Banner
Banner
Banner

Про що треба знати, вибираючи дриль?

лютого 27, 2012


У будинку або квартирі, де час від часу проводиться ремонт (нехай навіть невеликий), де час від часу, купується нові меблі, вішаються картини і виконуються інші господарські роботи, пов’язані зі свердлінням, перемішуванням будівельних сумішей, закручуванням саморезов, шліфуванням і поліруванням поверхонь – не обійтися без дриля.

Багато функцій, які під силу виконати хорошою дрилі, і в той же час, на будівельних ринках представлений величезний вибір самих інструментів. Ми пропонуємо кілька основних Правил , які потрібно врахувати при виборі потрібної саме вам дриля.

1. Функції дриля. Головне – це визначити ті операції , які належить виконувати вашої незамінною помічниці – дрилі. – Для складання меблів і закручування безлічі саморізів, шурупів потрібно звичайнісінька побутова дриль пістолетного типу (без перфоратора) з функцією шуруповерта. Її перевага буде в тому, що таку дриль можна поставити на найменші обертів. – Для використання дриля з метою свердління отворів у камені, залізобетонних стінах сучасних будинків, буде потрібно ударна дриль або дорожча – дриль з перфоратором, така функція потрібна для свердління надміцних будівельних матеріалів. – Є дрилі, що з’єднують в собі відразу безліч дуже важливих функцій, але вони дорогі і більше підійдуть професіоналам.

2. Різновиди дрилів. – Дрилі ділять по джерелу живлення: що живляться від загальної мережі, тобто електричні й акумуляторні, причому сам акумулятор має зарядний пристрій, який підживлюється то ж від електричного струму. Акумуляторні дрилі зручно використовувати в місцях віддалених від електричної мережі, наприклад, на новобудовах. – Дрилі розрізняються за матеріалами, які здатні просвердлити: звичайні дрилі, ударні та дрилі-перфоратори.

Звичайні дрилі або побуто досить потужні, свердлять дерево, пластик, метал, кераміку.

Вони дешевші, при їх використанні від випадку до випадку, вони можуть прослужити досить довго.

Ударні та дрилі-перфоратори більш потужні і здатні свердлити міцні залізобетонні стіни. Купуючи таку дриль, зверніть увагу, на те, щоб вона була забезпечена перемикачем, який переведе її в режим звичайного свердління.

Додатковими функціями – роботи в режимі міксера або шуруповерта, володіють не всі дрилі про це треба цікавитися до кожної конкретної моделі.

3. Основні відмінності професійних і побутових дрилів. Явних відмінностей між цими дрилями три – це потужність, кількість функцій і ціна.

Про функції багато сказано вище, а от, що стосується потужності і ціни, то вони нерозривно пов’язані між собою. Чим могутніше інструмент, тим він надійніший в роботі, більш довговічний і відповідно, набагато дорожче. Так, професійні дрилі розраховані на безперервну роботу протягом тривалого часу (до 10:00), а звичайні не витримують великого навантаження. Але все ж, побутові дрилі теж мають свою перевагу, вони набагато дешевше і легше по вазі, так як в їх корпусі, в основному, використовується пластик, а в професійних – виключно метал.

4. Технічні параметри дрилів.

1. Головна характеристика дрилі – це її потужність. Для невеликих домашніх справ підійде дриль невисокої потужності (від 300 – 500 Вт, максимум до 800 Вт), треба пам’ятати про те, що більш потужна дриль в домашніх умовах може перевантажити електромережу будинку, а це досить серйозна обставина.

Професійні дрилі, навпаки, краще вибирати більш потужні від 800 до 1500 Вт

2. Так само, дуже важливою характеристикою дрилі, є кількість оборотів (це швидкість обертання на холостому ходу), яке вона здійснює за 1 хвилину. Кращою буде та дриль, яка здійснює більшу кількість обертів, ось у такий дрилі і виявляться додаткові функції у вигляді роботи міксером або вміння полірувати і шліфувати. Але, не дивлячись на кількість виконуваних функцій, фахівці, все ж найкращою визнають ту дрель, у якій можна Регулювати кількість оборотів, використовуючи її на різних напрямках своєї діяльності. Сучасні дрилі випускають від 3000 оборотів в хвилину.

3. Діаметр висвердлюється отвори. Діаметр отвору залежить не тільки від використовуваного свердла, а й від самої дриля. Слідкуйте за тим, щоб отвір, який ви хочете висвердлити, не перевищувало можливості дриля.

4. Параметр, який характерний тільки ударного дриля або дрилі-перфоратора – це енергія удару (вимірюється кількістю ударів на хвилину). Вона так само коливається, треба пам’ятати, що потужним ударом можна не тільки досягти мети, але й нашкодити – зламавши матеріал, наприклад, керамічну плитку.

Розглядаючи всі варіанти не поспішайте робити вибір, оціните свої можливості роботи з цим складним технічним механізмом. Якщо у вас немає достатнього досвіду – зупиніть свій вибір на більш дешевої побутової моделі – вона буде набагато легше в зверненні.


Заточка інструментів
Акумуляторний інструмент

Залишити коментар. Або два. :-)

Опубліковано в: Інструменти
<