Banner
Banner
Banner

Гідроізоляція фундаментів бітумною мастикою

лютого 27, 2012


Фундамент – основна складова частина, опора будь-якої будівлі, тому одним з головних умов довгого його використання є створення захисної основи, яка забезпечить цілісність будинку і не допустить його передчасного руйнування. Це досягається за допомогою проведення гідроізоляційних робіт. Стіни та підлога підвалів необхідно вберегти від вогкості, яка утворюється в результаті просочування через шар грунту грунтових вод та вологи, а також від частих перепадів температури повітря. Зазвичай гідроізоляція фундаментів проводиться дорожнім бітумом, але краще віддати перевагу бітумної мастики.

Бітумна мастика – це речовина, що отримується шляхом змішування нафтових бітумів з наповнювачем і масними розчинниками. Мастика за способом виготовлення і властивостями дуже схожа на клей, але, на відміну від нього, має підвищену в’язкість. За рахунок присутності в складі олійних розчинників, мастика легко наноситься і швидко вбирається в бетон і інші підстави.
Бітумна мастика зберігає еластичність і після висихання, вона стійка до низьких температур, проявляє стійкість до УФ-випромінювання, не тріскається і не твердне, надійно захищає від вогкості, освіти цвілі і грибка. Для кращого зчеплення з поверхнею бітумну мастику можна нагріти і, якщо це необхідно, розбавити гасом або уайт-спіритом. А для збільшення міцності фундаменту, його попередньо слід обробити бітумної грунтовкою.

Щоб бітумна мастика надійно зберігала міцність основи, необхідно чітке виконання основних етапів роботи з цим гідроізоляційним матеріалом:

1) підготовка основи (кладуть шар цементу, вирівнюють і сушать, потім настилають один шар руберойду);

2) нанесення мастики (речовина наноситься в два контрастних шару, що забезпечує видиме якість роботи – при просвічуванні нижнього шару слід провести додаткову обробку поверхні, повторне нанесення здійснюють тільки після повного висихання попереднього шару);

3) проміжні шари (наклеюють 2-3 шари бересту на гарячу соснову смолу, а потім зверху настилають ще два шари руберойду внахлест);

4) вторинне нанесення мастики (2 шару завтовшки 1-2 мм).

Якщо гідроізоляція фундаментів проведена з порушенням правил застосування, то на поверхні з’являться дефекти, такі як тріщини, відставання і здуття. Це відбувається тоді, коли бітумна мастика нанесена на сиру або неочищену поверхню. У цьому випадку ділянки з видимими дефектами розчищають і сушать, а тільки потім знову покривають мастикою.

При виконанні роботи слід враховувати, що бітумна мастика призначена для роботи при температурі +5 – +40? C, причому, чим нижче температура, тим довше вона сохне (в середньому від 6 до 24 годин). Якщо гідроізоляція фундаментів виконується при мінусових температурах, то в мастику необхідно додати акселератор А3000 для полімеризації в співвідношенні 1 кг речовини на 25 кг бітумної мастики.

Бітумна мастика є хорошим гідроізоляційним матеріалом, що забезпечується стабільністю і незмінністю її якостей навіть при частій зміні вологості і температури, тому цей гідроізоляційний матеріал можна застосовувати в різних кліматичних зонах.


Гідроізоляція фундаментів бітумною мастикою
Гідроізоляція балкона

Залишити коментар. Або два. :-)

Опубліковано в: Гідроізоляція
<