Banner
Banner
Banner

Перепланування однокімнатної квартири, в панельному будинку, узгодження, проект та дозвіл на перепланування

лютого 24, 2012


Перепланування однокімнатної квартири це найскладніша задача навіть для досвідченого дизайнера. Головна проблема при переплануванні однокімнатної квартири – брак площі. Саме боротьбі за ці квадратні метри зазвичай і присвячується більшість дизайнерських проектів. Але, напевно, ще складніше проводити перепланування однокімнатної квартири в панельному будинку, де, в силу особливостей конструкції, не можна чіпати несучі стіни і можливостей для перепланування набагато менше.

Перепланування однокімнатної квартири в панельному будинку, дозвіл і проект

Квартири в панельних будинках, незважаючи на невдалість планування, тісні коридор, кухню та санвузол, користуються найбільшим попитом на ринку житла й через меншої вартості. Багато нові власники таких квартир хотіли б покращити умови проживання, але який ремонт не затівав, але збільшити кухню можна хіба що візуально, а квадратні метри не додадуться. Ось тут і виникає бажання провести перепланування.

Перепланування однокімнатної квартири, узаконення перепланування
перепланування однокімнатної квартири в двокімнатну, вартість
Скільки коштує перепланування однокімнатної квартири

Найпоширеніші варіанти перепланування таких квартир – розширення кухні, об’єднання ванної кімнати і санвузла, приєднання коридору до кімнати або санвузла або ж навпаки розширення його до повноцінної передпокою з гардеробної. Скільки коштує перепланування квартири, буде залежати саме від вибору варіанта перепланування.

Найбільш раціональними рішеннями можуть бути різні варіанти об’єднання кухні та кімнати з подальшим поділом зон, але цей популярний варіант може бути нездійсненним, якщо перегородка між кухнею та кімнатою виявиться несучої. Тоді можна лише розширити дверний проріз до арки, але з обов’язковим зміцненням прорізу металевими конструкціями і узаконенням перепланування квартири.

До речі, останнє питання дуже важливий при будь-якому втручанні в планування, адже іноді несхвалені фахівцями дії можуть призвести до пошкоджень сусідніх квартир, виникненню в них тріщин і перекосів.

Перепланування однокімнатної квартири в двокімнатну, варіанти перепланування

Ще одним популярним варіантом є перепланування однокімнатної квартири в двокімнатну , коли виникає необхідність виділити окрему кімнату під дитячу, вітальню, спальню або робочий кабінет. Таку перепланування проводять різними шляхами, іноді навіть поділяючи квартиру по вертикалі, якщо дозволяє висота стель, щоб виділити спальну зону на «другому поверсі», влаштованому за типом полу.

Для типових квартир наших багатоповерхівок є два найпоширеніші варіанти перепланування однокімнатної квартири в двокімнатну. Перший не вимагає знесення стін і перегородок, оскільки друга кімната влаштовується на місці кухні, а та, в свою чергу, переноситься на місце передпокою. Але цей проект потребує також переробки вентиляції, проводки, водопостачання і каналізації, а якщо плита газова, то і газопостачання. Також потрібно переносити вхідний отвір.

Другий варіант полягає в поділі житлової кімнати на дві частини і об’єднання однією з них з кухнею, утворюючи вітальню-їдальню та спальню. Такий варіант можливий, тільки якщо перегородка ненесучі і її можна розібрати.

І наостанок, відповідаючи на запитання «Як оформити перепланування квартири?», можемо порадити звернутися в БТІ та інші служби ДО проведення будь-яких робіт, адже тоді вартість перепланування виявиться нижче, а клопоту буде менше .

]]>

Декорування скла
Дизайн гардеробної

Залишити коментар. Або два. :-)

Опубліковано в: Дизайн
<