Banner
Banner
Banner

Техніка для циклювання паркетних підлог

лютого 27, 2012


Незважаючи на величезну різноманітність сучасних матеріалів для влаштування підлоги, наші співгромадяни все частіше віддають перевагу паркету, який відомий вже впродовж кількох сотень років. Можна сказати, що ними рухає розумний консерватизм, який виражається фразою: «краще – ворог хорошого». Справді, паркет прекрасно виглядає, довго служить і має прекрасні екологічні характеристики. Мабуть, у нього є тільки один недолік: паркетна підлога потрібно періодично циклювати.

Раніше, то є кілька десятиліть тому, цю операцію проводили вручну, використовуючи так звані цикли, що вимагало великих витрат часу і праці. Зараз циклювання паркету навіть в дуже великих приміщеннях здійснюється в лічені години за допомогою спеціального обладнання. Ця техніка має кілька різновидів, причому кожна з них використовується для здійснення строго визначеної технологічної операції.

Часом паркетна підлога знаходиться в такому стані, що для того, щоб привести його в порядок (тобто, як мінімум добре вирівняти), потрібно зняти не тільки весь старий лак, але ще й досить великий шар деревини. В цьому випадку має сенс спочатку використовувати дискову стругальну машину, робочим органом якої є барабан із встановленими на ньому сталевими ножами. Нею можна зрізати верхній шар паркету товщиною до трьох міліметрів.

Якщо ж настільки «глибоке втручання» не потрібно, то краще використовувати дискову паркетошлифувальні машину, яка за допомогою наждачного паперу счищает старий лак і може видалити шар деревини товщиною до полумілліметра. В більшості випадків для «чорнової» циклювання цього буває цілком достатньо. Для обробки важкодоступних місць використовуються спеціальні ШЛІФУВАЛЬНИХ машини, платформи яких мають форму, що нагадує підставу праски.

Після того, як проведена первинна обробка паркету (і, можливо, шпаклівка вималювалися в її процесі сколів і тріщин), потрібно здійснити фінішну шліфування поверхні, щоб підготувати її до нанесення нового шару лаку. Для цього призначені плоскошліфувальні машини, що мають високу швидкість обертання диска. Найкращі їх моделі мають можливість плавного регулювання обертів і забезпечують дуже високу ступінь чистоти оброблюваної поверхні: на дотик вона здається ідеально гладкою і не має абсолютно ніяких шорсткостей.


Пістолет для в'язки арматури
Плиткорез ручний і електричний, як користуватися плоскорізом, технологія різання плитки плиткорізів

Залишити коментар. Або два. :-)

Опубліковано в: Інструменти
<