Banner
Banner
Banner

Викрутки

лютого 15, 2012


Викрутка, на перший погляд такий простий інструмент нов свою чергу має масу видів, типів і нюансів.

Для початку трошки цікавих фактів з історії викруток. Одними з перших згадок про викрутки були в XVI столітті, і спочатку вона виглядала як квадрат або прямокутник, і, звичайно ж була зроблена вручну методом кування. Але така форма обмежувала затягування гвинтів у важкодоступних місцях. Після чого її форму змінили на шестигранник, що згодом і призвело до винаходу ключа діапазоном в 360 ° з шістьма установками. Так само з’явилися торцеві ключі, які полегшили завдання в закрутки гвинта по вертикалі і додатком до цього будь-якої необхідної сили. Чому назва саме викрутка, а не загортання до цих пір залишається загадкою.

Викрутки
Якісна викрутка буде вам служити довго і «віддано». Зараз все частіше випускають нові види і іноді споживачеві не зовсім зрозуміло, навіщо це потрібно для до волі таки простого інструменту. Від чого ж все-таки потрібно відштовхуватися при виборі викрутку, і які деталі потрібно враховувати?

Складові викрутки: рукоятка, стрижень і жало. Розберемо їх більш детально.

Рукоятка. Недоліки та переваги вони, залежачи т від герметичності та матеріалів що використовуються. Зусилля, які прикладаються на гвинт, залежать від геометрії. Найбільш оптимальним варіантом виступає ручка із зоною великого діаметру в кінці рукоятки, яка не має загострених граней, таким чином, оборотність буде висока.

Стрижень. Слід звернути увагу не тільки на сировину, з якої виготовлений стрижень, але і як він оброблений. Шліц викрутки може, зімнуть, а твердий зломити навіть при нормальному навантаженні. Зазвичай стрижень виготовляють з круглим перетином, але і є такі, які для збільшення крутного моменту мають форму квадрата або шестигранника з потовщенням біля основи рукоятки. Метал, для стержня, повинен бути якісним. Сучасні виробники використовують в основному високолеговану сталь.

Жало. Застосування тільки одного гвинта має один недолік, вони випускаються в обмеженій кількості і можуть мати невідповідність яке вам не підійде. Так от, для кожного гвинта є своє геометрично певний жало. Найчастіше на нього наносять насічку або ж роблять його шорстким це запобігає зісковзування головки гвинта з наконечника. Багато виробників при загартуванню твердість жала ставлять вище, ніж твердість гвинта.

Викрутки діляться на типи: плоска, хрестова і зірковий.

Плоска. Цей тип є, стандартним і має прямий шліц. Вони не зникнути з прилавків до тих пір, поки не перестануть випускати кріплення з прямим шліцом. Основних їх параметром є розмір жала, який визначається двома числами, перше з яких товщина, а друге ширина. На даний момент з’явилися плоскі викрутки з насічками на площинах жала, це дає можливість збільшити тертя між кріпленням шліца і самої викруткою.

Хрестова. З початку вона мала циліндричне поглиблення по центру (діаметр – два міліметра, глибина – три міліметра). Але в підсумку залишили просто «хрест», оскільки, така форма виявилася техніко-економічно невиправдана. Таким чином «хрестик» дозволяє більш надійно фіксувати викрутку в шліц, що практично не призводить до зісковзування.

Зірочка. Така викрутка більшою мірою підходить майстрам з ремонту мобільних телефонів. У нових моделях телефонів використовують гвинти з шліцом у вигляді шестикутної зірочки. Так само використовуються в автомобільній промисловості, в комп’ютерах, велосипедах і іншій техніці.

Вибирайте ту, яка потрібна і з гарною якістю, і вона вам прослужить довго і надійно!

Фільтри для очищення води
Електричні водонагрівачі

Залишити коментар. Або два. :-)

Опубліковано в: Інструменти
<