Banner
Banner
Banner

Як правильно вибирати електроінструменти

листопада 12, 2011


Правильний вибір інструменту – не просте завдання, особливо для любителя. Інструмент потрібно вибирати з урахуванням його призначення, умов використання, Вашої підготовки, функціональності та багатьох інших факторів. Про всі них детальніше:





Професійні та аматорські інструменти:



Головний критерій при виборі інструмента – люди, для яких він призначений. Електроінструменти можуть бути призначені або для професійних, або для аматорських робіт. Професіонали знають, що часто доводиться використовувати інструмент без зупинки тривалий час при критичних навантаженнях. Такі роботи може витримати не кожна модель електроінструменту. Якщо будівництво та ремонт – Ваше професія, то й інструмент потрібно вибирати відповідний. В іншому випадку раціональніше зупинитися на любительських моделях. Свердління двох отворів в стіні для полички дружини за рік – не те навантаження, для якої потрібні професійні дрилі. Їх конструкція розрахована на тривалу і високе навантаження, матеріали використовуються міцніше, а вузли вироби збираються надійніше. Аматорські інструменти краще не піддавати тривалим піковим навантаженням – так вони швидко вийдуть з ладу. Але не тому, що вони погані або браковані. Зламаються вони тільки тому, що розраховані на певне навантаження і межа міцності. Про це нагадується і в інструкції. Отже, аматорський інструмент не підійде для професійних робіт, а от професійний можна використовувати майстрам-любителям. Проте, ціна професійних інструментів досить висока, та й за ті довгі роки, що інструмент буде Вам служити, він просто застаріє.



Електроживлення інструментів:

Харчуватися інструменти можуть від джерела змінного струму або вбудованого акумулятора.

Інструменти, які підключаються до розетки дешевше, але використовувати його можна тільки поруч з джерелом струму. Щоб розширити простір використання застосовують подовжувачі, але потрібно бути уважним! Неякісні подовжувачі можуть стати причиною поломки приладу, за рахунок стрибка напруги. При цьому вина буде лежати тільки на Вас, ні про яке гарантійному ремонті не буде йти і мови.

Інструменти з вбудованим акумулятором дають свободу в пересуваннях, можуть бути використані в не електрифікованих місцях. Тільки от час роботи їх сильно обмежена, а акумулятор поступово виходить з ладу. Якщо необхідність в інструменті виникає рідко, то купувати електроінструмент з вбудованим акумулятором не рекомендується. Акумулятор може вийти з ладу, поки інструмент лежатиме на полиці.





Безпека електроінструментів:

Тут слід виділити два пункти:

1 – надійність електроізоляції. Щоб не забивати Вам голову, скажу відразу – потрібно вибирати інструменти з подвійною ізоляцією. Відрізнити їх можна за спеціальною маркування, а саме подвійного квадрату. Подвійний ізоляція називається через двох шарів електроізоляційних матеріалів (перший шар – внутрішні електричні елементи, другий шар – корпус інструмента).

2 – захист від випадкового пуску. Щоб випадково не включити інструмент і тим самим не завдати шкоди здоров’ю, своєму або оточуючих, електроінструмент повинен бути обладнаний додатковою кнопкою, натискання якої підтверджує пуск приладу.



Функціональність електроінструментів:

Новачки часто ведуться на рекламу мультипрофильні інструментів, а даремно. Мова йде про електроінструментах, які можуть використовуватися в різних будівельних і ремонтних роботах. Найбільш наочний приклад – дрилі. Маючи кілька насадок, дриль може шліфувати, нарізати різьблення, закручувати шурупи, перфорувати ну і свердлити, звичайно. Такі інструменти слід купувати, тільки для рідкісних разових робіт. Взагалі різні операції вимагають різних особливостей конструкції інструменту, часто протилежних, тому один інструмент не може робити все добре. Але вже якщо Ви все-таки хочете купити мультипрофильні електроінструмент, то зупиніться на тому, який буде мати не надто багато функцій.





Виробник і точка продажу електроінструменту:

Завжди розглядайте лише вироби перевірених брендів, таких як Bosch, Hitachi, Krss, AEG, Makita, Metabo та ін Чому потрібно відмовитися від більш дешевих марок? Тому, що маловідомі виробники не гарантують високу якість своїх виробів, крім цього в разі поломки процес гарантійного обслуговування може обернутися масою проблем. При роботі з перерахованими брендами таких проблем не виникне.

Забудьте також про купівлю інструментів на ринках. Купуйте тільки в спеціалізованих магазинах. Крім очевидних плюсів магазину Ви отримаєте ще консультації продавця. Якщо Ви вирішили купувати в інтернет-магазині, то доведеться змиритися з двома незручностями: не можна помацати інструмент до покупки і не можна вибрати найякісніший інструмент даної моделі з партії. З першим пунктом все зрозуміло, а на другому краще зупинитися докладніше.

Отже, Ви вже вирішили яку модель інструменту Ви придбаєте. Але Вам може попастися інструмент без видимих ??дефектів, але з деякими вадами збірки. Такі вади не послужать приводом для гарантійної заміни, а от вибрати якісний інструмент до покупки Вам ніхто не завадить. Що потрібно робити? Візьміть кілька інструментів однієї моделі і по черзі дозволите їх. Потрібно вибрати той, звук роботи якого буде якомога рівніше – без стукотів. Вибрали. Тепер потрібно знову запустити його, потім зупинити і прислухатися до звуку в момент зупинки – він повинен бути рівним, затихати поступово. Крім цього потрібно подивитися, як інструмент зупиняє обертання. Робити він повинен це плавно. Це дуже важливо! Якщо інструмент зупиняється різко, значить, з’єднання в механізмі занадто сильно затягнуті і для їх обертання додається занадто багато зусиль.



Деякі інші особливості:



- Віддайте перевагу інструменту з регулятором максимальних обертів і плавним пуском.




- Хороший інструмент повинен мати муфту граничного моменту. Цей елемент вбереже інструмент від неприпустимого навантаження, просто зупинивши його.



- Можливість реверсивного обертання, тобто обертання в протилежному напрямку для деяких інструментів просто необхідна. Навіщо Вам шуруповерт, який може тільки закручувати шурупи?



Вибір якісного електроінструменту справа не проста, але цілком здійсненне. Потрібно лише запам’ятати всі поради їх цієї статті. І пам’ятайте, що купити хороший інструмент це пів справи. Експлуатувати його теж потрібно правильно.


Пристрій водостоків
Електрофени технічні

Залишити коментар. Або два. :-)

Опубліковано в: Інструменти
<