Banner
Banner
Banner

Монтаж прихованої проводки

квітня 19, 2012


Одним з найважливіших етапів ремонту в будинку є монтаж електропроводки.

На сьогоднішній день існує два основних види проводки: відкрита і прихована і в даній статті ми поговоримо саме про другий вид  – про приховану електропроводку.

Прихована електропроводка тому й називається прихованою, що ховається в стіні, а поверху закладається оздоблювальними матеріалами.

Приступати до монтажу прихованої проводки  слід обов’язково перед проведенням фінішних оздоблювальних робіт (перед поклейкою шпалер, фарбуванням стін). Перед початком будь-яких монтажних робіт необхідно обов’язково скласти план-схему розводки, на якому буде вказано місцезнаходження всіх електроточок і місце пролягання проводки. Не важливо хто або що є джерелом електроенергії у вашому будинку, будь то сонячні батареї або місцева електростанція.

Монтаж прихованої проводки  слід починати з довбання спеціальних борозен (штроби) в стіні (це можна зробити перфоратором із спеціальною насадкою лопатка або їжак болгаркою). Для того щоб після установки проводка надійно трималася в отриманих канавках, потрібно використовувати спеціальні петлі для проводів (дюбель-хомути).

Для монтажу розеток і вимикачів, в стіні необхідно виконати для них спеціальні поглиблення, для чого можна використовувати перфоратор або спеціальний бур для розеток. Якщо ви хочете встановити декілька розеток в одній рамі, то необхідно буде відбити горизонтальну лінію, за допомогою якої ви відзначите всі центри розеток.

Після того як отвори під розетки готові, їх необхідно трохи змочити водою (це створить більше зчеплення ніші з підрозетниками) і можна встановлювати в них коробку.

Аналогічно розеток монтуються і розгалужувальні коробки, єдина відмінність в тому що для таких коробок глибина отвору не надто велика. Також, потрібно враховувати той факт, що кришка такої коробки не повинні виступати зі стіни, але в той же час не викликати труднощів при відкриванні.

Види електролічильників
Електромонтажні роботи в будинку

Залишити коментар. Або два. :-)

Опубліковано в: Електрика
<