Banner
Banner
Banner

Стиль хай-тек в дизайні сучасної кухні

лютого 24, 2012


Якихось 20-30 років тому про стиль хай-тек навіть не чули, не кажучи вже про те, щоб застосовувати високі технології щодо оздоблення кухні.

Затишний міщанський образ радянських кухонь здавався єдино вірним і був характерний практично для всіх. Але саме поняття «високі технології» перевернуло не лише загальну картину світу, а й суб’єктивне ставлення до багатьох речей кожної людини окремо.

Якщо розглядати стиль хай-тек в концепції інтер’єрного дизайну, то він буде своєрідним викликом застарілої моделі життєдіяльності міської людини, в якій для комфортного існування потрібно вчиняти певні зусилля або витрачати чимало часу. Саме цей стиль покликаний полегшувати побут міського жителя за допомогою багатофункціональної побутової техніки і меблів.

Сучасна меблі для кухні в стилі хай-тек є продовженням дизайну інтер’єру в аналогічному стилі. Це означає, що матеріали, які використовуються для обробки стін, підлоги і стелі, повинні гармонійно поєднуватися з меблями і технікою. Типовими для даного стилю матеріалами є пластик, метал (алюміній або нержавіюча сталь) та скло. Причому скло використовується по максимуму.

Актуальні для стилю хай-тек скляні мийки, стільці та столи, стійки, значних розмірів вікна та ін). Метал при цьому нерозривно доповнює скло. Наприклад, у скляного стола і стільців ніжки зазвичай виконані з глянсового металу. Поширена також імітація під дерево або натуральний камінь, хоча ці матеріали не є характерними для стилю хай-тек.

Що стосується форм і кольорів, то меблі в стилі хай-тек не передбачає плавності і теплоти. Швидше тут будуть доречні чіткі лінії, прямі кути і холодні, чисті відтінки. Фантазійні форми, якщо використовуються, то більше нагадують шедеври дизайнерів авангардистів. Колір цього стилю не є основним акцентом дизайну, він більше підкреслює функціональність техніки і меблів. Практично завжди це відтінки сірого, металік, білий, синій і чорний. Багатобарвність тут недоречно, допустимо поєднання двох кольорів, близьких за гамою.

Тим, хто бажає оформити свою кухню в стилі хай-тек слід врахувати, що цей стиль геть заперечує концепцію близькості людини до природи. Це трохи жорсткий, холодний і раціональний стиль. І якщо вам до душі світлі, теплі кухні з вовняними килимками на підлозі і романтичними вазочками на столах, то прогресивний стиль хай-так вам навряд чи підійде. А ось для тих, хто мобільний, любить комфорт та цінує свій час, цей стиль обов’язково припаде до душі.


Декорування скла
Дизайн гардеробної

Залишити коментар. Або два. :-)

Опубліковано в: Дизайн
<