Banner
Banner
Banner

Плиткорез ручний і електричний, як користуватися плоскорізом, технологія різання плитки плиткорізів

лютого 27, 2012


Ремонт в кухні або ванній кімнаті рідко обходиться без процедури укладання плитки. У свою чергу процес роботи з кахлем лише у виняткових випадках проходить без такої процедури, як розрізання плитки. Практика показує, що своїми силами складно зробити рівний розріз, все частіше виходять «фігурні» шви. Допоможе впоратися із завданням спеціальний пристрій для подрібнення плитки. Про те, який плиткоріз краще, сьогодні і поговоримо.

Ручний та електричний плиткоріз з водяним охолодженням, як вибрати плиткоріз

Існують два види плиткорізів: ручні і електричні. Хтось каже, що для будинку краще використовувати тільки ручний плиткоріз , комусь більше імпонує електричний девайс, ну а хтось вважає, що якщо вже брати, то брати по крупному – відразу два … так , на всякий випадок.

Як користуватися ручним пліткорезмом
как вибрати пліткорез
Різка плитки електричним плиткорізів

Щоб зрозуміти, як вибрати ручний плиткоріз, заглянемо в його конструкцію. Ключовий деталлю є зносостійким ріжучий елемент (титановий або алмазний). Рівні лінії виходять завдяки зручній лінійці. Плаваюче підставу робить сколювання плитки зручним і легким.

Серед ручних моделей часто зустрічаються так звані щипці. З ними працювати зручніше за все, тому що не потрібно ніяких спеціальних навичок. Виділяють також конструкції з круговим різаком. З його допомогою можна зробити в предметі круглий отвір діаметром до 80 мм.

Механічний агрегат добре працює з настінного плиткою завтовшки до 15 мм. При виборі звертайте увагу на кріплення різцетримача. Бажано вибирати продукцію з самозмащувальних кільцями або підшипниками.

Робота з великими обсягами вимагає покупки більш надійного апарату. Пальму першості тут тримає електричний плиткоріз з водяним охолодженням. З усіх різновидів електричних пристроїв найзручніший рейковий верстат. Його перевагою є «всеїдність» і висока точність розрізів. Електричні плиткорізи для керамограніта гарні ще й тим, що можуть робити розрізи під кутом до 45 °. Максимальна потужність вироби – 2200 Вт, діаметр кола може досягати 200 мм, а глибина зрізу – 40 мм. При виборі звертайте увагу на час безперервної роботи. Що стосується води, то зручніше, коли вона подається насосом.

Як користуватися плиткорізів, техніка правильної різання плитки

Купівля металевого помічника ще півсправи. Тепер треба розібратися з тим, як користуватися плиткорізів. Якщо ви придбали ручної апарат, то вам знадобиться трохи часу для того, щоб пристосуватися до нього. Перший зріз повинен бути пробним.

Для досвіду візьміть таку плитку, яку не шкода викинути у разі невдалого результату. Перед різкою перевірте положення коліщатка. Воно повинно бути закріплено досить міцно, інакше резка плитки плиткорізів буде неакуратною, а самі зрізи – нерівними.

Візьміть маркер з лінійкою і накресліть напрямок того, як різати плитку плиткорізів . Для першого разу зробіть лінію по центру керамічного квадрата, так буде зручніше орієнтуватися в рухах.

Приступаємо до використання ручного плиткоріз. Помістіть деталь на підставу і заженете її під «крила». Покладіть її таким чином, щоб ріжуче коліща встало точно по наміченій лінії, опустіть коліщатко на кахельну поверхню. Однією рукою притримуйте дослідний зразок, інший – повільно посувайте ручку плиткоріз до себе, роблячи невеликий натиск.

Поверніть коліщатко у вихідне положення. Щоб зріз вийшов красивим, рекомендується проводити по плитці тільки один раз. Повернувши ручку в початкове положення, злегка вдарте по ній правою рукою. Квадрат розколеться на дві половинки. Щоб процес йшов легше, перед тим, як працювати плиткорізів, змастіть направляючу лінію маслом.


Заточка інструментів
Акумуляторний інструмент

Залишити коментар. Або два. :-)

Опубліковано в: Інструменти
<