Banner
Banner
Banner

Стратегія вибору бензогенератора

лютого 27, 2012


Найбільш завбачливі власники заміських дач і котеджів, які звикли до благ цивілізованого світу, вважають за краще використовувати побутові бензогенератори для резервного живлення електроприладів. Настільки простий і практичний варіант, що забезпечує максимальну ступінь комфорту, вимагає обгрунтованого вибору конкретної моделі, що відповідає всім необхідним вимогам. Розглянемо ж основні критерії оптимальної покупки.

За типом двигуна

Надкомпактні бензогенератори, оснащені двотактним мотором потужністю до 1 кВт, є відмінними помічниками на риболовлі чи в туристичному поході. Однак для електропостачання невеликого заміського будинку їх можливостей явно недостатньо. Тому краще зупинити свій погляд на чотиритактному двигуні, спокійно запускається навіть в студену зимову пору.

За потужністю

Бажаючим придбати високопотужні агрегати в десяток кіловат варто відмовитися від бензинових джерел. Для таких масштабних цілей служать дизельні електростанції і газопоршневі установки. Якщо ж об’єктом резервного або аварійного живлення є котедж середнього розміру, то 5-6 кВт буде цілком достатньо для його нормального функціонування. Необхідна величина навантаження визначається шляхом підсумовування потужностей основних споживачів енергії і множення отриманого результату на 1,5.

За моторесурс

Орієнтуючись виключно на привабливу ціну, можна нарватися на досить короткостроковий варіант експлуатації. Так, дешеві китайські двигуни з бічним розташуванням клапанів і алюмінієвим блоком розраховані всього на 500 годин гарантованої роботи. Ті ж мотори, але оснащені чавунними гільзами в циліндрах, прослужать вже в 3 рази довше. Якщо ж орієнтуватися на дизельні генератори з їх значним моторесурсом, то можна розщедритися на промислове виконання бензинового двигуна з верхнім розташуванням клапанів. Такі мотори вельми довговічні, економічні і практично безшумні.

По генератору змінного струму

Купуючи бензогенератори для дачі, варто визначитися з їх синхронністю або асинхронність. Якщо при проживанні на заміській ділянці потрібно періодичне підключення потужних навантажень (наприклад, робота електроінструментів), то краще є синхронний варіант установки.

За фазності

Тут краще орієнтуватися на той тип електропроводки, який запланований при проектуванні будинку. Якщо трифазних споживачів енергії не передбачається, то можна обмежитися і однофазним бензоагрегат. Однак саме в трифазних генераторах, що встановлюються в більш потужних моделях, передбачається окремий вихід однофазного напруги, що істотно розширює можливості обладнання.


Заточка інструментів
Акумуляторний інструмент

Залишити коментар. Або два. :-)

Опубліковано в: Інструменти
<