Banner
Banner
Banner

Малярні валики

лютого 16, 2012


Практично всім нам доводилося що-небудь фарбувати, стелі, підлоги, стіни і інші елементи квартири або будинку, використовуються для цього різні фарби і різноманітні інструменти. Але ось одним з найбільш популярних і широко застосовуваних інструментів для фарбування є малярський валик. Розглянемо більш детально його види та характеристики.
Малярні валики

На сьогоднішній день існує безліч різновидів валиків, кожний з них при цьому призначений для певного виду робіт. Відмінною рисою малярських валиків є не тільки область їх застосування, але і матеріал шубки і розмір.

Що ж таке валик?

Валік – це та частина інструменту, що складається з циліндра (дерев’яного, пластмасового, алюмінієвого) і одягненою на нього шубкою, яка в свою чергу і призначена для вбирання фарби і згодом нанесення її на поверхню. Конструкція досить проста: складається з ручки, металевого вигнутого стрижня (бюгеля), на який безпосередньо і надівається сам валик, називається це все рукоятка або ж верстат.

Класифікація малярних валиків.

Малярні валики, які виробляються на вітчизняному ринку, діляться безпосередньо на чотири групи, кожна з них при цьому має буквену маркування: буква В – перша буква, означає валик, друга буква вказує на те, з якого матеріалу зроблена шубка ; третя буква вказує на те в якій області можна застосовувати даний валик. Перші три групи малярних валиків призначені для фарбування поверхонь лакофарбовими складами: Тож група ВМ – означає валик з хутряним покриттям, ВМП – означає валик з хутряним покриттям, призначений для фарбування підлог, ВМУ – валики з хутряним покриттям призначені для фарбування ввігнутих кутів. Четверта ж група валиків – ВП – означає – валики з пенополіуретановим (поролоновим) покриттям, призначені для роботи з водноклеевимі складами. Хутряне покриття для малярного валика, відповідно до Держстандарту повинно проводитися з шовкової основи або овчини, покритої при цьому ворсом з хімічних ниток.

Сьогодні на будівельному ринку є величезний асортимент різноманітних імпортних валиків. Їх вибір настільки великий, що замислюються навіть фахівці в цій галузі. Різні країни по-різному їх класифікують. Наприклад, виробники Фінляндії класифікують валики не на чотири групи, а на сім.

Область застосування міні – валиків – це важкодоступні або невеликі поверхні, у тому числі і кути. Міді – валики користуються великою популярністю у малярів – любителів. Універсальні та професійні валики відрізняються між собою лише якістю шубки і діаметром стрижня. Так для професійних валиків характерна наявність високої якості шубки, а що стосується стрижня, то його діаметр має дорівнювати восьми міліметрів.

Для фасадних валиків характерним є наявність проміжної внутрішньої набивання і найбільш вдосконалена система підшипників. Під час роботи з таким інструментом валик обертається значно повільніше, а це в свою чергу зменшує розбризкування фарби.

Такий тип валиків як каркасні валики досить зручний у роботі, завдяки тому, що дуже легко огинає нерівності. Крім цього, такі валики значно дешевше традиційних, а саме на двадцять – тридцять п’ять відсотків. Особливістю каркасних валиків є те, що шубка їх одягається не на циліндр, як в основних конструкціях малярних валиків, а на каркас, що складається з дроту або полімеру.

Існує і такий тип валиків як – спеціальні валики, поділяються вони ще на такі підвиди: валики для хвилястих поверхонь, валики для підлоги, для структурних складів, агресивних складів, накочення шпалер і ламінування.

Фірма ANZA (Швейцарія) є одним з провідних виробників малярних інструментів, так от, вона використовує зовсім іншу класифікацію. Що стосується розмірів, то валики діляться на три групи: максі-, міді-, міні – валики; по області застосування діляться на п’ять груп: для простих робіт; спеціальні валики; для емалей і лаків коли необхідно дуже гладке покриття; для всіх видів ремонтних робіт (стіни, підлоги, стелі); якісна PERFEKTA.

При виборі малярного валика звертати свою увагу варто не тільки на його розмір, а й на якість матеріалу, з якого зроблена його шубка. Тут все не так-то просто, бо різні фірми виробники, здавалося б для одного і того ж матеріалу використовують свої назви.

Наприклад, Фінської фірмою SOKEVA використовуються такі позначення для груп матеріалів застосовуваних безпосередньо для шубок:

- група РЕ – означає, що шубка виготовлена ??з: поліефіру (поліестер), вестан (хутро штучний), поролону (мольтопрен ), жовтого вестан (посилений);

- група N – означає, що шубка для валика виготовлена ??з натуральних матеріалів, тобто: хутра кози, вівці, лами, мохеру, велюру, каучуку, повсті;

- група РС – означає, що шубка виготовлена ??з Поліакріл: модакріл (канекарон-філц), канекарон, міряв;

- група РА – означає, що шубка виготовлена ??з поліамід: нейлон, перлон.

