Banner
Banner
Banner

Електричні водонагрівачі

лютого 11, 2012


Для більшого комфорту установка у своїй квартирі або будинку електричних водонагрівачів стало звичайною справою. Так як з гарячим водопостачанням щорічно виникають проблеми, то завдяки наявності водонагрівачів незалежно від того електричні вони чи газові така проблема відпадає сама собою.

Ми більш детально поговоримо саме про електричні водонагрівачі. Що вони собою являють? Це ємність з наявністю нагрівального елемента, який безпосередньо вбудований в систему гарячого водопостачання. Переваги електричних водонагрівачів полягають в тому, що вони прості в монтажі, безпечні у використанні, довговічні, економічні і зручні в управлінні.

Електричні водонагрівачі діляться на два види – це накопичувальні водонагрівачі (бойлери) і проточні. Принцип роботи проточного водонагрівача полягає в тому, що вода набуває потрібну температуру дуже швидко, під час того як проходить через нагрівальний елемент, електроенергія в даному випадку споживається тільки тоді, коли Ви користуєтеся гарячою водою. Що стосується накопичувальних водонагрівачів, то тут принцип роботи трохи інший, вода спочатку накопичується в даній ємності, і тільки потім нагрівається до потрібної температури.

Що являє собою поточний водонагрівач – це невеликого розміру камера, з розташованим всередині неї нагрівальним елементом досить великої потужності – ТЕН. Він у свою чергу забезпечує нагрів води, яка проходить через нього, за рахунок споживання електрики.

Перевагою цього виду електричного водонагрівача є те, що він моментально нагріває воду, але це в деякій мірі є і його недоліком. Так як для того що б за невеликий проміжок часу нагріти до необхідної температури воду потрібна досить велика електрична потужність – 5 – 25 кВт, а це в свою чергу неекономічне енергоспоживання. Такого виду водонагрівачі ні в якому разі не можна встановлювати в квартирах мають однофазне електроживлення, так як воно розраховане лише на 2,5 кВт.

Але даний водонагрівач без особливих зусиль буде забезпечувати Вам максимальну зручність та комфорт у вигляді безперебійної подачі гарячої води.

Необхідно врахувати і те, що для проточних водонагрівачів необхідний стабільний напір води, інакше в іншому випадку він буде не в змозі працювати. Отже, цей вид водонагрівачів не рекомендується встановлювати на верхніх поверхах багатоповерхових будинків, тому що натиск води там нестабільний.

Що являє собою електричний накопичувальний водонагрівач (бойлер) – це велика ємність, об’ємом від 10 до 500 літрів, за своїм принципом роботи схожа з термосом. Усередині даного виду водонагрівача знаходиться внутрішній бак, який в свою чергу відділений шаром теплоізоляції зробленого з пінополіуретану, мінеральної вати або ж поліуретану.

Що б нагріти воду в даному випадку використовується один мул два електричні ТЕНу. При наявності двох ТЕНів з’являється можливість регулювання швидкості, необхідної для нагріву бойлера, залежно від ситуації, що склалася. Для того, щоб у бойлері підтримувалася встановлена ??температура води, він оснащений термостатом. Працює такий електричний накопичувальний водонагрівач від електромережі 220 В.

Переваги такого виду електричних водонагрівачів полягає в тому, що електроенергія споживається економно. Його недолік – це те, що вода нагрівається тривалий час і в основному такі водонагрівачі мають великі розміри. Електричні накопичувальні водонагрівачі випускаються як в настінному виконанні, так і в підлоговому. Крім цього є горизонтальні і вертикальні моделі водонагрівачів. Тому якщо Ваш вибір припав на даний вид водонагрівачів, то його вибір не створить Вам зайвих турбот.

При покупці електричного накопичувального водонагрівача варто орієнтуватися на його основний показник – ємність. Що б визначити яким обсягом водонагрівач Вам потрібен необхідно врахувати те, що витрата гарячої води для прийняття душу однією людиною становитиме близько двадцяти п’яти – тридцяти літрів. Для миття посуду та інших господарських потреб витрачається близько десяти – п’ятнадцяти літрів гарячої води на день.

Не варто забувати і про те, що накопичувальний водонагрівач вимагає технічного обслуговування, тобто час від часу його нагрівальні елементи необхідно очищати від вапняного нальоту, який утворюється з-за поганої якості води, а так само необхідно робити заміну магнієвого анода , який в свою чергу запобігає від корозії внутрішнього бака.

В основному на нашому ринку можна знайти таких виробників електричних водонагрівачів як Китай, Росія, Україна, Італія, Франція-Україна, Ізраїль, Німеччина, Швеція. Ціни на електричні обігрівачі залежать безпосередньо від країни виробника, фірми та обсягу самого водонагрівача. Так, наприклад, електричний накопичувальний водонагрівач Elektrolux (Швеція), обсягом тридцять літрів коштує близько 107 доларів, обсягом п’ятдесят літрів – 134 долара. Водонагрівач фірми Atlantic (Франція-Україна) обсягом сто літрів – 135 доларів, «Термекс» (Росія) обсягом тридцять літрів – від 135 доларів і т.д.

Прийшовши до рішення про придбання електричного водонагрівача, порадьтеся з фахівцем , який водонагрівач найкращим чином підійде Вам, яку суму грошей Ви готові за нього заплатити, для яких цілей він Вам необхідний і тільки після цього сміливо йдіть в магазин.

Все про столярному інструменті
Як вибрати шуруповерт

Залишити коментар. Або два. :-)

Опубліковано в: Інструменти
<