Banner
Banner
Banner

Валимо ліс

лютого 27, 2012


Давно вже минули часи, коли головними інструментами лісорубів були дворучні пилки і сокири. Сучасні технології дозволили помітно полегшити працю лісорубів, запропонувавши їм потужні, що володіють величезним ресурсом, бензопили.

Головна відмінність професійного інструменту від своїх побутових побратимів полягає насамперед у значно більшій здатності працювати без перерви протягом тривалого часу, до восьми годин без жодного перерви. Відповідно і ресурс такого інструменту значно відрізняється від побутових моделей завдяки використанню надзвичайно міцних матеріалів. Як правило, ресурс в два-три рази вище, ніж у побутового інструменту.

На що необхідно звернути увагу, вибираючи інструмент?

Перш за все, звернемо увагу на фірму-виробника. Ми розуміємо, що від надійності, експлуатаційних якостей, а також від властивостей інструменту, що забезпечують безпеку в роботі, буде залежати не тільки комфорт робочого, але і його здоров’я. На сьогоднішній день безумовними лідерами в цій сфері є провідні шведські фірми – Husqvarna, Jonsered, Partner. Вагомим відзнакою шведських компаній є той факт, що відповідно до стандартів безпеки праці по валку дерева цю операцію можна здійснювати одним лише кінцем шини.

Також важливою умовою надійної і тривалої роботи професійного інструменту є потужність обраного інструменту, що, втім, справедливо і для будь-якої іншої техніки. Але щодо професійних бензопил дане правило діє не завжди: тут важлива не стільки потужність інструменту в чистому вигляді, скільки оптимальне співвідношення довжини шини бензопили і потужності встановленого в ній двигуна.

Необхідно також особливу увагу приділити наявності антивібраційною системи. Добре відомо, що тривала робота з інструментом, який вирізняється сильною вібрацією, здатна привести до важких захворювань працюючого. Саме тому при виборі ланцюгової пили необхідно розібратися, який варіант захисту забезпечує та чи інша вібраційна захист. А ще краще перед покупкою інструменту запустити бензопилу і, тримаючи її в руках, відчути рівень вібрації.

І на закінчення, основною рада з експлуатації – головне зробити правильний вибір режимів роботи, щоб по можливості уникнути перевантажень. У цьому сенсі про професійні бензопили можна сказати те ж саме, що і про будь-яку іншу техніку: як ви будете поводитися з ним, так і він буде служити вам.


Пістолет для в'язки арматури
Плиткорез ручний і електричний, як користуватися плоскорізом, технологія різання плитки плиткорізів

Залишити коментар. Або два. :-)

Опубліковано в: Інструменти
<