Banner
Banner
Banner

Диски пиляльні по дереву та металу, твердосплавні пиляльні диски, поради щодо вибору та заточенню

лютого 27, 2012


У наш час проводиться і випускається багато різних видів пильних дисків. Існують диски з твердосплавними напайками і без них, призначені для розпилювання різних видів металів, каменю, пластмас і деревини.

Для розпилювання деревини краще підійдуть диски зі змінними зубами типу АТВ. Для поздовжнього і поперечного розпилу твердого та м’якого дерева застосовують диски з невеликою кількістю зубів. Пильні диски по дереву , які мають середню число зубів ідеально підійдуть для різання твердих і м’яких порід дерева, а також дерева з покриттям. Диск, який має велику кількість зубів підійде для універсального використання, як по твердому, так і по м’якому дереву, а також для найбільш чистого зрізу дерева з покриттям і панелей.

Для різання металу і його сплавів застосовуються диски по металу. Основним складом дисків пильних по металу є армована склосітка. Диск має калібровану втулку по посадковому отвору, яка підвищує його міцність, а також забезпечує безпеку при відрізних роботах. Диски для різання металу можуть використовуватися на стаціонарних верстатах, пневматичних, бензинових, а також на ручних електричних машинках. Пильні диски по металу використовуються в будівництві, металургії, машинобудуванні і багатьох інших галузях промисловості.

Існують також диски Кеніг з напайками з твердого сплаву. Вони застосовуються для різання дерева твердих порід, пластика, тонкого металу, легко розпилює ліпший в дереві цвях і продовжує свою роботу. Але зріз від твердосплавних пильних дисків виходить не дуже чистим, і навіть трохи кошлатим. Такі диски дозволяють добре пиляти дерево з цвяхами, пластик і т.п., завдяки позитивному (по ходу обертання диска) куті заточування зубів. Для жерсті і міді краще підійде негативний (проти ходу обертання диска) кут зубів.

При виборі пильного диска варто звернути увагу на напрямок шліфування диска, воно повинно розходитися колами від посадкового кільця диска. У хорошого диска повинна бути лазерна напис, а не зроблена фарбою, яка з часом зітреться. Велику роль відіграє і геометрія заточування зубів. Вона впливає на швидкість і якість зрізу. Існує плоска заточка, що чергується нахил зубів і прямої зуб. Плоска заточка застосовується в теслярських роботах. Чергується нахил заточок підходить для чистого поперечного різу. Трапецієвидна пряма заточка призначена для розпилу ЛДСП, кольорового металу і пластика.


Пістолети для монтажної піни
Малярні валики

Залишити коментар. Або два. :-)

Опубліковано в: Інструменти
<