Banner
Banner
Banner

Розводка електропроводки в квартирі

квітня 24, 2012


Першим кроком до проведення розводки електропроводки в квартирі є складання проекту. В такому проекті вказується розташування всіх складових електропроводки.

Дуже важливим аспектом, який повинен обов’язково бути врахований в плані-проекті електропроводки, є зручність розташування різних розеток, вимикачів, а також забезпечити до них вільний доступ для експлуатації. Такий пункт повинен бути обов’язково дотриманий, тому що рано чи пізно будь-яка розетка може зламатися і зажадати ремонту.

Як правило, всі проводи в квартирі ховаються в спеціальні розподільні коробки, а вже потім з таких приладів вони розходяться по всьому приміщенню.

Щоб розвести дроти з коробок необхідно підготувати стіни і стелю:

  • Для початку на стіні необхідно намалювати шлях пролягання проводки до розеток і вимикачів. Після нанесення такого малюнка, необхідно за допомогою шліфмашинки з алмазним кругом прорізати поглиблення в стіні, такої ширини, щоб туди помістився провід.
  • Для розеток і вимикачів необхідно спеціальною коронкою з победітовим зубом вирізати поглиблення для коробок, а після прикріпити за допомогою шурупів вимикач або розетку.
  • Якщо необхідно замінити проводку люстри або плафона, то для цього необхідно виконати наступні дії:
  • Як правило, на стелі лежать пустотілі плити, в яких необхідно просвердлити перфоратором порожнечі, за якими необхідно прокласти дроти.
  • Тепер необхідно закріпити розподільні коробки. Для цього необхідно підготувати отвори під коробки, на відстані приблизно 10-15см. Після чого, в таких коробках можна з’єднувати проводи від люстри і від проводу, який йде від лічильника.

Ось так дотримуючись цих кількох правил можна легко провести розводку електропроводки в квартирі .

 

Ремонт електропроводки в квартирі
Монтаж прихованої проводки

Залишити коментар. Або два. :-)

Опубліковано в: Електрика
<