Banner
Banner
Banner

Пістолети для монтажної піни

лютого 19, 2012


Монтажна піна вже протягом тривалого часу є досить популярним будівельним матеріалом. А під час установки таких конструкцій як дверні коробки або віконні рами, монтажна піна незамінна. Вона поєднує в собі досить високу механічну міцність і прекрасні теплоізоляційні властивості, поліуретанова піна є одночасно і прекрасним фіксатором, кріпленням будівельних конструкцій і теплоізолятором. А в плані заповнення важкодоступних порожнин або ж заповнення обсягу їй практично немає рівних.
Пістолети для монтажної піни

Так ось поліуретанова піна продається в балонах і буває двох видів: аматорський та професійний. І там і там склад самої піни однаковий. Розрізняються вони лише конструкцією клапана балона. У аматорської монтажної піни він представлений у вигляді пластмасового дзьобика і одягненою на нього трубочкою. У даному випадку мається на увазі, що балон буде весь витрачений відразу. Так як піні властиво застигати, протягом кількох годин, то вона заблокує собою вихід, як в трубочці, так і в клапані балона. Отже, балон стає не придатним для подальшого використання.

Що стосується професійних балонів, то вони в свою чергу мають спеціальну різьблення, призначену для кріплення їх на пістолет для поліуретанової піни. Відрізнити аматорський балон з піною від професійного балона, досить просто, варто звернути увагу на кришечку балона. І ще ціна у них теж різна, професійна піна в основному на п’ятнадцять – двадцять відсотків дорожче.

Пістолет для монтажної піни є спеціальний інструмент, завдяки якому робота з монтажною піною проходить більш точно. А також з його допомогою видаються досить точні дози піни і доставляються точно в потрібне місце. У випадку, коли має бути досить масштабне використання монтажної піни в місцях, що не вимагають докладання певних зусиль, не варто зайвий раз витрачатися на професійну монтажну піну, так як підійдуть аматорські балони. А от якщо назріває тонка робота, то тут ніяк не обійтися без професійної піни та пістолету для монтажної піни.

Пістолетів для поліуретанової піни випускається досить багато. Що стосується його конструкції, то вона досить проста. По суті, пістолет для монтажної піни є трубкою зі спеціальними клапанами, розташованими на обох її кінцях. Для більшої зручності під час роботи трубка обладнана пістолетною ручкою і курковим приводом випускного клапана за допомогою стержня, який в свою чергу пропущений через трубку.

Балон кріпиться в основному на кульковий клапан, який розташований по відношенню до подаючої трубці перпендикулярно. На ньому ж і знаходиться кільце, в яке безпосередньо вкручується сам балон з монтажною піною. Що б так сказати зарядити пістолет необхідно максимально перемістити кільце-тримач вгору по різьбі і потім вкрутити в нього балон з поліуретановою піною. Після чого кільце з балоном потрібно нагвинтити вниз до клапана до тих пір, поки сам клапан не відкриється. Це легко помітити, тому що буде супроводжуватися характерним шипінням – це буде означати, що піна заповнила порожнину трубки пістолета. Тепер від того, щоб вийти назовні її тримає тільки випускний робочий клапан, розташований на кінчику трубки.

Вибираючи пістолет для поліуретанової піни, слід керуватися такими критеріями. Всі деталі пістолета обов’язково повинні бути металевими. Фірми, які серйозно займаються виробництвом пістолетів для монтажної піни, можуть виробляти і пластикові тримачі, але в такому випадку слід довіряти тільки перевіреним фірмам. Якщо ж фірма виробника невідома, а половина деталей виготовлена ??з пластику, то такий пістолет краще не купувати. Більше того вибір пістолетів для монтажної піни досить великий, можна вибрати більш надійний варіант. Хорошу рекомендацію мають такі фірми виробники як «Зубр» Білорусь, «Workman». Не дивлячись на свою невелику ціну 12,5 – 18 доларів, вони в силі обслужити велику кількість балонів з монтажною піною.

Великим плюсом для пістолета буде те, якщо він буде повністю розбірний. У такому разі його можна завжди розібрати, очистити, і в разі поломки якоїсь деталі замінити її.

Необхідно звернути особливу увагу на якість обох клапанів в пістолеті. Перевірити їх якість не складно, але зробити це можна лише в експлуатації. А робиться це таким чином. Не варто забувати, що в процесі експлуатації Вам також буде потрібно спеціальна промивна рідина для пістолета. В основному це самий звичайний ацетон, але розфасований під тиском в балончики. Даний балончик з рідиною накручують на пістолет, натиснувши на курок, робиться кілька впорскувань рідини, в даному випадку ацетон повинен заповнити всю порожнину трубки пістолета. Після чого балончик з рідиною знімають, а пістолет залишають на два або три дні. Натиснувши пізніше на курок, з випускного клапана вирветься ацетон, який перебував весь цей час там під тиском.

У разі якщо за пройдені дні тиск стравити, а ацетон випарувався, то такий пістолет варто віднести назад в магазин, інакше в процесі роботи з ним Ви намучиться. Так як постійно доведеться його промивати, навіть якщо робите невеликі перерви у півгодини. Тому коли купуєте пістолет для монтажної піни, зберігайте касовий чек, щоб мати можливість його повернути.

Великим плюсом в експлуатації пістолета для монтажної піни є той факт, що накручений на нього балон з піною може залишатися на ньому тривалий час, протягом декількох місяців (затвердження професіоналів). При всьому цьому залишається його миттєва готовність до роботи. Тобто, ви можете взяти пістолет з балоном піни, ретельно його струсити і взятися до запінення будь-яких порожнин. Після виконаної роботи, якщо Ви використовували не всю піну, слід зняти крапельку піни ганчірочкою змоченою в ацетоні з випускного клапана і знову відправити пістолет чекати своєї долі. Для аматорських балонів така оперативність, на жаль, недоступна.

Майже порожній балон на пістолеті залишати не потрібно. Найкраще його зняти, а сам пістолет промити рідиною з балончика, ацетоном. Якщо ацетон в балончику відсутня, то можна частково розібрати пістолет і з допомогою розливного ацетону і спринцівки промити його.

У якому порядку використовувати пістолет для монтажної піни:

1. необхідно приготувати очищувач поліуретанової піни;

2. під’єднати балон з піною за допомогою різьбового адаптера;

3. після чого слід робочу голку ввести в зону обробки, і, натиснувши на курок пістолета, заповнити необхідний обсяг піною;

4. вихід піни можна регулювати за допомогою дозуючого гвинти;

5. відпрацьований балон потрібно відразу замінити на повний;

6. після проведення необхідних робіт, пістолет слід вимити очисником.

Вартість пістолета для поліуретанової піни може бути найрізноманітнішою, в залежності від фірми виробника, матеріалу з якого він зроблений і т.д. Ціна на пістолети для монтажної піни може змінюватись в межах 12 – 50 доларів і вище.

Головне на що необхідно звернути свою увагу при виборі пістолета це на фірму виробника, з чого він зроблений, розбірний чи ні. Ще раз зациклений увагу, що пістолет можна буде обміняти в тому випадку, якщо Ви збережете товарний чек.

Малярні валики
Сокири

Залишити коментар. Або два. :-)

Опубліковано в: Інструменти
<