Banner
Banner
Banner

Як вибрати розетку?

квітня 18, 2012


При проведенні ремонту завжди хочеться кардинально поміняти все, починаючи від старих шпалер і закінчуючи розетками та вимикачами. Але якщо зі всякими декоративними та оздоблювальними матеріалами і декоративними елементами все зрозуміло, то при виборі розеток може виникнути досить багато труднощів, адже сьогодні в спеціалізованих магазинах представлені різноманітні види розеток  дивлячись на які, можна відразу ж вибрати якусь одну.

Перше, що необхідно знати перед тим як вибрати розетку , так це те, що поспіх в такому процесі не вітається, адже, як кажуть, «поспішиш – людей насмішиш». Для початку потрібно з’ясувати, яка саме розетка потрібна – якщо вона необхідна для установки поза приміщенням, то краще всього вибрати зовнішню електророзетку, якщо ж планується облаштування електромережі всередині приміщення, то, природно, слід вибирати внутрішню розетку.

Варто зазначити, що крім вищевказаного параметра, при виборі розетки варто приділити увагу ще деяким аспектам, які на багато що впливають:

  • Маркування. Даний параметр говорить про те, що розетка йде із заземленням або без. Як правило, маркування сучасних розеток складається з літерного і ціфрового коду, в якому букви позначають тип підключення приладів (потребують чи не потребують заземлення), а цифри спеціальний показник охорони електроприладів.
  • Тип підключення. За таким параметру всі існуючі на сьогоднішній день розетки можна розділити на одинарні, спарені. Єдиний виняток становлять п’ятірні розетки, які можна знайти в розділі мережеві розетки АББ на відповідному сайті компанії. Варто відзначити, що найбільш зручними в роботі прийнято вважати одинарні розетки, але ніхто не стане заперечувати, що саме встановивши п’ятірні можна підключити відразу всі необхідні електроприлади (особливо гарні такі розетки при підключенні комп’ютера і всієї периферії пристроїв).
  • Матеріал контактів. Даний параметр дуже важливий для кожної розетки, адже саме він визначає тривалість її життя. Найбільш «довгоживучими» контактами на сьогоднішній день прийнято вважати контакти, виготовлені з міді та її сплавів, так як саме вони можуть прослужити вірою і правдою не один рік.


Вимикачі світла
Правильна установка електричних розеток

Залишити коментар. Або два. :-)

Опубліковано в: Електрика
<