У випадку, коли шубки, виготовлені з одного матеріалу, вони все-таки різняться за іншими параметрами. Приклади:

Міні – валики виготовляють з декількох видів поролону: високощільного, що має щільність 30 і 60 кілограм на метр кубічний і нормального. Відповідно валик з більш щільного поролону прослужать значно довше. Міні – валики, виготовлені з поролону, які використовуються для високоякісного фарбування воднодісперсіоннимі фарбами та лаками, випускаються двох кольорів: насиченого жовтого і темно – синього (вища якість) кольору. Поліакрилові валики, виготовлені з такого матеріалу як мелір, який імітує хутро ягняти, випускається вже трьох кольорів (у порядку убування якості): світло – зеленого, жовтого і блакитного. Валики, виготовлені з перлона (поліамід) бувають таких кольорів: світло – зеленого, світло – жовтого, білого кольору.

При виборі малярного валика, варто звернути увагу не тільки на той матеріал, з якого безпосередньо, і виготовлена ??шубка валика, а й на його безпосередню сумісність з тим лакофарбним матеріалом, з яким Ви збираєтеся працювати. Про те, наскільки стійкий матеріал шубки валика до впливу фарби, можна визначати за нанесеним на неї смужках, тобто, чим їх буде більше, тим матеріал стійкіший по відношенню до агресивних речовин. Крім цього, по смужках можна визначити яким способом вона була виготовлена ??та її заменяемость. У випадку, коли смужки на шубі розташовуються горизонтально, уздовж валика, то значить, що шубка зшита, і її можна замінити. Якщо ж смужки розташовуються вертикально, поперек валика, або навскоси, це означає що шубка клеєна і замінити її не можна. В основному шубки до міді-і міні-валикам клеєні. Такі шубки не довговічні, так як лакофарбові матеріали досить швидко руйнують клей. Валики, виготовлені з клеєними шубками значно дешевше, тому що їх процес виготовлення не такий трудомісткий. Пошиті шубки виготовляються в основному для фасадних, професійних, спеціальних, універсальних валиків. Такі шубки служать набагато довше, і в разі необхідності їх завжди можна замінити на нові.

Варто відзначити і те, що шубки, які в свою чергу найбільш стійкі до дії хімічних речовин виготовлені з поліамідів і поліакрілов, застосовувати їх можна практично для всіх видів лаків і фарб. Поліефіровие шубки підходять лише для аклідних, водоемульсійних і масляних фарб. Шубки з натуральних матеріалів також підходять не для всіх видів фарб.

Що являють собою фактурні валики – це валики для створення фактурних поверхонь. Проводять таких видів валиків досить багато, кожних з них призначається для певного виду роботи з фактурними (текстурними) оздоблювальними матеріалами. За допомогою фактурних валиків досить просто накатати малюнок по вже заздалегідь підготовленій поверхні, також можна отримати покриття під дикий камінь, мармур і т.д.

Що стосується вартості валиків, то вона коливається від 1,5 до 12 – 15 доларів. Залежно від того для яких робіт валик Вам необхідний, хто є фірмою виробником і якість валика.

Рукоятки для валиків або як їх ще називають – верстати, також відіграють важливу роль у проведенні малярних робіт. Вартість рукояток коливається від 1,5 – 15 доларів. Відрізняються вони між собою не тільки за розмірами бюгеля, але ще й по загальній довжині. Є короткі рукоятки близько 30 сантиметрів, середні рукоятки близько 40-45 сантиметрів і довгі більше 50 сантиметрів. Якщо має бути фарбування предмета, який знаходиться дуже високо, то спеціально для цих цілей випускаються рукоятки – подовжувачі, довжина їх варіюється від 0,7 до 4 метрів. Вартість таких рукояток близько 25 – 45 доларів.

Для того, щоб було зручно користуватися валиком, можна придбати, такі предмети як піддон для валика, коштує він близько 0,8 – 2 долари; підставки для валика, їх вартість близько 1,5 – 2 долари і спеціальні скребки, призначені для очищення валика, коштує близько 0,3 долара. Піддон влаштований так, що в ньому є місце, куди слід наливати фарбу і поверхня, яка призначена для попередньої прокатки валика, необхідно це для того, що досягти його рівномірного просочення.

Всі ми не хочемо помилитися в якості того чи іншого інструменту купується для малярних робіт, тому варто звертати свою увагу на наявність у них міжнародного сертифікату якості ISO 9001. Знаючи все це можна сміливо відправлятися в магазин будматеріалів за новим малярським валиком.

Сокири
Викрутки

Залишити коментар. Або два. :-)

Опубліковано в: Інструменти
<