Banner
Banner
Banner

Гідроізоляція фундаменту своїми руками

лютого 27, 2012


Добре відомо, що грунтові, дощові і капілярні води можуть проникати в фундамент будь-якої будівлі, підточуючи його, сприяючи просідання будівлі та його деформації. Для захисту житлових і нежитлових будівель від накопичення вологи після зведення фундаменту проводять його гідроізоляцію. Це найважливіший етап будівництва, без якого не може бути гарантована міцність споруди.

При будівництві житлового будинку може бути здійснена гідроізоляція фундаменту своїми руками без залучення фахівців. Не можна сказати, що це просте і швидке захід, не потребує ніяких знань і досвіду. Однак, дотримуючись деякі правила і певну послідовність процесу, можна справитися і самостійно.

При влаштуванні кам’яного або цегляного фундаменту висота, на якій укладається гідроізоляція, становить 15-25 см над рівнем землі. Якщо ж підлога буде покладений на балки, то гідроізоляція фундаменту прокладається на рівні 5-15 см нижче рівня балок. У будівництві існує кілька способів ізолювати фундамент від проникнення вологи. Враховуючи технічні особливості будівлі та її фундаменту, можна підібрати і відповідний спосіб.

Спосіб гідроізоляції фундаменту № 1

В даному варіанті гідроізоляція фундаменту своїми руками передбачає наявність ями в п’ятдесяти сантиметрах від нього. Глибина і ширина ями становить приблизно 30-30 см. Викопавши яму, в неї насипають і добре утрамбовують глину. Після цього яму засипають щебенем (фракція 5-20 мм) і коткують катком. Каток може бути навіть «дитячим», він відмінно підійде для цих цілей. Після укочування яму заливають розчином з бетону, у який доданий щебінь, пісок і цемент (3:2:1). Наприкінці щоб уникнути розтріскування поверхню железнят.

Спосіб гідроізоляції фундаменту № 2

Спочатку укладають шар розчину цементу (1:2), товщина якого 2-3 см. Після вирівнювання і залізнення цементний шар покривають руберойдом. Наступними двома-трьома шарами буде мастика. Їх сумарна товщина повинна бути в межах 10 мм. За цими шарами слідують декілька шарів берести, яку клеять за допомогою соснової клейової смоли. Зверху ще раз настеляється близько 150 мм руберойду (з нахлестом).

Для дерев’яного будинку знадобиться додатково обробити низ вінців антисептичним засобом. Порожнечі можна закрити керамзитом, товщина якого може складати 400 мм.

Спосіб гідроізоляції фундаменту № 3

Така гідроізоляція фундаменту своїми руками є горизонтальною і має на увазі ряд варіантів. Якщо будівництво проходить на грунті без надлишку вологи, то фундамент можна всього лише обробити бітумним матеріалом, що складається з двох шарів. В іншому випадку для ізоляції фундаменту від вологи буде необхідно обклеїти його гідроізоляційними рулонними матеріалами. Поверхня попередньо готується, а матеріали скріплюються за допомогою рідкої мастики.

Для більш надійного здійснення гідроізоляції фундаменту, перед його закладкою слід покласти шар щебеню, заздалегідь просочивши його бітумом. Ще кращого ефекту від гідроізоляції можна домогтися, якщо замість бітуму використовувати рідке скло. Цей матеріал в порівнянні з бітумом трохи дорожче, зате його надійність значно вище.

До сучасних способів гідроізоляції відноситься обробка фундаменту спеціальними високотехнологічними матеріалами. Гідроізолюючий матеріал здатний проникати в самі віддалені ділянки фундаменту і заповнювати всі пори і тріщини, поступово крісталлізуясь. У підсумку фундамент надійно захищений від попадання вологи і не має пустот, в які вона може проникнути.


Гідроізоляція фундаментів бітумною мастикою
Гідроізоляція балкона

Залишити коментар. Або два. :-)

Опубліковано в: Гідроізоляція
<