Пристрій водостоків |
Banner
Banner
Banner

Пристрій водостоків

жовтня 18, 2011


Дана стаття розповідає про зовнішню системі водовідводів, які захищають будинку від зовнішніх опадів, і розглядає більш детально окремі елементи її конструкції. Прочитавши цю статтю, Вам на багато легше буде вибрати найоптимальніший для Вашого будинку варіант зовнішньої водостічної системи.

Організація зовнішніх водостоків.

Організація зовнішніх водостоків здійснюється завдяки водовідвідної системи, монтує з зовнішньої сторони будинку. Зовнішні водостічні системи використовуються для своєчасного відведення осадових рідин з скатних дахів (ухил повинен бути більше 15%). Водовідводи такого типу є зовнішні водостічні труби і спеціальні водостічні жолоби з ухилом більше 2%. Будь-яка система водостоків працює за таким принципом:
Пристрій водостоків

Вода з даху (покрівельних скатів) потрапляє в водовідвідний жолоб, далі починає розтікатися по водозабірних воронок, які розташовуються у карнизних звисів на відстані від 12 до 20 метрів один від одного. Після цього вода відводиться за допомогою зовнішніх труб, які встановлених уздовж зовнішніх стін будинку, потрапляючи після цього або в зливову каналізацію, або в дренажні колодязі. Не виключається і варіант установки ємності великого об’єму.

Переваги зовнішньо-організованого водостоку: захист фундаменту, стін і покрівлі будівлі від впливу негативних факторів атмосферних опадів. До недоліків можна віднести те, що взимку сніг, що сповзає з дахів, легко може зірвати з кріплень водостічні жолоби.

У таких випадках необхідно встановлювати жолоби таким чином, щоб їх зовнішній край не був вищим, ніж площину поверхні даху ( покрівельних скатів). Середину жолоби потрібно розташувати по вертикалі над краєм карнизного зливу, щоб всі стоки води потрапляли в жолоб.

Варто зазначити, що існує можливість деформації водовідвідної системи під дією сильних вітрів, або непередбаченими механічними пошкодженнями. Також, ігнорую необхідний підігрів водостічної системи взимку – вона починає промерзати, що тягне за собою неминучий «прорив» конструкції.

Ще однією ефективною водостічної системою є парапетні водостічні жолоби, що зустрічаються в старих будинках. Дана система збирає воду в один загальний жолоб, який зазвичай розташовується між двома паралельними стінами (на сьогоднішній день дане рішення проблеми можна зустріти вкрай рідко). Паралельний жолоб є конструктивною частиною даху. Зазвичай жолоб виготовляється з металу, а виїмку, що приймає стічну воду, покривають шаром бітуму для підвищення безпеки. Вода, що потрапила в водозлив, тече по разжелобковим водостічних жолобів в карнизні або парапетні водостоки. По суті, вони є певної різновидом зливів, які вмонтовані в місця з’єднання скатів на даху.

Форми жолобів.

Зазвичай форму жолобів підбирають індивідуально для кожної окремої будівлі. У тих місцях, де досить велика кількість регулярних опадів, у будинках з великою площею рекомендується встановлювати квадратні жолоби для водовідведення. Таке жолоби характеризуються великою площею перерізу і, відповідно, високою пропускною здатністю.

До окремого різновиду жолобів можна віднести рельєфні жолоби, які застосовуються тільки в будинках з певною формою. Крім цього, складні рельєфи таких жолобів сприяють збільшенню терміну їх експлуатації. Такий ефект досягається за допомогою відсутності скупчення падаючого листя і іншого сміття на дні жолоба.

При установці жолоба передбачена і можливість огинати кути, саме для цього вони завжди комплектуються спеціальними куточками. Також можна встановлювати спеціальні заглушки по краях жолоби для уникнення стека води в небажаних місцях. Для з’єднання жолобів дух в єдине ціле – використовують спеціальні з’єднувачі.

Водостічні труби.

Водостічні труби встановлюються із зовнішньої сторони будівлі. Найкраще встановлювати їх з сонячної сторони зовнішніх стін. За формою перетину водостічні труби можна розділити на два типи: квадратні та круглі труби.

Вибір правильної форми перерізу для встановлюваних водостічних труб далеко не випадкове явище і залежить від площі будинку (дана залежність аналогічна вибору форми жолоба) або ж від дизайну будівлі. Якщо в регіоні з підвищеною формою опадів площа будівлі перевищує 200 м2 – оптимальним варіантом буде квадратна форма перетину труб.

За своєю формою труби повинні бути однаковими з жолобами, а спеціальні комплектуючі (коліна) допоможуть огинати кути і виступаючі частини будівлі . Дані коліна можуть бути вигнуті як у бічній, так і у фронтальній площині.

