Banner
Banner
Banner

Установка газового лічильника у квартирі, види лічильників, необхідні документи

лютого 27, 2012


За всю історію використання природних ресурсів тільки в наш час усвідомили, що їх кількість не нескінченно і необхідно контролювати їх витрату. Закономірно, що ціна ресурсів стала рости, особливо ціна природного газу. А найпершим кроком до економії, як відомо, є облік. Саме для цієї мети і встановлюються лічильники. Причому, економія очевидна. Після установки газового лічильника у квартирі ваш щомісячний платіж за газ скорочується приблизно на 30%, а витрати на покупку і установку лічильника окупаються за 3-4 місяці.

Газові лічильники класифікуються за обсягом споживаного газу на годину. Тому, перш ніж зайнятися установкою газового лічильника у квартирі , необхідно розуміти, який саме лічильник вам потрібен. Для цього потрібно підсумувати витрати газу кожного газового приладу. Наприклад, газова плита на 4 конфорки витрачає 1,56 м3 / ч (метрів кубічних на годину), газова колонка – 2,5 м3 / ч і т.д. Отримане значення і вкаже вам, який лічильник краще придбати.

За принципом дії лічильники газу поділяються на чотири групи: вихрові, турбінні, ротаційні і мембранні. Саме мембранні газові лічильники встановлюють в квартирах і житлових будинках, оскільки вони розраховані на використання абонентом невеликого обсягу газу. Для зручності користувачів випускаються моделі лічильників з правобічної і лівобічної подачею газу.

Перш ніж займатися установкою газового лічильника у квартирі необхідно підготувати наступні документи:

 • документ, що підтверджує право власності і техпаспорт (якщо квартира приватизована);
 • ордер на вселення та довідку з ЖЕКу про склад сім’ї із зазначенням власника, а також копію плану квартири з печаткою балансоутримувача (якщо квартира не приватизована);
 • дозвіл на установку лічильника, видане балансоутримувачем будинку;
 • Ксерокопія та оригінал паспорта та ІПН власника квартири.

 • Про що потрібно пам'ятати при покупці кондиціонера
  Устаткування для громадського харчування: принципові помилки

  Залишити коментар. Або два. :-)

  Опубліковано в: Для будинку
  <