Banner
Banner
Banner

Правила монтажу електропроводки

квітня 18, 2012


Сьогодні без такого блага як електропостачання не обійтися, тому при будівництві нового будинку або заміні електропроводки в старому, необхідно обов’язково дотримуватися кількох основних правил монтажу електропроводки .

Для початку необхідно обов’язково розробити план, за яким буде розгалужуватися проводка по всьому будинку. Такий документ значно спростить процес прокладання проводів, а також дозволить забезпечити хорошу електробезпеку.

Основними правилами монтажу електропроводки є:

  • електролічильники, розподільні коробки, розетки і вимикачі повинні обов’язково розташовуватися в доступних для обслуговування місцях, а їх струмопровідні частини повинні бути обов’язково закриті.
  • Вимикачі повинні розташовуватися на висоті не менше 1,5 м над рівнем підлоги і так, щоб двері їх не закривали.
  • Розетки повинні бути встановлені на висоті не менше 50мм над рівнем підлоги. Максимальна кількість розеток на кожні 6 кв. метрів приміщення не повинні перевищувати трьох.
  • Провід можна прокладати тільки за прямими горизонтальним і вертикальними лініям. Має також бути позначено точне розташування такої проводки для того щоб уникнути її ушкоджень під час свердління стін або забивання в них цвяхів.
  • Всі з’єднання проводів повинні обов’язково проводитися тільки в спеціальних сполучних коробках.
  • З’єднання  заземлюючих і нульових проводів можна робити тільки за допомогою зварювання. Підключення таких проводів до побутових приладів виконується тільки болтами.

Металеві корпуси різноманітних стаціонарних електроприладів обов’язково необхідно заземлити. Для цього від квартирного щитка необхідно прокласти окремий провід, який в перетині буде рівний перетину фазного проводу.

 

Як встановити розетку
Як поміняти розетку

Залишити коментар. Або два. :-)

Опубліковано в: Електрика
<