручка з пружинним гасителем ускладнює робочий процес і впливає на ціну інструменту.

Для збільшення крутного моменту при невеликих габаритах розроблені зменшені розміри редуктора електродрилі. Дане вдосконалення є дорогим.

Одним з останніх ноу-хау є вертикальне розташування електродвигуна в рукоятці. Інструментом зі знімною ручкою зручно працювати при закручуванні шурупів в шафах, під столом, серед сантехнічної арматури. Відповідно такий товар буде коштувати дорожче.

При купівлі електродрилі зверніть особливу увагу на наявність фірмової інструкції та гарантійного талона. На інструменті повинна бути подвійна електроізоляція-це корпус з непроводящая матеріалу, і всі струмоведучі внутрішні елементи забезпечені ще однієї самостійної електричної ізоляцією.

Зварювальні апарати інверторного типу
Кутова дриль, види, ціни і поради щодо вибору кутовий дрилі

Залишити коментар. Або два. :-)

Опубліковано в: Інструменти
<