Водостічні труби повинні встановлюватися на відстані, що не перевищує 20-35 мм від стіни і монтуватися за допомогою спеціальних утримувачів для труб, які представляють собою хомут з манери і штир. Щоб уникнути корозії металевих штирів – їх оцинковують або ж покривають спеціальною антикорозійною сумішшю.

До стіни труби кріпляться за допомогою спеціальних хомутів, які повинні відповідати формі перетину труб. Крюк, за допомогою якого прикріплюється жолоб, використовується тільки в тому випадку, якщо жолоб монтується до даху. Форма гака також повинна відповідати формі перетину жолоба. Крім кріплення, гаки забезпечують необхідний необхідний нахил жолоба, для того, щоб вода просувалася в потрібну сторону до вирви, а не накопичувалася в жолобі. Ще гаки можуть називати «власниками для жолоба». У зовнішніх водостічних системах воронки використовуються для збору води.

Зазвичай водостоки виготовляються з пластика або металу. При виробництві металевих водостоків – використовується цинк, алюміній, мідь, титанові сплави, оцинкована сталь і оцинкована сталь покрита полімерами. При виробництві пластикових водостоків, як правило, застосовують непластифікований полівінілхлорид з додаванням термічних і ультрафіолетових стабілізаторів.

Вибір водостічної системи виходячи з матеріалу виготовлення.

При виборі водостічної системи, необхідно визначитися з одним питанням: «Вибір металевої або пластикової водостічної системи?». В даному випадку, кажучи про металевої системи – мається на увазі оцинкована водостічна система з додатковим полімерним шаром. Дуже часто доводиться з таких категорій:

1) Пластикова або алюмінієва;

2) Пластикова або титан-цинкованої;

3) Пластикова або мідна.

Однак подібний вибір надається досить рідко, оскільки титан-цинкованої, мідний або алюмінієвий водостоки встановлюються при аналогічних покрівлях, що зустрічається досить рідко. Існує варіант монтажу алюмінієвого водостоку з покрівлею іншого типу, однак це пов’язано з тим, що покрівля має досить складну конфігурацію, а алюміній є Легкогнучкі матеріалом.

Якщо перед Вами нелегкий вибір між оцинкованої (без полімерного покриття) і пластикової водостічними системами – врахуйте наступні факти:

1) Вартість оцинковки і вартість пластику практично дорівнює, а пластик дорожче на 12%;

2) Монтаж пластикової водостічної системи на багато простіше, ніж оцинкованої (не потрібні спеціальні навички від монтажника);

3) Пластикова система не боїться дрібних порізів і подряпин, а оцинкована – навпаки, дуже чутлива до подібних пошкоджень.

Вибираючи між оцинкованої та пластикової водостічними системами – зверніть увагу на кілька моментів, які обов’язково допоможуть Вам зробити правильний вибір. По-перше, пластикові системи монтуються досить швидко і легко, оскільки не потребують додаткової обрізку. По-друге, при купівлі оцинковки з полімерним покриттям потрібно приготуватися до очікують Вас складнощів при монтажі. В основному це пов’язано з тим, що оцинкована система з полімерним покриттям дуже чутлива навіть до дрібних подряпин, оскільки при порушеному покритті неминуче почнеться процес окислення.

При підрахунку різниці в цінах, варто зазначити, що пластик може обійтися до 50% дешевше оцинкованої водостічної системи. Також, якщо по близькості розташовується морське узбережжя, фабрики, заводи (джерела агресивної дії), то доцільно буде використовувати пластик, який стійкіший до подібних факторів.

Однак не варто забувати ще один цікавий факт: монтаж оцинкованої системи з полімерним покриттям може відбуватися при температурі не нижче – 10 градусів за Цельсієм, а монтаж пластикової системи – при температурі не нижче – 5 градусів за Цельсієм.

Під впливом морозів, пластик конструкція стає більш ламкою і крихкою, через чого може легко деформуватися або зламатися під впливом великої кількості снігу. У місцях, де кількість опадів підвищений, існує можливість великого навантаження сніжної маси на водостічну систему. Тому практично всі будівельники наполягають на встановлення металевих водовідвідних систем, які цілком добре витримують вагу льоду і снігу в зимовий час року.

При можливості лавиноподібного сповзання снігу з дахів – кращим варіантом буде установка оцинкованої водостічної системи з полімерним покриттям. Як правило, до таких покрівель належать сталь, металочерепиця або фальцева покрівля. Даний вибір пояснюється досить високою міцністю оцинкованих систем, які є найоптимальнішим варіантом при підвищенні навантажень від снігу і льоду.

Електрофени технічні
Як вибрати електродриль?

Залишити коментар. Або два. :-)

Опубліковано в: Інструменти
<