Banner
Banner
Banner

Підземна гідроізоляція. Види і застосування

лютого 27, 2012


На відміну від покрівлі гідроізоляція підземних споруд, як правило, прихована масивними елементами конструкції, засипками, покриттями та іншими елементами, значно ускладнюють її огляд і ремонт, а часто роблять їх абсолютно неможливими. Це висуває високі вимоги до довговічності і надійності гідроізоляції, а також до якості проведених робіт.

Підземна гідроізоляція піддається трьом типам впливу. Це омивання без тиску, гідростатичний тиск і капілярний підсос. Даним впливів відповідають і три типи гідроізоляції.

Перший – це протівонапорная гідроізоляційний захист. Вона наноситься із зовнішнього боку, де можливий вплив води, коли фундамент знаходиться у водоносному шарі. Безнапірна гідроізоляція укладається для надання протидії фільтраційної вологи, а також в підлогах з дренажем і перекриттях промислових споруд, де протікають сирі технологічні процеси. І третій тип – Протикапілярну гідроізоляція. Вона наноситься на ділянках капілярного підйому води і призначена для захисту від грунтової вологи.

Залежно від функціональних вимог допустимої вологості приміщень визначається конструкція гідроізоляції. Це ступінь водопроникності, паропроникності, довговічності і водостійкості. На вибір типу і матеріалу впливають і інші фактори – можливості виконавця робіт, темпи їх виробництва, сезонні умови і т. д.

Залежно від вологості приміщення діляться на три категорії: сухі, сирі та мокрі. Якщо огороджувальні конструкції знаходяться нижче рівня підземних вод, то необхідно використовувати найбільш стійкі до появи тріщин і воді матеріали. Це бетон і залізобетон. Можна використовувати і цементний камінь, але він не є абсолютно водонепроникним. У підвалах будинків повинна в обов’язковому порядку укладатися Протикапілярну гідроізоляція навіть при відсутності грунтових вод.

Існують самі різні методи укладання гідроізоляції. Коротко зупинимося на найбільш основних. Почнемо з найбільш часто застосовується, оклеечной гідроізоляції. Вона виконується з рулонних або листових матеріалів заводського виготовлення. Це бітумні матеріали, ПВХ мембрана, композитні матеріали і т. д. Цей вид гідроізоляції відрізняється високою еластичністю.

Штукатурна гідроізоляція має меншу рухливість і більшу товщину покриття в межах від 6 до 50 мм. Даний тип ізоляції створюється на основі пневмобетонов, мастик (гарячих і холодних), торкретрастворов і т. д.

З металевих або полімерних листів влаштовується жорстка листова гідроізоляція. До огороджувальної конструкції вони кріпляться за допомогою зварювання, шурупів, дюбелів та інших кріпильних виробів.

Далі йде фарбувальна гідроізоляція, яка виконується нанесенням рідких або пастоподібних матеріалів, що утворюють плівку в процесі висихання. Для цього використовуються малярні пензлі, шпателі, фарбопульти та інші інструменти і пристосування. Для підвищення міцності полімерні і бітумні покриття армуються металевим сітками, склотканиною та іншими матеріалами.

І завершує цей перелік глиняна гідроізоляція. В її основі покладено властивість жирних глин витримувати значний напір води до певного порога. Якщо глиняна гідроізоляція наноситься з зовнішньої частини, то створюється ефект закупорювання пір бетонної конструкції, що робить її умовно непроникною.


Гідроізоляція фундаментів бітумною мастикою
Гідроізоляція балкона

Залишити коментар. Або два. :-)

Опубліковано в: Гідроізоляція
<