Banner
Banner
Banner

Як лакувати старі меблі

грудня 7, 2011


На сьогоднішній день у нас є велика кількість меблевих магазинів, в яких можна підібрати меблі на будь-який смак. Але, незважаючи на це, старі меблі залишається для нас дорога як пам’ять. Старі предмети досить добре вписуються в інтер’єр. Або у випадку якщо ваш бюджет не дозволяє вам придбати нові меблі, цілком реально просто оновити стару і заощадити досить пристойну суму грошей. Тим більше що мода на лаковані меблі поступово повертається. Поради як правильно покривати лаком меблі стануть в нагоді вам у всіх перерахованих випадках.
Як лакувати старі меблі

Лакування старих меблів має ряд переваг:

- ви можете зробити це власними силами;

- лакове покриття служить гарантією довговічності вироби;

- лаковані меблі стійка до таких факторів як перепади температур, світло, а також волога;

- також лак більш стійкий до механічних впливів.

Головне при виконанні робіт дотримуватися черговість дій.

Поверхня старих меблів перед початком робіт слід добре очистити і висушити. Потім відшліфувати, шкірку треба тримати у напрямку деревного малюнка. Якщо до цього меблі були лакованої або забарвленої, значить, потрібно зачисть її до появи деревини. Можна використовувати засоби для зняття старих фарб і лаків або скребок. Термофен також може стати вашим подручником.

Поверхня меблів стане шорсткою, після того як ви знімете лак або фарбу, тому потрібно її відшліфувати шкіркою. Далі вологою ганчіркою протріть пил і просушіть.

Лак потрібно наносити на меблеву поверхню в два або три шари. Також, потрібно підібрати лак. Наприклад, водні лаки не впливають на вихідний колір дерева. Є лаки, які навпаки надають дереву темний тон, наприклад як уретан-алкідні. Такі нюанси потрібно враховувати, щоб потім це не виявилося для вас несподіванкою. Якщо вам потрібно отримати кольорову поверхню, то для цього існують спеціальні заколеровать лаки, вони надають темний або світлий відтінок меблів.

Для того щоб покрити меблі лаком вам знадобиться спеціальний тампон або малярна пензлик. Тампон робиться наступним методом: візьміть льняну тканину і поверніть її у вузол, а всередину покладіть вату, просочену лаком. Цим тампоном акуратно і рівномірно наноситься лак на всю поверхню меблів, після того як висохне перший шар, можна наносити другий шар. Лак сохне приблизно 30-40 хвилин. Якщо наносити лак за допомогою пензлика, то робити це потрібно у напрямку волокон дерева, потім після висихання наносити наступний шар лаку.

Фахівці радять після кожного шару лаку відшліфовувати поверхню дрібної шкуркою, а потім ретельно протирати від пилу. Це послужить з’єднанням між шарами і, отже, поверхня вийде рівною і гладкою.

Роботу потрібно проводити в провітрюваних приміщеннях, але при цьому уникати протягів і проникання прямих сонячних променів на лаковану поверхню. Необхідно дотримуватися даних рекомендації, щоб отримати високоякісний результат.

Оздоблення стін вагонкою з дерева
Переваги і недоліки паркетної дошки

Залишити коментар. Або два. :-)

Опубліковано в: Деревина
<