Banner
Banner
Banner

Різка керамічної плитки, як і чим різати керамічну плитку

лютого 27, 2012


Різка керамічної плитки – досить складний процес, так як сам матеріал досить крихкий, але твердий. Проте в роботі вам постійно потрібно робити прямі і непрямі рези на плитці, а також вирізати отвори під комунікації. Для цього є багато пристосувань і верстатів. Ось деякі з них.

Плиткорез – це найбільш просте пристосування для ручного різання плитки. Конструкції плиткорізів дуже різноманітні, але принцип роботи один – важіль з ріжучим роликом переміщається вручну по двох напрямних на жорсткій станині. Для цього необхідно просто взяти розмічену плитку і укласти на станину, злегка провести роликом на початку реза і в кінці, а потім, натиснувши на важіль, провести всю лінію. Зламати плитку можна, натиснувши упором ролика на важелі, або за допомогою опуклого жолобка по центру станини, обклеєного еластичним матеріалом з боків. Ручні плиткорізи не дають рівну кромку плитки.

Різка керамічної плитки на верстаті виходить більш точна, а кромка – ідеально рівна. За допомогою верстата можна вирізати криві, робити незамкнуті отвори і знімати фаски з кромок плитки. Розрізняють верстати мокрого різу (настільні і рампових) і сухорезние. У будь-якому верстаті різання керамічної плитки проводиться за допомогою алмазного диска. Верстат мокрого різу оснащений кюветою з водою, по якій переміщається диск. За форсунок подається вода на диск за допомогою насоса. Верстат сухого різу – це настільний верстат мокрого різу без кювети. Різка плитки на верстатах мокрого або сухого різу аналогічна роботі на циркулярки.

Отвори в плитці, наприклад, для встановлення електричних розеток або виведення водорозеток і труб, вирізують вольфрамовими фрезами. Також використовують «балеринки» – насадку для звичайної дрилі у формі циркуля, на ніжці якого закріплений різець, зроблений з надтвердого сплаву, так само можна використовувати потужний шуруповерт, купити шуруповерт для свердлення плитки можна в інтернет магазині. Вольфрамові фрези в роботі аналогічні пил по дереву.


Заточка інструментів
Акумуляторний інструмент

Залишити коментар. Або два. :-)

Опубліковано в: Інструменти
<