Banner
Banner
Banner

Вибір та обробка деревини при будівництві дерев'яного будинку

лютого 1, 2012


Мода на будівництво з дерев’яних матеріалів прийшла до нас з далеких часів. Рубаний дерев’яний будинок в усі часи був атрибутом Стародавньої Русі. Зараз, коли навколишнє середовище сильно забруднена, знову все більшої популярності набуває будівництво з натуральних матеріалів. Дерево є матеріалом не вимагає великих витрат на виробництво та переробку. У дерев’яних будинках здійснюється природна вентиляція, за добу повітря в приміщенні оновлюється на 30%, але протягів при цьому не спостерігається. Ще дерево природним чином підтримує мікроклімат, утримує температуру і вологість на оптимальному рівні.

Первісним і дуже важливим етапом при будівництві дерев’яного будинку є вибір деревини. При цьому важливо розуміти, що яка б не була деревина, використана в точно сконструйованому і постійно технічно підтримуваному будинку, простоїть довгі століття. Але якщо порушена технологія будівництва будинку, або будинок залишено без належного «нагляду», то навіть найякісніша деревина не гарантує довговічності. Природно повинен бути підготовлений детальний проект з усіма кресленнями і технічними описами. Найбільш популярними варіантами і технологіями будівництва дерев’яних будинків є: будинки з оциліндрованої колоди, зроблені з колод будинки з тесаного колоди, брусові будинки.

Найбільше переваг перед іншими мають будинки виготовлені з оциліндрованих колод:

• Стіни з такого дерева акуратно виглядають, вони ідеально рівні, а тому вимагають мінімальної обробки усередині і також зовні приміщення.

• Колоди виконуються виробничим способом, вони настільки точно підігнані, що при укладанні ідеально прилягають один до одного, не пропускаючи потік повітря .

• Додаткова доробка зрубів при будівництві не потрібно, і це набагато скорочує час на будівництво та фінансові витрати.

На практиці в будівництві з дерева найчастіше застосовують такі породи як ялина і сосна. Це обумовлюється тим, що у них відносно рівний стовбур, немає дупел, менша кількість гілок, що дозволяє легко зводити стіни дерев’яного будинку, а їх висока смолистість забезпечує високу опірність до гниття. Часто останнім часом в будівництві почали використовувати кедр (тобто кедрову сосну) і модрину. Може використовуватися і такий будматеріал як осика, не часто, але можливо в бревенчатом будівництві використання дуба, бука, липи або вільхи. Ще важливо не забувати, що на якість і тривалість експлуатації дерев’яного будинку впливає не тільки правильно підібрана порода дерева. Важливу роль у цьому відіграє якість вихідної заготовленої деревини, що обумовлюється безліччю фактором. Ключові з них – це час і місце заготівлі деревини, і наступні методи обробки та сушіння. Самим головним параметром, за яким визначають якість, природно виступає щільність. Зазвичай щільність дерева визначає район проростання і заготовляння, а вірніше навіть кліматичні умови в цьому місці. З давніх часів відомо, що найбільш якісна деревина заготовлюється в північних районах, вона сама щільна. Тому найбільшою популярністю користується лісоматеріал, що виріс на північному Уралі. Часто зустрічаються статті, в яких пишуть, що найоптимальніша деревина для будівництва має заготовлювати з жовтня по березень. Але це не зовсім вірне твердження, існують деякі нюанси. Хвойні породи, такі як ялина або сосна найкраще заготовлювати з лютого по березень. У цей період деревина найбільш суха, і тому в процесі обробки виникає невелика кількість тріщин в стволах і шлюбу. Важливий і той факт, що при низьких температурах повітря грибок на дереві не з’являється, та й кора в подальшому процесі обробки знімається набагато простіше. Це сприяє тому, що вже очищені від кори заготовки травмуються менше. Можна ще відзначити, що по снігу простіше і зручніше вивезти дерева і лісу. Осику зазвичай готують ближче до квітня, щоб почалося рух соку.

При будівництві дерев’яних будинків використовують тільки рівні й округлі колоди. У заводських умовах дерево сушиться в спеціальних камерах до потрібної вологості. Верхній, найбільш вологий і мене щільний шар в процесі обробки знімається, адже він найбільш схильний до гниття і найчастіше уражається грибком. Максимально оброблене колоду має довжину 6 м. Для того, щоб перетворити заготовлене дерево в оцилиндрованное, його пропускають через спеціальну систему фрез, які роблять зі стовбура ідеальний циліндр. Потім колоди торцюють в розмір, щоб всі були однакової довжини. Потім у готовому колоді виготовляються пази і венцових чашки, необхідні при укладанні колод в зруб. Щоб зменшити розтріскування дерева на лицьовій стороні по довжині стовбура вирізують спеціальні запили, які потім обробляються гідроізолюючими складами. Зазвичай для стін використовують оциліндрованої колоди, що має діаметр від 200 мм, воно повністю задовольняє особливості нашого клімату, такі як холодні зими. В результаті якісної підготовки та обробки і приблизно однаковому діаметру, додаткова обробка не потрібна. На завершальному етапі відбувається контрольна підгонка вдома, і подальша обробка всіх поверхонь антисептиками і антіпірінамі (тобто речовинами перешкоджають запаленню та горіння). Для захисту від біологічного руйнування і шкідників часто застосовують Пінотекс. Це безбарвна грунтовка, яка добре засвоюється, для захисту оциліндрованої колоди від гниття, цвілі та синяви.

Підготовлений на виробництві матеріал, доставляється на будівельний майданчик, де буде збиратися додому. Сучасні технології дозволяють уникнути всіх складнощів монтажу в порівнянні з ручною зборкою, адже всі трудомісткі процеси попередньої обробки переносяться на виробництво.

Захист деревини
Паркетна дошка

Залишити коментар. Або два. :-)

Опубліковано в: Деревина
<