Banner
Banner
Banner

Стельовий дизайн

лютого 24, 2012


Навряд чи хто-небудь стане заперечувати, що вигляд стелі є одним з елементів, що визначають вид інтер’єру в цілому. Тому будь-який дизайнер, розробляючи дизайн-проект квартири або офісу, приділяє питанню оформлення стельової області велика увага.

Найпростіші варіанти, безперечно – фарбування водоемульсійними фарбами або обклеювання шпалерами. Але ці варіанти не настільки цікаві з точки зору створення оригінального і красивого дизайну інтер’єру. Існують інші варіанти і технологічні прийоми, що дозволяють надавати верзней частини квартири набагато більш ефектний вигляд.

На перший погляд, ідеальним рішенням є облицювання декоративною плиткою, яка найчастіше виготовляється з пінопласту. Вона приклеюється до стелі спеціальним клеєм. Відмінною особливістю такого методу є його простота. Може здатися, що для його втілення в життя не обов’язково залучати майстрів – все можна зробити і самому.

Але на практиці все не так вже просто. По-перше, площина для наклеювання плитки повинна бути ідеально рівною. А підготувати таку рівну поверхню – процес досить трудомісткий і не простий. По-друге, якість наклеювання залежить і від навичок, і від якості самого клею. Так що результат самостійного приклеювання пенопластовой плитки може і не надто прикрасити інтер’єр Вашої квартири. До того ж, якщо у Ваші плани входить надання стелі будь-якого відтінку, крім білого, то слід врахувати, що пінопласт погано піддається фарбуванню.

Інше рішення для додання верхній області квартири оригінального і естетичного вигляду – натяжні стелі. Самому їх не виготовиш, і до того ж це задоволення досить дороге, але зате вони не тільки красиві, але і дуже практичні. Технологія виготовлення НТАК конструкції передбачає монтаж по периметру приміщення каркаса, на який натягається спеціальний матеріал на основі вінілу.

Такий спосіб не вимагає вирівнювання основної поверхні і здатний приховати її дефекти. Зовнішній вигляд вінілового матеріалу дуже привабливий, до того ж він може бути різних кольорів. Якщо, раптом, Вас затоплять сусіди зверху, то стеля не буде зіпсований – воду, проникла в простір між основним і натяжним каркасом, можна просто злити.

Відомі й численні варіанти підвісних стель, що вмонтовуються на каркасі з окремих елементів. Вони теж не вимагають підготовки основної поверхні і здатні маскувати її дефекти.

Верхня область квартири незмінно асоціюється з освітленням. Адже найпомітніші освітлювальні прилади найчастіше розташовуються зверху, будь то люстра або плоский світильник, або навіть точкові світильники. Освітлювальні прилади повинні обов’язково гармоніювати із зовнішнім виглядом квартири і технологічно поєднуватися з її конструкцією. Так, до натяжній стелі підходить легка люстра. А в підвісних стелях дуже добре виглядають вбудовані точкові світильники.

Прихильникам романтичного дизайну інтер’єру різні конструкції та варіанти оформлення верхньої області квартири дають багаті можливості втілення своїх задумів. Наприклад, за допомогою сучасної техніки можна організувати ефект «зоряного неба» так, щоб лампочки-зірочки мерехтіли, як справжні зірки, з різною яскравістю, а при бажанні і різними кольорами.

Існують спеціальні набори елементів, клеяться до стелі і володіють здатністю фосфоресцировать при виключенні світла в кімнаті ще протягом як мінімум півгодини. Вони виконуються у формі зірок або комет і прекрасно підходять для прикраси в дитячій кімнаті.

Само собою зрозуміло, що існують і багато інших способів створити стелі, які б представляли собою оригінальний елемент інтер’єру будь-якого типу і будь-якого стилю. Вони вимагають певних витрат, але найголовніше – вони вимагають уяви і творчої фантазії. Зверніться до фахівців для складання дизайн-проекту , а потім до майстрів-будівельників, щоб втілити в життя свої найсміливіші задуми.


Декорування скла
Дизайн гардеробної

Залишити коментар. Або два. :-)

Опубліковано в: Дизайн
<