Banner
Banner
Banner

Термометри в сучасному світі

лютого 27, 2012


Термометр – прилад для вимірювання температури. Принцип роботи заснований на зміні обсягу речовини, що входить до складу чутливого речовини вимірювального приладу. Це явище вперше спостерігали середньовічні вчені на чолі з Галілео Галілеєм. Саме тоді і з’явився перший прилад для вимірювання температури, який був названий термометр.

У сучасному світі існують різні види термометрів. Залежно від галузі застосування і чутливого елемента виділяють різні підвиди.

Рідинні. У першу чергу це ртутні термометри і різні спиртові. В якості чутливого елемента в них виступає рідина. Рідина поміщена в корпус з прозорого матеріалу, найчастіше скла. На корпус наноситься шкала з температурними показниками. Залежно цілі застосування шкала може бути як в градусах за Цельсієм, так і в градусах за Фаренгейтом. Професійні лабораторні термометри, як правило, мають обидві шкали. Ціна поділки шкали може мати різні показники в залежність від області, де він буде експлуатуватися. Медичний має ціну поділки шкали в 0,1 градус Цельсія.

Рідинні термометри знайшли широке застосування в медицині, так само їх використовують для вимірювання температури різних середовищ і в лабораторіях.

Біметалічні. В основі чутливого елемента біметалічного термометра (або механічного) лежить особлива спіраль, яка складається зі сплаву двох металів. Найчастіше – це мідь і платина. Під впливом перепаду температур ця спіраль деформується, тобто змінює свою форму і об’єм. Саме ця властивість сплаву двох металів і лежить в основі механізму визначення температури. Особливим чином ця спіраль приєднана до стрілки, яка, рухаючись за шкалою, вказує температуру навколишнього середовища. Чутлива до змін температури біметалічна спіраль укладена в корпус округлої форми. Круглий корпус дуже зручно прикріплювати до будь-якої поверхні приміщення, де необхідно провести вимірювання температури. Для вимірювання температури в системі водопостачання до таких термометрів додаються спеціальні гільзи. За допомогою цих гільз прилад приєднується до труб, по яких тече вода, температуру якої необхідно заміряти. Біметалічні прилади найчастіше є технічними вимірниками, і використовуються в самих різних галузях виробництва. Так само вони експлуатуються для контролю температури в системах газифікації, водопостачання і в інших областях комунального господарства.

У зв’язку з широким спектром областей, в яких необхідне застосування приладів для вимірювання температури, продаж термометрів здійснюється повсюдно, як оптова, так і роздрібна.


Про що потрібно пам'ятати при покупці кондиціонера
Устаткування для громадського харчування: принципові помилки

Залишити коментар. Або два. :-)

Опубліковано в: Для будинку
<