Banner
Banner
Banner

Захист деревини

січня 20, 2012


Стіни будівель, виготовлені з деревини, потребують постійного догляду і захисту від вологи. Також необхідно стіни утеплювати, щоб позбавити в зимову пору від холоду жителів будинку. Догляд за деревними стінами зараз не складе особливих труднощів, але і тим не менше слід враховувати специфіку матеріалу. В давнину було мало способів ефективного захисту дерев’яних будинків від холодів і вологи. Для того, щоб вода не просочувалася в колоди, їх кінці попередньо обтісували, запечатуючи таким чином пори деревини. Щілини між колодами і всілякі тріщини затикали клоччям або мохом. Для більшої ефективності утеплення та вологостійкості в стародавні часи використовували найбільш можливі товсті колоди, які можна було застосовувати в будівництві, оскільки особливо великі колоди складно було укладати в вінці. Тому була певна товщина колод, яка була максимально допустимої при будівництві. Через це обмеження були обмежені і показники збереження тепла в будинку. Для того щоб захистити житло від морозів, будівля будувалися маленькими, з низькими стелями і маленькими вікнами. У центрі будинку зазвичай розміщувалася піч, яка використовувалася в якості обігрівача та інструменту приготування їжі.
Захист деревини

Пізніше з’явилися ефективні методи та матеріали, які дозволили ефективно боротися з вологою і морозами. Тому незабаром стали з’являтися будинки з високими стелями і великими вікнами. Але при цьому деякі проблеми все ж залишилися. Однією з таких проблем є збереження дерев’яного вигляду будівлі разом з усіма позитивними сторонами проживання в ньому. Іноді фахівці рекомендують облицьовувати дерев’яні стіни цеглою. Але перед цим необхідно перевірити, чи зможе витримати фундамент збільшену на нього навантаження, оскільки цегла володіє значною масою. Також сам процес облицювання слід починати тільки після того, як відбудеться усадка зрубу. Якщо все ж Ви вирішили облицьовувати дерев’яну стіну цеглою, то необхідно витримувати зазор між ними не менше 40 міліметрів. Цегляну стіну зазвичай з’єднують з дерев’яною стіною спеціальними зв’язками, які представляють собою смужки металу. Це забезпечує зовнішній стіні необхідну жорсткість. При цьому часто цеглу обробляють гідрофобізатори. Однак, на думку багатьох фахівців, така облицювання не має сенсу, набагато простіше звести будинок з газобетону і обшити зсередини звичайною вагонкою. При цьому стіни будівлі будуть володіти відмінними утеплюючими і гідроізолюючими властивостями.

При будівництві сучасних будівель часто використовують багатошарові штукатурні системи, які не рекомендується застосовувати для облицювання дерев’яних будівель. Дана фасадна спільно з сайдингом може стати в нагоді тільки в тому випадку, якщо потрібно відреставрувати дерев’яні стіни, які вже втратили свій вигляд і перебувають у вельми плачевному стані. Часто існує думка, що дерев’яні стіни самі по собі забезпечать надійний захист від холоду, але це не зовсім так. Загерметизовані дерев’яні стіни можуть забезпечити будівлю від продувності (вітру), але ось вони навряд чи зможуть ефективно протистояти морозу. Іноді в якості ущільнювача застосовують руберойд, який може навпаки погіршити ситуацію, оскільки шар руберойду може сприяти відволожується внутрішніх приміщень.

Хорошим теплоізолятором може послужити звичайний повітря. Пристрій засклених веранд навколо будівлі зможе утворити своєрідний буфер для холоду, і значно знизить рівень теплових втрат через зовнішні стіни. В якості таких буферів можуть виступати різноманітні підсобні приміщення. Але тільки в малій кількості будинків можна побудувати такі буфери, тому, якщо це неможливо для конкретно взятого приміщення, слід звернути увагу на інші способи теплової ізоляції.

При будівництві рубаних будинків необхідно звернути окрему увагу утепленню межвенцового простору. В якості ущільнювача в цих випадках зазвичай застосовують прядив’яну або лляну клоччя. Останнім часом стали особливо популярними полотна, що складаються з луб’яних волокон джуту. Ці полотна є вже готовими до використання стрічки, які укладаються безпосередньо в зруб. Розміри стрічки підбираються під певні типи колод і бруса. Застосування даного полотна забезпечує надійну герметичність швів і значно прискорює темп збірки дерев’яного будинку. Теплову ізоляцію дерев’яних стін укладають при облицюванні, як зовнішніх, так і внутрішніх сторін стін. При цьому необхідно вирішити проблему з скупчуються в дерев’яній стіні конденсатом, оскільки він негативно впливає на деревину і сприяє її псування руйнування.

Вищезгаданий конденсат утворюється в основному в холодну пору року, оскільки температура всередині дерев’яної стіни нижньому температури в приміщенні. Окремої уваги потребують утеплювачі, коефіцієнти теплопровідності яких наводяться в багатьох будівельних каталогах. Важливо пам’ятати, що ці коефіцієнти вимірюються в практично ідеальних умовах, які дуже далекі від реалій. Так під час експлуатації, утеплювачі поступово зволожуються, а отже їх теплозахисні властивості поступово знижуються. Для відводу вологи зі стін звичайно застосовують спеціальну паровиводящую ізоляцію, яка відводить вологу з внутрішніх конструкцій стін і утеплювача.

Технології утеплюючих систем і будівництва постійно розвиваються і зараз особливою популярністю користуються багатошарові конструкції, що складаються з несучих стін і ефективного ущільнюючого шару між ними. У зовнішній боку такі панелі відбуваються декоративним шаром деревини. При утепленні стін, слід не забувати і про внутрішні перекриттях. На думку багатьох фахівців, комфортні умови проживання (мається на увазі температурний і вологісний режим) можуть бути отримані тільки в тому випадку, якщо всі елементи, які стикаються з навколишнім середовищем, надійно теплоізольовані.

Паркетна дошка
Як лакувати старі меблі

Залишити коментар. Або два. :-)

Опубліковано в: Деревина
<